Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wskaźnik płynu spryskiwaczy ma każdy B5 FL w sensie jakiś czujnik w zbiorniczku do tego?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. W sobotę biorę się za przeglądanie VCDS. Dzisiaj po południu zostawiłem samochód na zmianę paska rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem tylko jeszcze wyskakiwał napis STOP i jednak jak kolega pisze to był akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Żólta konewka oznacza niski poziom oleju, czerwona i trzy piknięcia brak ciśnienia. I tu mam pytanie, co oznacza połączenie tych dwóch komunikatów? Mianowicie czerwona konewka, trzy piknięcia z komunikatem (zółtej) STOP! OLSTAND PRUFEN? Interpretowac to jako "kompletny brak oleju"?

Dodam, ciśnienie OK, czujnik ciśnienia w nowy, olej jest.

 

Pozdrwiam

Edytowane przez tomaszzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowa na forum mam problem a mianowicie wyświetla mi się komunikat MOTORSTORG WERKSTATT i miga kontrolka od świec żarowych co może być przyczyną proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podpięcia pod kompa bo przyczyn może być kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był podłączony pod kompa i nie ma żadnych błędów ten komunikat po czasie sam znika ale jak jadę autostradą znów się wyświetla , czytałam ze to może byc przyczyna czujnika stopu nie znam sie na tym , może tu mi ktoś pomoże . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był podłączony pod kompa i nie ma żadnych błędów
To nie jest możliwe.

Informacja o błędzie musi być zarejestrowana w jednym ze sterowników(lub kilku) auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam już w kilku warsztatach mechanicy rozkładają ręce i mówią że jak sie nic nie dzieje z autem to mam sie nie przejmowac a ja sie martwie bo cos sie dzieje zaznacze ze przy tym komunikacie ma większe spalanie wyszło mi ze pali 9L/100km , mam go od miesiąca dopiero a juz coś nie tak z tym autem , a może byc przyczyna filtru DPF ? poprzedni wlaściciel mało nim jezdził tak zwany niedzielny kierowca może ten dpf sie zapchał. :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłam już w kilku warsztatach mechanicy rozkładają ręce i mówią że jak sie nic nie dzieje z autem to mam sie nie przejmowac a ja sie martwie bo cos sie dzieje zaznacze ze przy tym komunikacie ma większe spalanie wyszło mi ze pali 9L/100km , mam go od miesiąca dopiero a juz coś nie tak z tym autem , a może byc przyczyna filtru DPF ? poprzedni wlaściciel mało nim jezdził tak zwany niedzielny kierowca może ten dpf sie zapchał.
http://forum.vw-passat.pl/threads/79998-B5-2-0-tdi-BGW-problem-DPF

http://forum.vw-passat.pl/threads/41187-Brak-mocy-do-3-tys-obr-i-ABGAS-WERKSTATT?p=2145958&viewfull=1#post2145958

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do tematu

http://forum.vw-passat.pl/threads/23263-Zalane-auto-(?p=2380918#post2380918

 

ponieważ wyjmowałem przednie fotele rozpinałem pod nimi kostki (po jednej pod każdym takie zółtego koloru), zapewne odpowiedzialne i za poduszki (chyba że nie?)

wyświetla mi się teraz ikona poduszek i nie gaśnie i jakiś napis po niemiecku Airbag....(coś tam) - przepraszam za tak lakoniczny opis ale jestem poza domem i nie ma w tej chwili dostepu do samochodu

dodatkowo w schowku jest przełącznik AIR BAG on-of i pokręciłm sobie nim parę razy chcąc sprawdzić czy w ten sposób rozwiąże problem z ikoną poduszek

 

jak można rozwiązac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyć pod komputer i skasować ;)

Co do przełącznika w schowku to dezaktywuje on poduszkę pasażera, jak np chcesz mieć fotelik na przednim siedzeniu, to wyłączasz.

 

bardzo wdzięczny jestem za opowiedź, kłaniam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomocy !

Od jakiegos czasu w moim passacie 3BG (AVB) Sedan, pokazuje sie komunikat "tur hinten li offen"

Kompletnie nie wiem co sie dzieje, komunikat non stop piszczy i pokauje sie konrolka ze drzwi sa otwarte, sprawdzalem wszystko drzwi jak i bagaznik podomykane, od czego to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ten komunikat jest po arabsku. :haha

P.S. Ale obstawiam w ciemno że masz padniętą krańcówkę w zamku tylnych lewych drzwi. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze ten komunikat jest po arabsku. :haha

P.S. Ale obstawiam w ciemno że masz padniętą krańcówkę w zamku tylnych lewych drzwi. :ok

Pozdro.

 

Tu chodzi o mikrostyki w zamkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu chodzi o mikrostyki w zamkach?

Dokładnie ten który jest na wierzchu (pod spodem) zamka. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie ten który jest na wierzchu (pod spodem) zamka. :ok

 

W sumie dziwne ze mowisz o lewych drzwiach. Jakis miesiac temu w lewych tylnych drzwiach byl wymieniany zmake, na nowy orginalny, zauwazylem ze Tylen prawe nie otwieraja sie z pilota, moze to wlasnie te?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tur hinten li offen

Zwróć uwagę że zgadywałem. :hyhy

... myśląc że chodzi i komunikat ,,Tür hinten links offen,,

 

P.S. Napisz po ludzku komunikat z FIS'a to ci powiem które drzwi. :ok

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki problem :

mam francuski komputer w aucie 1,5 miesiaca temu pojawiła sie ikonka silnika przy komunikacie:Enchappen atelier , okazalo sie ze to wtryski wszystko ponaprawialem , dzisiaj w trakcie jazdy znowu sie pojawila ikonka , pamietam ze wtedy mialem konkretny spadek mocy w tym momencie nie odczuwam spadku ale sprawdzilem poziom oleju i mam juz za malo , czy to kwestia oleju ? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu2016 zmieniałem rozrząd, jakis czas temu pojawił sie komunikat SERVICE 3000km i wstecznie odlicza

ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności