-
Liczba zawartości
252 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez danieldyla
-
Wymiana zegarów z imobilajzerem
danieldyla odpowiedział jasiuolimpia → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ja napisałem jakie są koszty jak by kolega chciał żeby to ktoś za niego zrobił ale fakt najtańszym i najlepszym ( bo się dużo nauczyć można i zostaje interfejs ) rozwiązaniem będzie zakup kabelka i samemu zaadaptować pozdraVWiam -
Ustawienie początkowe wtrysku VAG 4.9 I 2.5 PL
danieldyla odpowiedział darekhero → na temat → Diagnostyka VAG
kont ?? chyba kąt ale to mało istotne więc chyba w polskim vag'u się nie da (ja nie znalazłem) weź sobie vag com 3.11 tu masz linka dotyczącego kąta wtrysku, jest video porada. zapożyczony link z vwgolf.pl http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142235 -
szarpanie silnika, duze wibracje awx
danieldyla odpowiedział mateusz_op → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
może to kolego coś ze sprzęgłem (nie wiem czy tam masz 2 masowe) a falują obroty czy tylko szarpie motorem ?? -
Wymiana zegarów z imobilajzerem
danieldyla odpowiedział jasiuolimpia → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
sama korekta przebiegu to 100zł nie masz pinu do immo? następne 200zł jak nie lepiej montaż zegarów hmm około 50 - 100 zł no i koszt zegarów coś koło 200 zł (zależy czy z małym MFA, 1/2 fis, czy cały fis) -
o ile mi wiadomo to tam jest sprzęgło hydrauliczne i nie ma linki. a skrzypienie może by ustąpiło jak na zawiasie pedału byś psiknął wd-40 u mnie pomogło. Obudowa pedała jest chyba z jakiegoś plastiku wiec może on ocierać ...
-
dziś w swoim passku byłem na ustawianiu zbieżności, uzupełnieniu i odgrzybianiu klimy, jutro zabieram się za zmianę mieszka bo już paskudny jest, wymiana żaróweczek (na h7 osram night breaker, polecam są dobre do jazdy nocą ), zmiana panelu oświetlenia wnętrza no i naprawy mechanizmu szyb ( aż 3 szyby padły, 2x na korbkę ) więc będzie zabawy trochę.
-
Gwizdanie, świszczenie przy wzroście obrotów
danieldyla odpowiedział Krembul → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Jeśli dodasz gazu i zakręcisz kierownicą nie ucisza się świst bądź nie staję się głośniejszy? -
3B szarpie, rwie i zgasl, nie odpala - jaka przyczyna ??
danieldyla odpowiedział mirmax → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ja miałem podobny przypadek tylko ze w Fordzie Transicie, tez motor nagle zostawiał za sobą chmurę dymu i nagle zgasł, skutek - zatarł się, przyczyna - (wg mechanika) został pociągnięty syf prze pompę olejową i się zatarła. Myślę że najlepszym rozwiązaniem był by zakup innego bloku silnika, ingerencja w głowice zawory tłoki itp chyba lepsza od fabryki nie będzie, a koszty chyba porównywalne ... -
Gwizdanie, świszczenie przy wzroście obrotów
danieldyla odpowiedział Krembul → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Może to pompa wspomaganie taki świst wydaje, sprawdzałeś ? -
tak jak carl0s napisał, pierwsze jedź wyważyć koło bo mógł faktycznie ciężarek spaść. Ja miałem taki przypadek tylko że w MK3, mechanik nie założył pierścieni centrujących na felgę ( oczywiście felga była nie oryginalna ) Może też być przegub wewnętrzny on może powodować rezonans półośki, bo wymieniałeś zewnętrzny? (ten co tak zawsze strzela) chyba ze w oplu jest inaczej. Przyczyn może być wiele (tarcze krzywe, opona strzeliła, krzywa felga)
-
jest taki smar HSW 100 do zawiasów może on pomoże bo WD40 to bardziej odrdzewiacz i nie nasmaruje tak drzwi. wstawiam fotkę, mojemu kumplowi pomogło, drzwi lżej się otwierają/zamykają.
-
korozja może występować na tylnej klapie (Variant) tam chyba ocynku nie było, ale fakt rzadkie jest to zjawisko (chyba ze po wypadku)
-
jeżeli się siedzenie ustawi nie koniecznie tak jak podają na egzaminie na prawko a bardziej na leżąco to są całkiem wygodne, oczywiście odkręcamy na max to do regulacji lędźwiowej części siedziska.
-
wymiana oleju w silniku i wszystkich filtrów, na poniedziałek planuje odgrzybić klimę, zmiana pasków wielorowkowych i klinowych, zmiana oleju w skrzyni, porządnie umyć furę
-
popielniczka wraz z gniazdem zapalniczki, przy zbyt gwałtownym podłączeniu urządzania po prostu wpada cała do środka.
-
z Etka jest mnóstwo problemów, z 7 tez przynajmniej na Vista, moim zdaniem fajny programik to ETOS polecam śmiga zarówno na xp, vista, 7 pozdraVWiam
-
czujnik temperatury oleju gdzie sie znajduje
danieldyla odpowiedział jacaman → na temat → Dokumentacje, opisy
Czujnik znajduje się w misce, ma oznaczenie G8/G266 ma 3 pinową wtyczkę i pełni dwojaką funkcję, tzn. czujnika poziomu oraz temperatury oleju. Jego sprawność można skontrolować VAGiem w Instruments Meas. Blocks 003. Tam widać temperaturę oleju oraz poziom. Jeżeli jest usterka, to temperatura jest na poziomie 155 st. C -
Przyśpieszenie na 3 biegu od 80 do 120 potrzebne dane
danieldyla odpowiedział temat → Dokumentacje, opisy
Passat 1.9 TDI 115 KM, 80 - 120 km/h koło 5,5 - 6 sekund -
Witam, podepnę się pod temacik, ja (tak mi się wydaje) posiadam ori webasto i nie jestem w stanie go włączyć nie wiem w czym problem, więc chciałem go zdiagnozować VAG'iem i niestety nie mogę znaleźć tam żadnej pozycji dotyczącej webasto. Czy jest ono zaliczane do modułu komfortu? pozdraVWiam
-
ElsaWin VW Audi Seat Jest to kompletny VW/Audi/Seat techniczny podręcznik na DVD. Techniczne informacje, krok po kroku dawane rady, ilustracje części, diagramy. Prace w programie rozpoczyna się , wybierając po kolei: markę, rok, wpisuje się nr nadwozia(lub nie). Następnie kod silnika, kod skrzyni biegów, model itd. Następnie otwiera się główne menu w którym jest do wyboru kilkanaście opcji min: # Katalog pozycji pracy ; # Katalog numerów uszkodzeń ; # Techniczny podręcznik serwisowy ; # Schematy elektryczne ; # instrukcja utrzymania stanu poprawności pojazdu ; # badanie spalin ; # tabele poglądowe ; # instrukcje napraw ; wymiary karoserii, pomiary kontrolne nadwozi, naprawy blacharskie itp.. Zawiera on informacje naprawcze typu krok po kroku naprawa wszystkich elementów i układów samochodu, schematy elektryczne w formie plików pdf, również pełne i wystarczające informacje potrzebne w warsztatach elektrycznych.
-
ja nie wiem jak się kąt ustawia więc ... jeśli kąt jest oki (przedział pomiędzy 49 - 51) wiec u Ciebie jest, to może coś z szczelnością motoru. Sprawdzałeś ciśnienie na cylindrach ? Może to ma jakiś wpływ przy zapalaniu auta jak zimno. A i sprawa taka że w tych motorach ponoć wał się lubi gibać i przeskakuje rozrząd sprawdzałeś to ??
-
witam kolego, nie jestem zbyt dobry w diagnostyce i interpretacji odczytanych inf z VAG'a ale problem może być z źle ustawionym zapłonem. na screenie 4 tam gdzie jest TDI Timming powinien być wykres jaki jest kąt wtrysku ( chyba ze robiłeś to na wyłączonym silniku a tak się chyba tego nie robi ) Pierwsza rzecz to do sprawdzenia: świece czy grzeją, kąt wtrysku, sprawdź filtry paliwa i powietrza może zapchane i taka przypadłość jak miałem w MK3 też motor 1Z paliwo mi się cofało bo ten zaworek co jest na filtrze był nieszczelny. ale niech się wypowiedzą specjaliści. pozdraVWiam
