Skocz do zawartości
Gość CeeKey

[ skrzynia] Mechanizm różnicowy, jakie objawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CeeKey

Przede wszystkim chce powitać wszystkich użytkowników forum i VW Passat!

 

Mam problem z pewnym hałasem w moim Passaciku.

 

Słychać jakieś "toczenie", coś jakby któraś z opon była walnięta, ale to już sprawdziłem, koła przekładałem w różnych kombinacjach i dalej to samo.

Dodam, że właśnie miałem wymieniane tarcze sprzęgła, poduszki pod silnik i skrzynie biegów, klocki hamulcowe, końcówki drążków i sworzeń jakiś przy prawym kole.

 

Mechanik powiedział mi najpierw, że to jakiś w luz w układzie kierwoniczym. Sprawdzone - luzów brak.

Następnie stwierdził, że to mechanizm różnicowy skrzyni biegów.

Z kolei znajomy z wulkanizacji przy wyważaniu kół powiedział, że to luz na poduszce przy amortyzatorze.

Na kole kierownicy czuć delikatne drgania zgrywające się z dzwiękiem, nasilają sie na łukach.

 

Co to do jasnej cho...y może być???

 

Generalnie jakby ktoś wiedział jakie są objawy gdy szwankuje mech. różnicowy to byłbym wdzięczny.

 

Z niecierpliwością czekam na rady.

 

Pozdrawiam! Czarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z łożyskami kół ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey

Lewe łożysko zostało też wymienione,dodam że w ciągu roku już 3 razy,ale objawy z łożyskiem były inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho

Stawiam na łożysko amortyzatora (oczywiście z przodu!).

 

pozdrawiam wszystkich :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

A czy dźwięk nasila się przy mocno skręconych kołach?

Prawdopodobnie przegub któryś zewnętrzny Ci "leci", ale jeszcze nie padł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey
A czy dźwięk nasila się przy mocno skręconych kołach?

Prawdopodobnie przegub któryś zewnętrzny Ci "leci", ale jeszcze nie padł...

 

Nasila się, ale nie aż tak bardzo, podczas jazdy po łuku, wydaje mi się że bardziej gd skręcam w lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CeeKey, w pierwszym poście napisałeś, że min. zmieniałeś skrzynię. Czy te dziwne dźwięki pojawiły się po wymianie, czy były już wcześniej?

 

Jeśli były też przed wymianą, szukaj w tym co nie było robione (przeguby, łożyska kół przednich i tylnych) a jeśli pojawiły się po wymianie - skup sie na elementach wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli skrecasz i slyszysz huczenie pulsujace to prawdopodobnie lozyska w kielichach amorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey

Wymieniałem poduszki pod silnik i pod skrzynię biegów :)

 

A dzwięk był już wcześniej.

 

 

:vw: GDYBY JESZCZE KTOŚ MI NAPISAŁ JAKIE SĄ OBJAWY GDY NAWALA MECHANIZM RÓŻNICOWY SKRZYNI BIEGÓW TO BĘDĘ WDZIĘCZNY :vw: .

 

Pozdrawiam :vw::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
GDYBY JESZCZE KTOŚ MI NAPISAŁ JAKIE SĄ OBJAWY GDY NAWALA MECHANIZM RÓŻNICOWY SKRZYNI BIEGÓW TO BĘDĘ WDZIĘCZNY

 

Wzmożony hałas podczas przyspieszania.No a jak nawali całkowicie to może się nawet rozsypać blokując koła itd.

Olej w skrzyni jest?

 

Ja bym zaczął od wymiany łożyska w kole (tego którego nie wymieniałeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey

Olej jest w skrzynce.

 

A buczy i podczas przyśpieszania i na luzie.

 

Ostatnio zauważyłem, że bardziej pulsuje na lewych zakrętach i wtedy trochę mocniej czuc na kierownicy, więc mam nadzieję, że to nie mechanizm różnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey

Witam, auto znow u mechanika bo buczenie a raczej dzwiek typu "bicie" (jakby bylo cos luzne i sie przesuwalo lewo-prawo) sie nasililo!!!

Mechnik stwierdzil ze to skrzynia biegow.

Ale jakos mi sie w to nie chce wierzyc bo:

- biegi w chodza bez problemu

-"bicie" zaczyna sie od samego poczatku jazdy i obojętnie czy jade na biegu czy na luzie caly czas bije

Wkurzam sie bo silnika nie slychac nic a nic a tylko od spodu gdzies spod silnika slychac ten dziwny dzwiek "bicie"

Czy mozliwe ze jest to skrzynia biegow skoro ów dzwiek slychac i na bieu i na luzie??

Prosze o odpowiedz

Karina :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, auto znow u mechanika bo buczenie a raczej dzwiek typu "bicie" (jakby bylo cos luzne i sie przesuwalo lewo-prawo) sie nasililo!!!

Mechnik stwierdzil ze to skrzynia biegow.

Ale jakos mi sie w to nie chce wierzyc bo:

- biegi w chodza bez problemu

-"bicie" zaczyna sie od samego poczatku jazdy i obojętnie czy jade na biegu czy na luzie caly czas bije

Wkurzam sie bo silnika nie slychac nic a nic a tylko od spodu gdzies spod silnika slychac ten dziwny dzwiek "bicie"

Czy mozliwe ze jest to skrzynia biegow skoro ów dzwiek slychac i na bieu i na luzie??

CeeKey - witaj w klubie; mam dokładnie to samo. Wyważałem powtórnie koła - nic nie pomogło (mimo, że wyważenie się zmieniło), teraz będę wymieniał przegub - zobaczymy. Mechanik stwierdził, że satelity tez już mają pewien luz i może stąd - ale jak to możliwe, że satelity i przegub tak nagle padły, bo i dźwięk pojawił się nagle (i to nie podczas jazdy, tylko po porannym ruszeniu). Jak wreszcie znajdę przyczynę, to zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Cóż, ja mam przy biegu jałowym silnika (auto stoi) stukanie od strony skrzyni. Takie głuche puk, puk, puk. Na razie się tym nie przejmuję :D Bardziej martwi mnie luz na dyfrze skrzyni (końcówki wychodzące ze skrzyni już mają spory luz, widać jak się ruszają na boki). Mam też efekt chrobotania i bicia na kierownicy przy dodawaniu gazu :D Ponadto pojawiły się pojedyncze puknięcia przy ruszaniu na skręconych kołach. Ponieważ mam w zasadzie cały zawias z przodu nowy (silentblocki wahaczy, gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora, sworznie, końcówki drążków kierowniczych bo wewnętrzne przeguby zdrowe, amorki, łożyska amortyzatorów, łożyska kół przednich :) ) to skupiłem się na półosiach i skrzyni. U mnie na 100% mam duże luzy w lewym przegubie zewnętrznym i wyjechany przegub wewnętrzny (na bieżniach kulek w korpusie przegubu już się kratery porobiły - sprawdziłem przy wymianie uszkodzonej manszety. Na wiosnę (jeśli wytrzyma to do wiosny) wymieniam przeguby (wszystkie), bo skoro poleciały dwa na jednej półośce, pewnikiem pozostałe też już są wytłuczone. Spróbuję też wytargać skrzynię i zrobić przy niej co nieco, bo generalnie biegi wchodzą ładnie (no może poza jedynką, ale to się synchronizatorek wymieni), tylko ten luz na dyfrze, może coś się uda z niej jeszcze zrobić.

W Waszym przypadku też stawiałbym na przeguby. Jeśli nie terkocze nic przy skręconych kołach, to najpewniej poleciały wewnętrzne przeguby a ich drgania przenoszą sie przez półośkę na koło, bo przegub zewnętrzny jest sztywno związany z kołem (nie ma luzu osiowego), a wewnętrzny umożliwia półośce wysuwanie i wsuwanie się z korpusu przegubu (w granicach dopuszczalnych ze względu na konstrukcję przegubu). Jeśli bieżnie kulek są poorane, to wtedy wewnętrzna część przegubu nie kręci się gładko, tylko jest szarpana na boki, a te szarpania przenoszą się na koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CeeKey, mozliwe że skrzynia ale...

...u mnie było podobnie, wymieniłem łozysko w prawym kole i ucichło. Okazało się że łozysko było w rozsypce i stąd te dzwięki...

Sprawdź to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey

Lozysko juz 3 raz bylo wymieniane :/ prosilem o wymiane piasty ale nie chcieli wymienic bo stwierdzili ze jest ok hmmm...

Wzielam auto od mechanika i dzis jade do kolejnego podobno jest niezly - zobaczymy co mi powie.

A tak dodatkowo po wymiany tarczy sprzegla piszczy mi cos w silniku jak dodaje gazu i dzwiek nie ustaje jest tak samo na kazdym biegu i na luzie - dopiero jak wciskam sprzeglo jest spokoj :/ ktos wie co to??

Pozdrawiam Karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CeeKey

i jeszcze jedno dzwiek "bicie" to normalnie robi takie wrazenie jak by kola mialy odpasc albo byla pana i se opona latala na feli prawo - lewo , lewo - prawo normalnie wkUr.....ce to jest

cale kola byly przekladane z innego passata i jest to samo wiec to nie kola nie opony nie fele nic z kolami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sprawdzić przegub wewnętrzny, ale zdaje się bez wyjęcia się nie da

sprawdź też ciężarek na półosi

 

ale najprędzej ,któryś przegub wewnętrzny

 

//scalone - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

CeeKey, dokładnie jak pisze roku66, sprawdź przegub wewnętrzny.

Mam podobne objawy i ja na 100% mam przegub wewnętrzny rozwalony. Miałem uszkodzoną manszetę i za późno się zorientowałem, przy wymianie manszety przeczyściłem przegub, przekonałem się, że jest kaput, zasmarowałem i szukam nowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eśli nie terkocze nic przy skręconych kołach, to najpewniej poleciały wewnętrzne przeguby a ich drgania przenoszą sie przez półośkę na koło, bo przegub zewnętrzny jest sztywno związany z kołem (nie ma luzu osiowego), a wewnętrzny umożliwia półośce wysuwanie i wsuwanie się z korpusu przegubu (w granicach dopuszczalnych ze względu na konstrukcję przegubu)

Witam.

-uki- mam rozumieć, że zewnętrzny przegub (przy kołach) jest niewymienialny??? To dlaczego mechanik powiedział o jego wymianie, a w sklepiszonku sprzedają takowe (przynajmniej tak powiedzieli)?

I drugie - jeśli tylko wewnętrzne są możliwe do wymiany, to dużo z tym roboty? Skrzynie trzeba zrzucać, czy nie - oświeć mnie w tym temacie :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności