Skocz do zawartości
markiz4

Nieznane felgi czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam passata b5 2001 rok Variant i chce kupić felgi(cena do 1100,1200) podobają mi sie te ale nie wiem czy to nie jakaś chińszczyzna(tej nie chce).Czy może ktoś kupił felgi do tego sprzedawcy?Proszę o opinie

http://moto.allegro.pl/item368341879_k205_15_5x112_vw_passat_nowe_felgi_aluminiowe.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te felgi to szajs. chociaz 15 to bedziesz mial takiego kondoma opone ze nie pogniesz ich na zadnej dziurze...

 

PS. ni cholery nie rozumiem kupowania nowych 15 do passata... 16 to jeszcze jak ktos ma fiola na punkcie komfortu... ale 15 beda wygladaly idiotycznie moim zdaniem. lepiej kup stalowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz mieć alu, to kup oryginalne 16". Z całym szacunkiem, ale aluminiowe 15-ki wyglądają gorzej niż kołpaki. Za ok. 1500pln kupisz używane 16-ki od highline i samochód będzie wyglądał tak jak powinien.

Przykład:

http://moto.allegro.pl/item372079880_vw_5x112_7jx_16_a4_a6_passat_b5_b6_jak_nowe.html

Może trochę drożej, ale warto poczekać, poszukać. Ja kiedyś kupiłem takie felgi za 1150pln, za kolejne 350pln zostały wypiaskowane, pomalowane i wyglądały jak nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym je brał to chciałbym 16 chodziło mi czy to badziew czy nie.A więc odpuszczam tego sprzedawce i szukam oryginałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już chcesz mieć alu, to kup oryginalne 16". Z całym szacunkiem, ale aluminiowe 15-ki wyglądają gorzej niż kołpaki.

A czy przy 16'-tkach wziąłeś pod uwagę, że profil opony będzie niższy? A co z a tym idzie? Zmniejszenie komfortu jazdy. I nie piszcie, że nie ma róznicy między 15'-tką i 16'-tką. Ja osobiście kupiłbym 15'-tki. Jeździłem już na niskoprofilowych 50-tkach i szczerze powiem, ze ........ szkoda słow - to nie na polskie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przy 16'-tkach wziąłeś pod uwagę, że profil opony będzie niższy? A co z a tym idzie? Zmniejszenie komfortu jazdy. I nie piszcie, że nie ma róznicy między 15'-tką i 16'-tką. Ja osobiście kupiłbym 15'-tki. Jeździłem już na niskoprofilowych 50-tkach i szczerze powiem, ze ........ szkoda słow - to nie na polskie drogi.

 

jak do 16" kupi opony 205/55 to bedzie bardzo dobrze , mam takie i jest super, to złoty środek między komfortem a wyglądem a 15 " tak ja juz to napisałk toś to balony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 15' tak ja juz to napisałk toś to balony !

Ale przynajmniej żaden "chrześcijanin" kapsli ci nie zapierd......li :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już chcesz mieć alu, to kup oryginalne 16". Z całym szacunkiem, ale aluminiowe 15-ki wyglądają gorzej niż kołpaki. Za ok. 1500pln kupisz używane 16-ki od highline i samochód będzie wyglądał tak jak powinien.

Przykład:

http://moto.allegro.pl/item372079880_vw_5x112_7jx_16_a4_a6_passat_b5_b6_jak_nowe.html

Może trochę drożej, ale warto poczekać, poszukać. Ja kiedyś kupiłem takie felgi za 1150pln, za kolejne 350pln zostały wypiaskowane, pomalowane i wyglądały jak nówki.

 

kupiłem dokładnie takie same za 1500 + 400 za regenerację i teraz są jak nówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przy 16'-tkach wziąłeś pod uwagę, że profil opony będzie niższy? A co z a tym idzie? Zmniejszenie komfortu jazdy. I nie piszcie, że nie ma róznicy między 15'-tką i 16'-tką. Ja osobiście kupiłbym 15'-tki. Jeździłem już na niskoprofilowych 50-tkach i szczerze powiem, ze ........ szkoda słow - to nie na polskie drogi.
kręgosłup masz z drewna, a tyłek ze stali, że tak narzekasz?

Jak czytam, że 16" to kompletny brak komfortu, to po prostu nie moge się nie śmiać.

Widocznie trzeba kupować twardsze "tapczany" w domu, a nie przyzwyczajać się do mięciutkich skórek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

poprzednio mialem 16" z oponami profil 55,teraz mam 15" z profilem 60,

komfort bez porownania!!!

 

PS.barany co nie maja porownania w praktyce niech zachowaja komentarze dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przy 16'-tkach wziąłeś pod uwagę, że profil opony będzie niższy? A co z a tym idzie? Zmniejszenie komfortu jazdy. I nie piszcie, że nie ma róznicy między 15'-tką i 16'-tką. Ja osobiście kupiłbym 15'-tki. Jeździłem już na niskoprofilowych 50-tkach i szczerze powiem, ze ........ szkoda słow - to nie na polskie drogi.

W tym roku zamienilem w borze z 195/65/15 na 205.55.16 i moge powiedziec ze juz po paru dniach stwierdzilem ze nie wroce do 15:) Bez przesady to raptem 1 cm roznicy. A i 50 nie jest nisko profilowa chyba ze przy oponie 175:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS.barany co nie maja porownania w praktyce niech zachowaja komentarze dla siebie.
ehe...super, naprawde jesteś mądry, bo akurat jeżdże na codzień 225/40/18, ale powracając do 16" idziesz do salonu kupujesz nowe auto...i co 16" standard.Panie w takim razie ja nie chce samochodu, pojeźdze jeszcze starym, bo to komfortu nie ma, to tak jakbym jechał wozem z ziemniakami, nie? :]

 

Nie mówie, ze różnicy nie ma, bo jest, ale nie na tyle, żeby rezygnować z lepszej przyczepności i narzekać, że jest beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS.barany co nie maja porównania w praktyce niech zachowają komentarze dla siebie.

 

Wiesz co sorki, ale jakoś nie czytałem w tym topicu, żeby debile, co jeżdżą na 15-tkach nie mieli racji. Więc proszę zachowaj swoje epitety dla swoich znajomych jak Ci na to pozwalają...(bo nikt w tym wątku Ciebie nie obrażał) Ja kupiłem 16'' i pytałem wcześniejszych użytkowników 15'' felg i nikt z nich nie żałuje wyboru, więc odbij....proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprzednio mialem 16" z oponami profil 55,teraz mam 15" z profilem 60,

komfort bez porownania!!!

 

PS.barany co nie maja porownania w praktyce niech zachowaja komentarze dla siebie.

 

stary ja przerabialem w swoim pasku 15 16 i 17 wiec mam porownanie. co wiecej najkorzystniejsze dla 17 ;) komfort nie maleje bardzo ale za to jaki wyglad i jaka przyczepnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprzednio mialem 16" z oponami profil 55,teraz mam 15" z profilem 60,

komfort bez porownania!!!

 

PS.barany co nie maja porownania w praktyce niech zachowaja komentarze dla siebie.

Zimą jeżdżę na stalowych 15", latem na alu 16" z odpowiednimi profilami opon i różnica dla mnie jest niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
latem na alu 16" z odpowiednimi profilami opon i różnica dla mnie jest niezauważalna.
lubisz komfortowo sie przemieszczać, bo robisz dość dużo km i powiedź tak szczerze...zmienisz na 15 alu-letnie w przyszłym sezonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubisz komfortowo sie przemieszczać, bo robisz dość dużo km i powiedź tak szczerze...zmienisz na 15 alu-letnie w przyszłym sezonie?

Wczoraj akurat ktoś wyraził zainteresowanie moimi 16-mi i zacząłem się poważnie zastanawiać nad zmianą na 17" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks
Zimą jeżdżę na stalowych 15", latem na alu 16" z odpowiednimi profilami opon i różnica dla mnie jest niezauważalna.

 

widac masz bardzo miekkie zawieszenie i to co przyjela by opona idzie na wahacze,amory.

ja mam fabrycznie obnizone zawieszenie,twardsze od serii i zapewniam ,ze pomiedzy 15"a 16"

jest duza roznica ,mimo,ze profil opony zmienia sie tylko o 5.

 

ale zescie drazliwi:651:,jak baby:542:.

 

morgan,pomiedzy "baranem",a "debilem" jest chyba spora roznica :),ale jak obrazilem,to sorry,zapomnialem,ze spora wiekszosc passatow ma tak wysokie zawieszenie,ze jezdzi sie jak pontonem i nawet 20" felgi nie spowoduja utraty "komfortu".

czesto stojac na swiatlach,widze passaty z 10cm przeswitem pomiedzy krawedzia blotnika,a opona (mimo,ze maja 16") i mowie tu o przodzie.

 

Edytuj posty, nie klep jednego pod drugim. 2 scalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widac masz bardzo miekkie zawieszenie i to co przyjela by opona idzie na wahacze,amory.

ja mam fabrycznie obnizone zawieszenie,twardsze od serii i zapewniam ,ze pomiedzy 15"a 16"

jest duza roznica ,mimo,ze profil opony zmienia sie tylko o 5.

Profil nie zmienia sie o 5 tylko te cyferki to % szerokosci opony. tak wiec jak masz 195/65/15 to profil masz 65% z tych 195 czyli 126MM a jak juz mowisz o 195/60/15 to masz 117 mm przy 16 czyli zamiennik 205/55 = 112mm. czyli albo 12.6cm, 11,7 lub 11,2. 9 mm albo 14 mm nie jest wielkoscia astronomiczna zeby obnizala komfort drastycznie w porownaniu do wygladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markiz4 te felgi to nie jest jednak taki badziew. Maja w koncu jakies certyfikaty: ISO itp. Mozna sprawdzic na ich stronie. Sa one sciagane gdzies tam z Chin. Zapewne nie beda tak wytrzymale jak oryginalne VW, czy jakiejs renomowanej firmy, ale tez bez przesady. Nie pogna sie przeciez na byle dziurze. W ofercie maja ladne felgi np. z wierzchu jasne, a wewnątrz czarne. Wlasnie takie zamawialem bratudo BMW od tego sprzedawcy. Jezdzi juz ponad miesiac i nie narzeka. Transakcja bezproblemowa, jesli bys kupowal. Osobiscie jednak nie kupilbym ich, a wolalbym uzywki VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności