Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

pasuje na awarię modułu lub jego bliskiej okolicy - przewodów. Podłącz się vagiem i zobacz jakie błędy wskaże moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak wyciągasz kluczyk ze stacyjki po wyłączeniu silnika radio też się wyłącza? Jeżeli się nie wyłącza to znaczy, że kabel idący do radia i modułu komfortu może być uszkodzony lub kostka stacyjki, powinien być na nim plus po włączeniu zapłonu, jednak jeśli się on nie pojawi to moduł komfortu będzie myślał, że nie ma kluczyka w stacyjce i będzie zamykał drzwi. Kabel ten wychodzi od stacyjki (czerwony) idzie aż do radia dalej jako czerwony jednak przy końcówce kolumny rozdziela się jeszcze do modułu komfortu. Miałem sytuację odwrotną. Po zamknięciu drzwi wszystkie sie zamykały jednak drzwi kierowcy otwierały się spowrotem, winna była kostka stacyjki która cały czas dawała plus na ten kabel przez co komfort myślał że klucz jest cały czas w stacyjce. Jednak jeszcze troche sprawę pokomplikowało to, że gdzieś na tym kablu zrobilo sie zwarcie i kabel sie spalił więc zakończyło się na demotażu deski, zmianie kabla i przejżeniu całej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie posiadam passat b5 1999 posiada centralny zamek w kluczyku bez pilota. Obecnie ktoś założył wcześniej nie oryginalny moduł z pilotem do centralnego zamaka w scyzoryku. Moje pytanie polega na tym co potrzebuje dokupić aby zamontować oryginalnego pilota w moim aucie.

Czy potrzebuje dokupić moduł komfortu wraz z pilotami, który ma zaprogramowane piloty?? wiadomo będzie trzeba przełożyć kość imo ale to inna sprawa. Czy jest ktoś w stanie mi napisać co muszę mieś do tego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jednak do tego modułu, że nie padało nie znaczy ze nie nazbierało się tam wilgoci :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie centralny zamek mi działa prawidłowo tylko ma b. krótki zasięg pilot. a brat ma ori centralny z pilotem i zasięg ma zajebisty działa z daleka

a ja mam b.krótki zasięg. wydaje mi sie ze jest to kwestia tej dołożonej centralki, ponieważ wszystkie luty posprawdzane i jest ok a ten zasięg jest taki i to mnie denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki zasięg często występuje jak bateria siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria też jest zmieniona i bez zmian z zasięgiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze jest to kwestia tej dołożonej centralki,

 

Masz dołożoną centralkę (brak ori pilota scyzoryka) i porównujesz to do ori centralnego otwieranego z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scyzoryki mają taką przypadłość, że im zasięg spada. Pierwszy mój żył 5 lat, obecny po 6 latach już słabnie. Obydwa fabryczne od tego samochodu. Nowe baterie nie wprowadziły poprawy. Jest oczywiście i o tym wątek na forum. Rozwiązania póki co brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz dołożoną centralkę (brak ori pilota scyzoryka) i porównujesz to do ori centralnego otwieranego z pilota?

 

Dokładnie tak porównuje z ori

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kolego Tomcio mówisz, że zasięg spada a pytanie jaki ty masz zasięg mówiąc, że Ci pilot słabnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak porównuje z ori

 

No to nie masz co porównywać... Znajdź przewód anteny od tej Twojej dołożonej centralki centralnego zamka i przenieś ją gdzieś na zewnątrz bardziej. To jedyne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Scyzoryki mają taką przypadłość, że im zasięg spada. Pierwszy mój żył 5 lat, obecny po 6 latach już słabnie. Obydwa fabryczne od tego samochodu. Nowe baterie nie wprowadziły poprawy. Jest oczywiście i o tym wątek na forum. Rozwiązania póki co brak.

 

Dokładnie mam to samo i brak rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam dwa scyzoryki i jeden dziala z góra 2m (to ten uzywany na codzien) a drugim zapasowym śmiało z 5m otworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelek antenowy jest na wierzchu a zasięg jest cały czas taki sam.

Wracając do tematu chciałbym podmienić na oryginał co będę potrzebował jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym podmienić na oryginał co będę potrzebował jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Moduł komfortu odpowiedni do wyposażenia, obsługujący sterowanie pilotem,odpowiedni pilot do niego,oraz Vaga do zakodowania pilota.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten element obsługujący sterowanie pilotem to jest w module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten element obsługujący sterowanie pilotem to jest w module komfortu

 

No przecież riccardoa wyraźnie napisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia - problem zasięgu nie jest problemem modułu komfortu tylko pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z centralnym zamkiem. Przeszukałem pół internetu lecz nie znalazłem podobnego przypadku do mojego :/

Otóż kiedy samochód jest otwarty, bagażnik z pilota się nie otwiera(świecą kierunkowskazy lecz jest cisza) Druga rzecz. Czy bagażnik ma się zamykać z pewną dynamiką? Chodzi o to że trzeba dosyć mocno trzasnąć by się zamkną :/ Chodzi o Passata B5fl 2001r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka.

 

Proszę o usunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności