Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos info jakie karty SD obsługuje Discover Pro na MIB 2

-> SDHC (na pewno)

-> SDXC ?

-> UHS-I , II, III?

 

jaka max pojemność (na pewno 32, a czy większe tez?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi hula SDXC 64GB UHS-I, szybszych nie ma sensu wykorzystywać bo to overkill, do aparatu/kamery siekającego filmy w 4K warto wrzucić taką kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w DM lub DP nawigacja podłączona do internetu wykrywa korki i daje propozycje objazdów jak w google?

Czy można wskazać dowolny punkt na mapie i ustawić trasę do niego (nie wbijając adresu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korki wykrywa tylko jak masz wykupiony Car-Net.

 

Można wskazywać dowolny punkt, chociaż nie jest to tak wygodne jak w np mapach googla, ale tragedii nie ma (wybiera się "z mapy" i przesuwa mapę tak, aby celownik - który jest stale na środku mapy - znalazł się na punkcie który cię interesuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wykrywa korki to i propozycje objazdów też będą? Car net przy nowym aucie przez 3 lata za darmo, a później drogo?I czy przez Car net mozna te punkty na mapie tez dodawac (nie adresy tylko punkty celownikiem), bo ja muszę do działek czesto jeździć, które nie mają adresów jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w opcjach nawigacji ustawi trasę dynamiczną to będzie regulować trasę wg korków.

Punkty dodane z mapy można zapisać tak samo jak każdy inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wskazywać dowolny punkt, chociaż nie jest to tak wygodne jak w np mapach googla, ale tragedii nie ma (wybiera się "z mapy" i przesuwa mapę tak, aby celownik - który jest stale na środku mapy - znalazł się na punkcie który cię interesuje).

 

Wydaje mi się, że u mnie jak się przytrzyma palec w dowolnym miejscu mapy to wskazuje współrzędne GPS i pyta, czy ma nas tam poprowadzić (sprawdzę później na 100%).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak się w opcjach nawigacji ustawi trasę dynamiczną to będzie regulować trasę wg korków.

 

Tak, ale google'owa nawigacja robi to o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak że temat dotyczy DM, to mam pytanie czy chodzi wam rozpoznawanie znaków drogowych aktualnie(jest napisane ze brak danych)? Odebrałem auto tydzień temu i system ten nie działa, a podobno w Tiguanie w DM tez nie chodzi.. Czy ktoś ma ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale google'owa nawigacja robi to o niebo lepiej.

 

Ja mam zgoła odmienne wrażenie. Nawigacja w samochodzie reaguje szybciej na powstające korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie u mnie działa jak należy - z reczy które zauwazyłem to nie działa jak nie ma map nawigacji, nie działa jak jest bardzo dużo znaków narąbane, albo jak nie ma żadnego znaku przez kilkadziesiąt kilometrów ( takie rzeczy się w Norwegii zdarzały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozpoznawanie znaków działa prawidłowo od nowości czyli od lipca 2016r.Mam DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie działania TMC, mam DM bez car netu, TMC w Europie śmiga wracałem w sobotę z Włoch pokazywał korki i zmieniał trasę, przekraczam granicę i w Polsce cisza, mam drugie auto z TMC i działa w Polsce bez problemu...czym to idzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW nie ma licencji na Polskę czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW nie ma licencji na Polskę czy coś takiego

 

biedna marka to nie wykupili....a za car net to ściągają opłatę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Francji też TMC nie działa w Volkswagenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w dobie danych o ruchu online i darmowego roamingu w EU (od czerwca) TMC to przeżytek. Gdyby tylko jeszcze nie trzeba było płacić za car-net... Za cenę tej usługi po pierwszych 3 latach powinien być w pakiecie dostęp do neta no-limit w całej europie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat byłem tym "szczęśliwcem" że Car Net miałem tylko na rok i nie przedłużyłem zbędny gadżet, ten Tmc mniej więcej się sprawdzał pod warunkiem że sam modyfikowalem trasę bo navi do Włoch znajomych na pociąg zaprowadziła w Davos :lol w Szwajacarii, dlatego trzeba samemu trasę oblukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Discover Media.

Zauważyłem u siebie, że często prezentacja dopuszczalnej prędkości gdy jadę w mieście prezentuje wartości tak jakbym był poza miastem, czyli 90 na zwykłej drodze, 100 dwupasmowej (dwa pasy w każdą stronę :) ).

Jak czujniki znajdą znak to system pokazuje odczytaną prędkość ze znaku, ale potem czasem wraca do poprawnych prędkości miejskich, a czasem tak jakbym był poza miastem.

Dzieje się tak nawet w centrach miast - nie są to tereny świeżo dołączone do zabudowanych - mapa musi czaić że to miasto...

Jak to jest u Was?

Wersja map:

20170211_151236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest gdzieś check suma (sha1 lub nawet md5) map? Jeśli nie to skąd macie pewność że pobrana aktualizacja jest kompletna i nie uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest gdzieś check suma (sha1 lub nawet md5) map?

 

Pliki są pakowane w 7z i po rozpakowaniu widać plik, w którym są sumy MD5 wszystkich wypakowanych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności