Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam wiązka w progu kierowcy - ale może tez być zamek kierowcy - u mnie zamyka wszystkie ale nie zbroi alarmu ( dopiero za 3 razem a czasem za pierwszym - niby jakiś "switch" w zamku kierowcy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki w weekend się pobawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozłożeniu zamka i poprawieniu połączeń na płytce drukowanej i złożeniu wszystkiego pojawił się się taki problem że rygielek od strony kierowcy wychodzi do połowy. Klamka od zewnątrz działa dobrze, natomiast od wewnątrz czuję tak jakby łapała od połowy i z oporem.

Czy problem może być spowodowany złym złożeniem/ustawieniem elementów przy mikroprzełącznikach ? Ma to jakiekolwiek znaczenie ?

 

dlm_18_internal.jpg

 

Czy może gdzie indziej popełniłem błąd ?

Edytowane przez bigthomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie co prawda nie grzebałem, ale jest podobnie, klamka od wewnątrz tak jakby łapała od połowy, do tego nie otwierają się tylne lewe drzwi, a czasami i przednie ... pytanie, czy w zamku przednim lewym jest jakieś sterowanie i uszkodzenie zamka przód lewych drzwi może mieć wpływ na niepoprawne działanie zamka tylnego ? Lewy tył nie otwiera się praktycznie wcale, raz na 50 cykli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To oznacza uszkodzenie tylnego lewego zamka - zimne luty.

 

Natomiast w zamku kierowcy zużył się mechanizm otwierania - nie da się tego naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)A ja mam taki problem gdy włączam lewy kierunkowskaz to zamyka mi sie całe auto,i nie moge otwożyć z panelu bo zamyka znowu a pilot nie reaguje i dopiero po około 3-5 minut jest wszystko ok .Co to może być ? miał ktoś coś podobnego u siebie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Z przodu od strony pasażera zablokowały się drzwi. Centralny zamek działa, ale cypelek nie chodzi. Dopiero jak złapię klamkę od wewnątrz, cypelek idzie do góry ale mimo to nie otwiera drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie sie zamyka całe auto jak włącze kierunkowskaz i to tylko jak lewy ,na moje oko to chyba sie gdzieś zwarcie robi tylko gdzie :-P?

Edytowane przez pawel198807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zwierają się przewody w wiązce kabli pod wykładziną wzdłuż progu lub przy wyjściu z drzwi kierowcy na boczku (jest zestaw złączek) - kierunkowskazy to złączka nr 12.Sygnał "zamknij" to przewód koloru czerwono- niebieskiego.

Edytowane przez darekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działała cala lewa strona plus klapka wlewu paliwa, naprawa nie była trudna, trzeba się tylko dobrać do wiązki pod nogami kierowcy, łatwo było znaleźć co się popsuło, zaśniedziały styk odrazu widać, rozchodzi się z niego jak dobrze pamiętam pięć przewodów, wystarczy polutować na nowo, zaizolować i wszystko działa jak nowe:) Powód usterki to zatkany odpływ wody pod akumulatorem, u mnie stało tam z 10 cm wody:)

 

Wysłane za telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha tylko ja mam przekładke z angola czyli cała wiązka bedzie od strony pasażera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha tylko ja mam przekładke z angola czyli cała wiązka bedzie od strony pasażera ?

Raczej tak.

 

Mój problem z centralnym polega na tym,że zamykanie.- otwieranie z pilota nie działa.Natomiast zamykanie, otwieranie z panelu na drzwiach kierowcy jest sprawne.

Zauważyłem ciekawą powtarzalną prawidłowość.Po załączeniu - wyłączeniu stacyjki i wyciągnięciu "scyzoryka" oraz naciśnięciu przycisku zamknij lub otwórz pilot działa,ale tylko raz.Autoalarm się nie załącza (dioda led w ryglu nie świeci),przestało działać domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka w zamku.

Przewody w progu "polutowane" wcześniej.Sprawdzałem jeszcze raz i są ok.Nie mam już pomysłów.

Bez vag-a się chyba nie obędzie .Ktoś z Krakowa lub okolic chce zarobić "parę groszy" lub poleci kogoś?.

Edytowane przez darekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć czy ten przekażnik po lewej stronie może odpowiadać za to zamykanie i otwieranie auta gdy włacze kierunkowskaz lub awaryjne ?Dodam ze rygle podnoszą sie w rytm migania kierunków :)IMG_20160728_210743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie...

Ostatnimi czasy przestał reagować centralny zamek w tylnych prawych drzwiach. Losowo "cypek" od otwarcia albo się nie zamykał albo nie otwierał. Czasami działało.

W tym momencie wgl drzwi nie reagują na pilot centralnego.

I do tego nie działa podnoszenie tylnych szyb z przełącznika kierowcy. Opuścić je mogę, ale zamykać muszę przełącznikami na danych drzwiach.

 

Oglądałem na szybko przewody na wejsciu do drzwi i nie są spękane ani uszkodzone.

 

Jutro planuje to rozbierać i szukać usterki, ale może ktoś podejrzewa gdzie najprawdopodobniej leży przyczyna ?

 

EDIT : Dodam, że te tylne prawe drzwi "nie widzą", że centralny zamknął samochód, bo da się je otworzyć od środka poprzez podwójne pociągnięcie klamki. Po otwarciu drzwi fis pokazuje, że są otwarte.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bartekj001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przeczytaj cały temat, a znajdziesz rozwiązanie. Robi się tu druga elektroda...

Winowajcą jest zamek, który nie działa - czytaj i się wysil trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w tylnych prawych drzwiach wystający bolec odbija za każdym razem (praca w dół i w górę po przekręceniu kluczyka) - nie zamyka i nie otwiera drzwi,pozostałe działają.Czy winien jest jeden z mikrostyków w zamku (który ?), czy jakaś usterka mechaniczna ?.

Za odpowiedzi z góry dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się ponieważ mam problem z centralnym. Otóż, przy zakupie auta nie działało mi podświetlenie wewnętrzne - zignorowałem. Teraz wyszła chryja z laniem się wody do wnętrza. Po przetestowaniu konieczny był silikon i tak tez uszczelniłem wszystkie aluminiowe wytłoczki. nie działają również drzwi pasażera. Co może być przyzcyną, i czy do demontażu zamka konieczny jest demontaż płyty aluminiowej? ( Jest na silikon )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zamkiem w b5 kombi mianowice gdy otwieram dzwi z pilota lub kluczem to wszystkie dzwi sie otwieraja ale dzwi tylne od pasazera sie zamykaja i odwrotnie gdy otwieram to te dzwi sie zamykaja. Gdzie szukac przyczyny???.

 

Pozdro.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam mam problem z b5 z zamkiem gdy otwieram dzwi to tylne od strony pasazera sie zamykaja i odwrotnie gdy zamykam dzwi to tylko te tylne sie otwieraja. Gdzie moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie uwalił mi się moduł komfortu. Obecnie mam taki z numerkiem 1J0 959 799 F + dołożony alarm silicon. Jak tylko uporam się z mikrostykami drzwi to chcę ten alarm wyrzucić, a dołożyć oryginalne piloty do centralnego. Pytanie jakie numerki modułów mam mięć na celowniku aby dołożyć sobie zdalne sterowanie centralnym zamkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem już trochę na forum i że swoim problemem sobie kiedyś poradziłem dzięki wam ale chodzi a Passerati mojej siostry,

Chodzi o to, że ma niby alarm, kluczyk w pilocie(dwa przyciski) i jej to wogole nie działa, w sumie nic jej nie działa, jak przekreca kluczyk to zamykają się tylko drzwi kierowcy i słychać jak pracuje siłownik w bagażniku a reszta drzwi nic, światełko po otwarciu się nie zapala. Jedyne co działa we wszystkich drzwiach to domykane szyb. Przewody w słupku sprawdziłem jak też przewody pod dywanikem i są ok.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale czy wszystko zależy od zamka kierowcy? Jeżeli on padnie to reszta też nie będzie prawidłowo działać? VAG posiadam ale co nim sprawdzić?

Pozdrawiam.

 

 

No dobra to chociaż powiedzcie czy zamek może być zepsuty czyli nie rygluje nawet gdy mikrosttk działa? Czyli lampka się zapala po otwarciu drzwi?

Edytowane przez baksik28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności