Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Firmy STP. No cóż mogę powiedzieć? Nie wierzyłem, że takie wynalazki cokolwiek dają, ale...

 

 

Do tej pory autko używałem codziennie/raz na dwa dni. Po zapaleniu kopcił pięknie. Niestety tak się stało, że teraz musiałem na tydzień odpuścić jazdy. Po tygodniu z duszą na ramieniu i ciężkim sercem (zakopcenie parkingu murowane) polazłem do autka. Ale...

 

Przy tankowaniu do pełna zalałem preparat STP do czyszczenia pompowtrysków. Na razie zrobiłem na nim 330 km.

 

Odpalam po tym tygodniu - szok - nie dymi (czad). Robię stałą trasę. Średnie spalanie na niej wynosiło 8.9 - 9.1. Jeżdżę uczciwie. Więc postanowiłem się rozwinąć autkiem. Gaz w podłogę (tiptronic) i przy 160 km/h na czwartym biegu skończyło się dobre i zaczęły zakręty i korki. Wyprzedzanka, miasta i miasteczka, po 100 km jestem w domku. Średnie spalanie od bodajże 2000 km nie resetowane - 8.7. Spalanie z jazdy którą odbyłem ostatnio (pierwsza pamięć) 6.8. Byłem w totalnym szoku! Jeszcze tylko czekam, aż wyżłopie mi bak, do tej pory na połowie baku miałem zawsze liczę 380. Teraz mam 550 do tankowania. Po całym baku powinien preparat skończyć proces czyszczenia. Po prostu rewelacja - już uważam, że warto było te 20 zł odżałować i kupić produkt.

 

I nie jest to żadna płatna reklama, tylko odczucia naprawdę zadowolego użytkownika! Już wiem, że za zalecane 10 000 też na spokojnie toto wleję, bo warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podaj dokładną nazwę, producenta itp a najlepiej jakiś link do tego produktu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

char, poczekam na Twoje dalsze doniesienia z eksploatacji i moze tez sie jednak skusze do AVF'a to dolac... Pisales mi o tym wczesniej na GG, ale mam opory przed dolewaniem czegokolwiek :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega już wyjeździł cały bak. Jeździ na krótkich trasach i palił mu 12 - 13. Teraz tankuje następny bak, ale myśli, że tak do 10 mu zjedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oli
:hurra: panowie to jak najbardziej dziala ja juz to przetestowałem i polecam to wszystkim jedna butelka na 60 lit paliwa .Nawet zapobiegawczo to jedyne 20 zł ale lepiej dmuchac na zimne.Przy naszej jakości paliw bede stosował STP co 5tyś :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

ja przy najbliższym tankowaniu zamierzam również użyć tego preparatu . Ponieważ dysponuję VAG-iem postaram się po wyjechaniu całego zbiornika sprawdzić korekcję dawek na poszczególnych pompkach. Zobaczymy jak odczucia będą się miały do realnych pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dość głupie pytanie ale czy mogę dolać pół butelki tego preparatu jeśli mam połowę zbiornika paliwa (idą święta i na paliwko brakło więcej kaski)

Jeszcze jedno - trzeba dolać po zatankowani czy przed?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja przy najbliższym tankowaniu zamierzam również użyć tego preparatu . Ponieważ dysponuję VAG-iem postaram się po wyjechaniu całego zbiornika sprawdzić korekcję dawek na poszczególnych pompkach. Zobaczymy jak odczucia będą się miały do realnych pomiarów.

 

to czekamy na wyniki z niecierpliwością :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekty beda mniejsze. te preparaty dzialaja. xeramic tez produkuje takie cos. ostatnio zalalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że to dość głupie pytanie ale czy mogę dolać pół butelki tego preparatu jeśli mam połowę zbiornika paliwa (idą święta i na paliwko brakło więcej kaski)

Jeszcze jedno - trzeba dolać po zatankowani czy przed?

Dzięki

 

Ogólnie to piszą, żeby zalać i zatankować do pełna, bo to superkoncentrat. Więc wytrzymaj do momentu, aż będziesz tankował do pełna. Dziś spalanie 6.7 szok! Jak mi żłopał ponad 8 non stop czy to lato czy zima. A moje subiektywne odczucia - zwiększyło mu się kopyto! Przy takim spalaniu ja nieprędko ten bak wyjeżdżę...

 

Zauważyłem dwa minusy wszakże, żeby nie było kolorowo. 1. Przy depnięciu nawet na dwójce ESP ma robotę. 2. Jak wyłączę, to będę częściej opony zmieniał...

 

ja przy najbliższym tankowaniu zamierzam również użyć tego preparatu . Ponieważ dysponuję VAG-iem postaram się po wyjechaniu całego zbiornika sprawdzić korekcję dawek na poszczególnych pompkach. Zobaczymy jak odczucia będą się miały do realnych pomiarów.

 

Trzymam Cię za słowo i z niecierpliwością oczekuję w tym temacie na POMIARY. Zrób takie przed i po tym preparacie. Będzie to chyba bardzo ciekawa lektura, chyba się koledzy ze mną zgodzicie. Ja bym poszedł dalej. Pomiar pierwszy bym zrobił teraz, drugi w połowie baku z preparatem a trzeci jak zatankujesz następnym razem. Tylko staraj się zawsze tankować ten sam rodzaj paliwa na tej samej stacji. Wtedy będziemy mogli wykluczyć błąd z powodu różnych paliw. Podejrzewam, że bardzo wiele osób będzie czekało na tą lekturę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno - trzeba dolać po zatankowani czy przed?

Dzięki

Lepiej przed, lepiej wymiesza się z paliwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chopaki, ja tez leje przeczyszczacze do paliwa (bezolowiowka) co 2tankowanie i od kad zaczelem czuje roznice w spalaniu i osigach. Chociaz kupuje troche drozsze to raz na jakis czas chyba warto zastosowac. Oczywiscie renomowanej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaz kupuje troche drozsze ..........

Oczywiscie renomowanej firmy.

Powiedziałeś A to powiedz i jaka firma tych specyfików

 

Tylko staraj się zawsze tankować ten sam rodzaj paliwa na tej samej stacji. Wtedy będziemy mogli wykluczyć błąd z powodu różnych paliw.

char tylko że paliwo na tej samej stacji może też różnić się np. ze względu na gęstość, nie wiem czy w takim pomiarze może nieść jakieś zmiany :looka: ale może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlałem i ja, paszczak ma do przejechania w środę i czwartek traskę ok. 1100km więc zobaczymy co i jak

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj wlałem. Pojeździmy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego podchodziłem sceptycznie, ale sam się przekonałem, że specyfik czasem pomaga, miałem problem co prawda nie w pasku tylko w Primerze, auto strasznie kopciło i było mułowate. Po przejechaniu nawet nie całego baku wszystko zaczęło wracać do normy. Dzisiaj też zaleje tego specyfiku do VW i zobaczymy czy jakaś różnica będzie w spalaniu i przyspieszeniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze troche pozno odpisuje (bylem zajety ostatnimi czasy). Uzywam preparatow firmy Radex. Sa rozne do diesli badz benzyny i w roznych buteleczkach (1 tankowanie badz wiecej).

W Uk kosztuja od 5 do 10 funtow.

Cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens to lac przy przebiegu 50 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sens to lac przy przebiegu 50 tys?

 

W Polsce? Z naszymi podłymi paliwami? Jest sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności