Skocz do zawartości

rikardo.o

  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rikardo.o

  1. Czasem jest tak że po wymianie manualna na skrzynię z innymi przelożeniami najczęściej dłuższą potrafi tempomat nie działać .Więc czujnik sprzęgła to nie jedyny problem prawdopodobnie.
  2. Witam wszystkich forumowiczów dawno nie odwiedzałem strony ale mam zapytanie.Czy tak zużyty wieniec koła zamachowego jeszcze posłuży i jakie problemy może generować podczas eksploatacji.Obawiam się że nadaje się raczej do wymiany ?Ogólnie stan dwumasy jest dobry czekam i z góry dziękuję za odpowiedz.
  3. Sprawdz jeszcze czy przewod powietrzny idacy do kompa jest caly i na swoim miejscu to tez powoduje ten sam efekt.
  4. Mogę się mylic ale niech ktoś sie wypowie ,zawsze jak sciągam bębny to jest tam mnóstwo pyłu z okladzin czy to też nie powoduje zmniejszenia siły hamowania . Zapewne próg na bębnie przytrzymuje ten pyłek ,ale jeśli chodzi o słaby tył to stawiam na kolektor siły hamowania ,ja u siebie wywaliłem to ustrojstwo i powiem że jest o niebo lepiej ,ale gdybym nie miał abs to raczej bym tego nie robił moze zblokowac tył na zakręcie ,a wiadomo czym to grozi.
  5. Jeżdziłem b3 a teraz mam b4 i powiem że kupiłem wypasioną climatronik ,elektryka ,gl-czyli lepsze wyciszenie i powiem jak zmieniać to tylko z wypasem i nie załuje a pozatym nawet td ,a tdi to już całkiem inna baja bajka.
  6. Dość wyczerpujaco to napisane ,Zastanawia mnie ta bdb kompresja ?Możliwe jest ,że silnik miał robiony remont i tu proszę sie nie śmiać to tylko moja teoria: -elementy tłok,pierścienie lub panewki są ciasno spasowane i dopiero po pokręceniu wałem dostają oleju stawiając dopiero wtedy mniejszy opór można przed rozruchem wlac nieco oleju do cylindrów np strzykawką -stopień sprężania jest baaaaardzo wysoki z powodu np mocno splanowanej głowicy,nieodpowiednich tłoków,głowicy z innego modelu itp.powodując opór w górnym położeniu tłoka .Można wykręcić świece i zakręcić zimnym śilnikiem jeżeli różnica w szybkości obrotów bedzie spora ,(zawsze jest bo rozrusznik ma lżej )to zawsze jakiś punkt zaczepienia.
  7. Dość wyczerpujaco to napisane brakuje mi pomysłów ,jedyne co ci mogę poradzić to wciskanie sprzęgła przy rozruchu ,zawsze to trochę lżej do kręcena ,taką rade dał mi kiedyś stary szofer i w jakimś stopniu ma rację.
  8. Piszesz ze masz paska od niedawna ,zapytam o olej wymieniales go .Gęste oleum stawia bardzo duzy opór szczególnie zimą .Nie wiem w jakiej kondycji jest twoj motor ale moze ktos np.chcac zatuszowac zla kondycje silnika dolal jakies cudo i teraz z rana masz maslo a nie oliwe.Zapytam jeszcze czy,po odpaleniu kontrolka cisnienia gasnie dosc szybko 3-5 sec.
  9. Może dodam coś .Mój mech powiedział że powodem też może być już częściowo zużyty silnik co powoduje minimalnie nierównomierną pracę ,na którymś cylindrze poprostu jest słabsza kompresja lub wtrysk ,tak sobie to tłumacze.pozdrawiam.
  10. Nie napisałeś czy masz zamontowaną inst. gazową Najczęszczą przyczyną samozapłonu są nieodpowiednie świece gdy założone są tzw. zaciepłe świece występują własnie takie objawy gdyż rozgrzana świeca zapala mieszankę bez iskry.Wystarczy obejrzeć jak świeczka wygląda ,zaciepła jest koloru jasnego widać na niej coś jakby pęcherzyki natomiast zimna potrafi sie obkopcić czarnym nalotem prawidłowy kolor to jasnt brąz i na twoim miejscu zaczął bym własnie od tego.
  11. klapki od nawiewow sa sterowane poprzez silowniczki na podcisnienie mozliwe ze ten od szyby padl,w moim pasku dmuchalo srodkowym nawiewem okazalo sie ze wezyk nie ,byl nalozony na rozdzielacz ktory znajduje sie pod schowkiem.
  12. Witam ,podpinając sie do tematu chciałbym się dowiedżieć gdzie można dostać tuleje na patyk.Objechałem pare sklepów i niemoge tego dokupić.Jedynie u pewnego mechanika usłyszałem historie jakoby ktoś założył tam tulejki z rozrusznika od jakiejś innej fury i podobno jest ok pasują?
  13. Skąd ta wtyczka ma wychodzić z panelu climatronika? Czy jest to w jakimś innym miejscu.
  14. Ostatnio wałkowałem ten sam temat w serwisie zawołali za dolne łożysko 88 zł szok ,pojechawszy do swojego kochanego motoryzacyjnego w Elblągu kupiłem po 2dniach oczekiwania oryginał za 18 złociszy .powodzenia
  15. Być moze coś dodam od siebie miałem podobny problem .Prosciej mówiąc skok jałowy szczęk.W momencie hamowania oddalają się od siebie wydluzając samoregulator i cofają sie do pewnego momentu gdy w miejscu styku szczęk z tą poziomą rozporą zacznie powstawac wieksza przestrzen(zuzywanie,wycieranie sie elementu) , szczeki muszą wykonać wiekszy skok aby styknąć sie z bębnem co automatycznie powoduje ze trzeba głębiej wciskać pedał.Łatwo to sprawdzić wystarczy delikatnie pociągnać za reczny i wykonać jazde testową jezeli pedal stoi duzo,duzo wyzej to moze byc przyczyna.Mnie naprowadziło piszczenie z bebnow przy naciskaniu hamulca nawet na postoju.
  16. Ja kupilem swojego 1z z takimi samymi objawami.Sprzedajacy sugerowal ze pompa po regeneracji a silnik zachowywal sie identycznie jak u ciebie.Kupilismy z kumplem vaga i wyszlo ze dawka jest zawysoka 5,1 mg przestawilismy ja na 4,0 i problem calkowicie znikł,podobno komp prubuje ograniczyc ilosc wtryskiwanego paliwa i stad te szarpniecia.Wiec miej nadzieje ze to tylko to.Aha silnik miał niezłe kopyto w całym zakresie obrotów teraz po korekcie zaczyna sie zbierac okolo 1800 obr.gdzie czuc poczatek pracy turbiny, moze tylko dawke zadużą ci ustawili ???
  17. Chcialbym sie podlaczyc z zapytaniem ,które mine troche nurtuje bo od jakiegos czasu borykam sie z wytsoka temperatura silnika w moim aaz nowa pompa ,new termostat wahlera ,chłodnica tez nowa stara oberwala kamieniem przestrzegam przy okazji, kupujac chlodnice najpierw wzialem jakas podrobe za 200zl mechanior zalozyl i szok temp. 100-105 st. podczas przyspiesznia duzo wiecej110-120 uznali wade producenta oddali kase ,a w promocji wzialem nissena za 370zl powiem szczerze zbudowana na oko duzo solidniejsza nie mowiac o materiale.Wracam do tematu chodzi o to ze nie wiem ,w ktora strone musi byc zamontowany termostat talezykiem w strone pompy (tak jest narazie u mnie)natomiast w etce na obrazku talezyk kieruje sie w strone plastikowego krocca .Podejrzewam tyko to za moje problemy z temperatura bo silnik caly czas trzyma rowno 100st.Co pokazuje zegar ,potwierdzone przez zmierzenie temperatury w zbiorniczku wyrownawczym termometrem
  18. wydaje mi sie raczej że jak by brał olej to dym z rury szaro niebieski jest,a przy zbyt bogatej mieszance lub niecałkowitym spalaniu to dym czarny z rury leci.Jesli bierze ci 200ml na 1500km to żadne pierscienie ani uszczelniacze.Zreszta uszczelniacze jak puszczają to przy odpalaniu zimnego silnika chmura dymu bo olej scieka po zaworach do garów .
  19. Nie wiem jak jest rozwiazany wydech w twoim aucie bo mam diesla ,ale niedawno mialem dziwna usterke.W elemencie elastycznym tuż za kolektorem rozwarstwiła sie siatka wyniku czego łacze elastyczne wydłużyło się i rura kolektorowa przy przyśpieszanu wspierała sie o maglownice tworzac wibracje na całej budzie.przyczyny szukałbym w wydechu
  20. Czytalem na jakimś forum ,że w tych uniwersalnych strasznie dlugo trwa podnoszenie i opuszczanie szyb,ale nie wiem jak to jest w praktyce?
  21. witam zainteresowanych pompka nowa na miejscu (hans preis 80zl)oraz nowki tarcze febi'ego.Hamule sie jeszcze nie dotarly hoc juz widze poprawe,tylko jeszcze jeden szczegol mnie martwi hamulec bierze od polowy , a jak podciagne minimalnie reczny jest o niebo lepiej ,stawiam na samoregulacje w tylnych bebnach.Mam pewien plan na szczekach z tylu jest taka pozioma blaszka pomiedzy nia a szczeka klin ,ktory reguluje odstep szczek . Idea jest taka napawam troche ta blache azeby byl tam mniejszy skok tejrze blaszki miedzy szczekami . Tak mi sie wydaje to sie morze udac jutro biore sie za kombinacje co wy na to? mc'giver he he
  22. Dzieki piekne za podpowiedzi,jutro biore sie za poszukiwania nowej pompki.Napisze niebawem czy odnioslo to porzadany skutek .A'propo uszczelki na mojej pompce maja gora 3 miechy, zgadzam sie z wami wymiana samych gum to strata kasy.
  23. Jezdze paskiem napedzanym przez aaz i mam takie pytanie odnosnie pompy podcisnienia(vacum),ktora to napedza serwo hamulca systemu lucas'a.Czy ktos moze wie jakie tam ma wystepowac podcisnienie,bo hamulce to takie nijakie.Dodam jeszcze azeby nie bylo: -okladziny i klocki ferodo premium -odpowietrzone -pompa nie przepuszcza -cylinderki szczelne bo jesli dobrze mysle to np.zurzyte vacum wytwarzajac mniejsze podcisnienie powoduje ze serwo slabo dziala? //uzupełnij profil - kuczlaw
  24. Witam moge cie pocieszyc udalo mi sie to naprawic i dziala juz od dluzszego czasu bez zarzutu. Tak jak pokazano na rysunku miejsce pekniecia mialem dokladnie w tym samym miejscu ,do reki wiertarka male wiertlo i wiercisz ostroznie dwa otwory nastepnie oba kawalki przez te otwory spinasz drutem i to wszystko .To naprawde dziala ale roboty z rozbiorka i zlozeniem pol dnia powodzenia
  25. widze ze nie tylko ja mam ten problem przejechalem ponad 25tys.km powymienialem cala zawieche i poduszke pod silnikiem jak szarpalo tak szarpie czy nie ma nikogo na tym forum kto moglby pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności