Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno działać na oryginalnej karcie bez formatowania.

Tylko zwykłe wykasowanie starych plików.

Działa tylko na oryginalnej karcie SD będącej na wyposażeniu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być oryginalna karta, trzeba ją sformatować i rozpakować na niej pobrane nowe mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi być oryginalna karta, trzeba ją sformatować i rozpakować na niej pobrane nowe mapy.

 

Wcale nie musi. Ja ściągnąłem wszystkie pliki, nagrałem na uprzednio sformatowanej karcie SD (nie oryginalnej VW, ale dobrej Kingstonie). Przed włożeniem karty do slotu w samochodzie zablokowałem ją przed zapisem i włożyłem do slotu nr 2, później nacisnąłem aktualizuj. Chwilę to trwało aż Nawigacja znalazła pliki i proces się zaczął. Po około 20 min, wszystkie kraje zostały zaktualizowane. Po aktualizacji aby się nawigacja "odświeżyła" trzeba wyłączyć ją zamknąć samochód na jakieś 20 min i później cieszyć się sprawnym i aktualnym urządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz DP a nie DM więc masz inaczej, u nas się nic nie aktualizuje. Dane są brane bezpośrednio z karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie trzeba formatować. Wystarczy skasować to co na niej jest, i przekopiować nowe dane. Co więcej - mieszczą się obydwa pakiety - przy kopiowaniu drugiego wystarczy dać na pomijanie takich samych plików.

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co więcej - mieszczą się obydwa pakiety - przy kopiowaniu drugiego wystarczy dać na pomijanie takich samych plików.

 

Obawiam się, że wątpię.

 

Nie mam wprawdzie DM, ale z ciekawości ściągnąłem obie paczki i rzuciłem okiem na pliki z sumami md5.

W obu pakietach jest 5795 identycznych plików. W pierwszym jest dodatkowo 166 plików, których nie ma w drugim; z kolei w drugim jest 36 takich, w których nie ma w pierwszym. Problem jednak w tym, że w obu pakietach są pliki, które mają takie same nazwy, ale różną zawartość.

Te pliki to maps/00/nds/dbinfo.txt maps/00/nds/PRODUCT/PRODUCT.NDS maps/00/nds/ROOT.NDS maps/00/sds/meta_info.db.

 

Trudno po kilkuminutowej analizie wyrokować o ważności tych plików, ale postawiłbym tezę, że mimo wgrania na kartę dwóch pakietów, użyteczny będzie tylko jeden - ten, który był wgrany jako pierwszy.

 

PS Narzekaliśmy w DP, że mapy są z 28 listopada 2016. Te w DM są z 1 sierpnia 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja map Discover Media May 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy ściągnąłem mapy w jednym pliku i plik z błędem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 razy ściągnąłem mapy w jednym pliku i plik z błędem :(

 

Ja miałem więcej szczęścia: zrobiłem już update w dwóch passkach, działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 razy ściągnąłem mapy w jednym pliku i plik z błędem :(

 

Podobnie, wczoraj 3 razy ściągałem plik 12,6GB do DM.

Najpierw miałem 2x tak, że po ściągnięciu 12,5GB komputer przerywał ściąganie i okazało się że potrzebuje chyba 2x więcej miejsca na dysku niż wielkość pliku ...

Następnie 3 krotnie próbowałem wgrać dane z mapą na kartę SD i po kilkunastu minutach wywalało błąd pliku, wrr, już myślałem że karta jest uszkodzona. Ale ostatecznie użyłem innego czytnika kart SD niż ten wbudowany w komp i na zewnetrznym czytniku wszystko poszło bez problemu za pierwszym razem.

Tak więc przy tej wielkości pliku przyczyn problemów może być naprawdę wiele :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zrobić, ale data modyfikacji plików 04.10.2016....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wgrywacie obie mapy czyli Europe 1 i Europe 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kombinuje i wgrywam tylko 1 - jakoś nie sądze, żebym rosję, albo turcję odwiedzał w najbliższym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kombinuje i wgrywam tylko 1 - jakoś nie sądze, żebym rosję, albo turcję odwiedzał w najbliższym czasie

 

No tak.

Ja akurat zwiedzam Węgry, Słowację, Rumunię i Bułgarię. Chciałoby się więc mieć obie paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat zwiedzam Węgry, Słowację, Rumunię i Bułgarię. Chciałoby się więc mieć obie paczki.

 

Ale po co ? Podstawowa różnica między 1 a 2 to brak w 1 Rosji i Turcji. Wybierasz się tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co ? Podstawowa różnica między 1 a 2 to brak w 1 Rosji i Turcji. Wybierasz się tam ?

 

Korci mnie do Istambułu ale chyba dam sobie spokój skoro w pierwszej paczce nie ma Turcji :-)

A na poważnie: zobaczyłem że Bułgaria i Rumunia są w paczce 2. Ale teraz widzę, że są i w paczce 1. To chyba załatwia sprawę. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HERE WeGo na telefon i możesz jechać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz ściągnąłem paczkę ale zainstalowało się na karcie dopiero za 8 razem bo wcześniej wyskakiwał błąd w trakcie instalacji.

Ostatecznie poszło VinRarem bo 7z nie dał rady. Tak że nie trzeba ściągać ponownie w przypadku błędu tylko instalować do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz ściągnąłem paczkę ale zainstalowało się na karcie dopiero za 8 razem bo wcześniej wyskakiwał błąd w trakcie instalacji.

Ostatecznie poszło VinRarem bo 7z nie dał rady. Tak że nie trzeba ściągać ponownie w przypadku błędu tylko instalować do skutku.

 

Dziękuję Ci Kolego za wpis, dzięki któremu udało mi się zaktualizować mapy. Faktycznie 7-zip (program sugerowany w instrukcji na stronie VW) nie dał rady, a vinrar za pierwszym razem. Pierwszy raz to robiłem w ciągu dwóch lat posiadania B8 w związku z planowanym pod koniec miesiąca urlopem objazdowym ok.4000km. Pytanie tylko czy turbo wytrzyma?(1,8tsi) Na wszelki wypadek sprawdziłem zakres świadczeń "gwarancji mobilności". Na papierze wygląda to całkiem dobrze, w praktyce oby się nie sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności