Jump to content
Guest imnothep

Centralny zamek w (B5)

Recommended Posts

Witam, może ktoś wie w czym jest problem, otóż jak tylko temperatura spadnie poniżej 0 C, centralny zamek nie otwiera drzwi z tyłu, wogole nie slychać otwieranego zamka w tych drzwiach, pociagajac za klamkę nawet od środka nie można otworzyć, włącznik w drzwiach kierowcy otwiera i zamyka wszystkie zamki oprocz tego jednego, w momencie gdy temperatura wzrośnie powyżej 0 C drzwi się otwierają normalnie i zamykają. Czy to wina zamarzania zamka czy może coś w centralnym zamkiem? Można to naprawić bez zdejmowania boczka? Np prysnąć jakimś silikonem w sprayu w zamek?

Nikt nie pomoże poradą? Dodam że w momencie gdy drzwi się nie otworzą nie działa też szyba elektryczna, a gdy auto sie rozgrzeje i rozmarznue wtedy wyciagam kluczyk, i drzwi działają już prawidłowo, wstrzykiwałem olej w zamki bo tak pisaliscie na forum i w tych jednych drzwiach nie pomogło, kable w gumie i kostka są w porządku

Witam.

Panowie mam dokładany centralny zamek z pilota w ostatnim czasie pilot zaczyna szwankować,

Zakupiłem na allegro nowy sterownik z dwoma pilotami ale za chiny ludowe nie mogę znależć starego sterownika:

przeszukałem:

pod nogami kierowcy

pod kierownicą

drzwi kierowcy i pasażera 

pod podłogą koło modułu komfortu 

za schowkiem 

nigdzie go nie ma :/ macie może pomysły gdzie poprzedni właściciel mógł go wsadzić ?? 

Pozdrawiam

Edited by Anbis

Sprawdz na tylnej stronie puszki  bezpiecznikami - czesto monterzy chowaja moduł tak aby mieć możliwość szybkiego dostępu do przycisku serwisowego po zdjeciu bocznej zaślepki deski

Witam, mam spory problem z z drzwiami pasażera w moim Passacie b5 przed lift 1998 1.9tdi sedan. 
Pare dni temu zablokowaly mi sie drzwi w passacie i nie moglem ich otworzyc pomimo otworzenia z pilota wszystkich innych. Probowalem klamka wewnetrzna i zewnetrzna i nic (kluczykiem nie moge bo mam zepsuty zaek i kluczyk sie obraca). 
Dzisiaj sie za to zabralem (na szczescie nie mialem przykreconego boczka wiec musialem tylko zdemontowac ta blache) zacząłem od opuszczenia szyby do polowy i jej zdemontowania i wtedy cos mnie naszlo zeby sprobowac otworzyc i odziwo otworzylem drzwi normalnie zewnetrzna klamka, ale ze juz mialem nowy zamek(centralny) to go wymienilem na nowy(zamiennik), zalozylem blache szybe zobaczylem czy dziala i wszystko pieknie dzialalo drzwi sie otwieraly z kazdej strony zamykaly sie z pilota i td, zabralem sie wiec za zakladanie boczka (tapicerki) zalozylem wszystko i zamknąłem drzwi. Po chwili chcialem je otworzyc i niestety znow sie zablokowaly (probowalem obiema klamkami, pare razy otwieralem i zamykalem samochod z pilota i nic to nie dalo), po wcisnieciu "bolca" i pociagnieciu wewnetrznej klamki bolec normalnie idze do gory, jak zamykam i otwieram pilotem bolec chodzi normalnie gora dol. Najdziwniejsze jest to ze zanim założyłem sam boczek ( tapicerke) i mialem goła blache to wszystko dzialalo. Pomocy bo juz nie mam pomyslu co to moze byc i jak teraz zdemontowac to bo tym razem tapicerka jest juz założona ;/

Dodatkowo dodam ze stary zamek ciągnął prąd na postoju, okolo 0,3. Nowy juz nie ciągnie.

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Problem polega na tym że na widocznych zdjęciach są kabelki od centralnego zamka bodajże po spięciu ich działa zamek centralny ale nie działają elektryczne szyby, jak je porozlaczam to działają elektryczne szyby ale już nie działa centralny zamek. Czytałem że podobno coś z modułem komfortu, oczywiście go wymieniłem i nadal to samo się dzieję. Bezpieczniki też posprawdzalem i jest ok. Macie jakieś pomysły? Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem bic. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

IMG_20190625_202540.jpg

IMG_20190625_200315.jpg

Witam serdecznie szanowne grono :)

Pacjent to VW Passat B5 1996r, zielone podświetlenie.
Mam taki problem z centralnym zamkiem że z kluczyka zamyka mi tylko drzwi kierowcy, czasem coś załapie i zamyka wszystkie.
Sęk w tym, że kiedy w środku bawie się otwórz/zamknij ze sterownika szyb to tak:
Po odpięciu i podpięciu sterownika i klikaniem bez przerwy otwórz/zamknij wszystko dziala jak nalezy.
Po parosekundowej przerwie sygnał(?) zanika i otwiera i zamyka tylko drzwi kierowcy.
Jak wszystko działa, bo nieraz ma takie odpały to każda lampeczka się zapala.
Błędy w module jakie wyświetla to sterowniki drzwi, ale jeśli by były uszkodzone to nigdy by nie działał centralny.
Z chęcią bym zmienił moduł komfortu na nowszy, silniczek szyby kierowcy oraz sterownik szyb także bym zmienił na nowszy ale nie za bardzo wiem co gdzie ciągnąć :)
I teraz gdzie jest problem?
w sterowniku szyb: 3b4959793
czy gdzie?
Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam!