Skocz do zawartości
przybora

Passat - problem z zamkiem drzwi od strony kierowcy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim passacie raz swieci lampka pod nogi w drzwiach kierowcy raz nie swieci tak samo jak z brzeczykiem przy zapalonych swiatlach raz brzeczy raz nie brzeczy przy otwieraniu drzwi. Wczesniej poruszalem ten temat na forum i doradzono mi zebym zagladnal w zamek i zobaczyl mikrozlacza czy mikrostyki. Zanim jednak zaczne rozbierac drzwi i wydobywac zamek udalo mi sie kupic taki zamek do mego passata na Litwie za 15 EURO - wydaje mi sie ze jest w stanie idealnym - ale do czego zmierzam z opisow jakie znalazlem na forum wynika ze sa trzy mikrostyki tak jak na tym zdjeciu http://www.taligentx.com/passat/images/large/dlm_18_internal.jpg natomiast w zamku ktory kupilem sa juz cztery mikrostyki z takim plastikiem ktory wlancza czwarty mikrostyk na zdjeciu zalaczonym przezemnie jest to mikrostyk numer 3 i czerwona strzalka,ktora pokazuje ten plastik ktory to wlancza.

Moze ktos mi powiedziec czy jak wloze ten nowy zamek do swoich drzwi czy bedzie on pasowal (w sumie nie wiem ile jest stykow w moim zamku-ale gdybym mial trzy??).

Czy ktos moze opisac za co odpowiadaja poszczególne styki ?? Na zdjeciach, kazdemu stykowi nadałem numer, natomiast właśnie do styku numer 3 (ktorego nie ma w opisach) zaznaczylem strzalka czarwona plastik ktory wlancza wlasnie styk numer 3.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Ponadto planuje wykonac dokladna dokumentacje fotograficzna calego zabiegu zabawy z zamkiem, a wymiane planuje w najblizsza sobote.

Chciałbym jeszcze doda, żę nie świeci, nie miga mi się dioda od alarmu no i nie domykaja sie szyby z kluczyka.

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1i 2 są odpowiedzialne za zamykanie dżwi kluczykiem w stacyjce ( 1 zamyka drugi otwiera) 3i 4 daja sygnal w jakim polożeniu jest obecnie centralny zamek ( zamkniete/ otwarte) i na podstawie tego daja prąd do zamka. Co do lampki to szukasz w zlym miejscu bo to jest śilownik centralnego zamka a to czego ty szukasz jest w zamku. Od silownika ida do niego dwa kabelki czerwony i bodajże czarny.

A i mogl komfort zawilgotnieć (ostatnio byla taka pogoda)

 

 

Wiśnia, edytuj posty, nie wal jednego pod drugim, pls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim passacie raz swieci lampka pod nogi w drzwiach kierowcy raz nie swieci tak samo jak z brzeczykiem przy zapalonych swiatlach raz brzeczy raz nie brzeczy przy otwieraniu drzwi.
Zanim jednak zaczne rozbierac drzwi i wydobywac zamek

to sprawdź kostki i stan kabelków w osłonie gumowej między drzwiami a słupkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ostanio okazje rozebrać zamek od strony kierowcy w drobny mak i według mnie nie spojżłeś jeszcze do jednego mikrowłącznika, :wpale: który znajduje sie w zamku ,idź za tym czerwono-niebiskim kabelkiem(na twoim zdjęciu). U mnie on był zepsuty, naprawiłem go (wstawiłem taki sam od innego zamka) i eureka :ok: działa brzęczyk świateł i oświetleni.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Tak było i u mnie mikrus z dwoma kabelkami na płycie zamka-spray do styków elektrycznych aplikowany pod gumkę trzpienia pomógł.Nie było światła w progu ,brzęczyka i autoalarm wcięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziekuje za szybka odpowiedz!

Doszedlem juz do tego mikrostyku na kabelku - faktycznie jest cos takiego, sprobuje rozebrac swoj zamek i porownac dzialanie jednego i 2go.

Wlasnie i u mnie wcielo alarm - nie swieci dioda w drzwiach czy ten mikrostyk na kabelku rowniez odpowiedzialny jest za ta diode w drzwiach obok rygielka??

Ktos wie jaka jest roznica miedzy zamkami z 4 mikrostykamia a trzema mikrostykami??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Muszę u siebie wymienić zamek.Podpowiedzcie mi czy zamek w b5 z centralnym (od strony kierowcy) z "01 pasuje do passata z "98 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.Muszę u siebie wymienić zamek.Podpowiedzcie mi czy zamek w b5 z centralnym (od strony kierowcy) z "01 pasuje do passata z "98 .
pasuje :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku zregenerowałem mikrostyk. Wyjąłem go z metalowego uchwytu poprzez zeszlifowanie/odłupanie roztopionego plastiku. Zmatowiłem końcówkę pilniczkiem i nałożyłem kroplę Loctite 406, po wyschnięciu kolejną i tak z 3 razy. Potem te 2 plasikowe nóżki na których się trzyma podpiłowałem od boku tak, żeby wyłącznik był bliżej krzywki która go wciska. Założyłem i miejsce roztopionego platiku również potraktowałem Loctitem 406. Działa bez problemu od kilu miesięcy :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak u Was. Nie ma czasu, żeby rozkręcić drzwi ale sposób na załączenie alarmu znalazłem. Mianowicie naciskam zamykanie na pilocie raz - auto się zamyka. Czekam sekundę i jeszcze raz klikam zamknięcie z pilota i kierunki mrygną i dioda w drzwiach zaczyna świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie na logike.

Skoro ten mikrowłacznik znajdujacy sie na koncu tych kabelkow bedacy na zamku mechanicznym ogolnie u mnie jest mokry zawilgocony nie dziala brzeczyk swiatło i teraz pytanie czy jak sie go wymieni naprawi to czy zamykanie z pilota uruchomi podwojne ryglowanie i diode w konsekwencji za pierwszym razem ? bo tak mialem dotychczas?

 

Mysle moze tak ze komputer nie widzi czy sa drzwi zamkniete czy otwarte i nie wie jak ma zamykac zamek bo wlasni eteraz mi sie zapada boles tylko raz i koniec bez diody. musze odczekac troche zeby nacisnac raz jeszcze i wtedy dioda sie wlancza.

 

A moze za podwojne ryglowanie i diode odpowiedzialny jest jakis mikro wlacznik w zamku ktorys z tych czterech bo mam cztery.

Edytowane przez xmalpa23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie na logike.

Skoro ten mikrowłacznik znajdujacy sie na koncu tych kabelkow bedacy na zamku mechanicznym ogolnie u mnie jest mokry zawilgocony nie dziala brzeczyk swiatło i teraz pytanie czy jak sie go wymieni naprawi to czy zamykanie z pilota uruchomi podwojne ryglowanie i diode w konsekwencji za pierwszym razem ? bo tak mialem dotychczas?

 

Mysle moze tak ze komputer nie widzi czy sa drzwi zamkniete czy otwarte i nie wie jak ma zamykac zamek bo wlasni eteraz mi sie zapada boles tylko raz i koniec bez diody. musze odczekac troche zeby nacisnac raz jeszcze i wtedy dioda sie wlancza.

 

A moze za podwojne ryglowanie i diode odpowiedzialny jest jakis mikro wlacznik w zamku ktorys z tych czterech bo mam cztery.

 

witam mialem ten sam problem,uszkodzeniu ulegl mikrostyk znajdujacy sie na samym dole w zamku (zamek w pozycij przykreconej) uszkodzenie u mnie bylo widoczne,po wymiane mikrostyku na nowy wszystko od razu wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem ale z drzwiami od pasazera do jak otgwieram to nie podswietla mi sie lampka pod drzwiami ani na kokpicie ani na wyswietlaczu(liczniku)i nie wiem czy wymienic zamek czy mozr jakis nikroetyk z allegro kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź "nikroetyk":rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w drzwiach kierowcy nie działa brzęczyk świateł, lampka podświetlenia wnętrza + podświetlenia drzwi.

Reszta działa : zamykanie / otwieranie rygla itp.

 

Który mikrostyk będzie najprawdopodobniej do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te objawy odpowiada mikrostyk w zamku co idą 2 kabelki do niego ( nie te w silniku centrala- ale przy okazji roboty można przelutować). Rozebrać na drobne mikrostyk, wyczyścić i poskładać. Powinno działać. Jak ktoś ma grube rączki to polecam zatrudnić kogoś z małymi bo ta sprężynka w nim może niezłej kur.... narobić :>. przed założeniem sprawdź go miernikiem czy działa prawidłowo ( ustaw na przejście czyli buczek jak taki posiadasz) oraz bez montażu podłączyć pod auto i sprawdzić czy wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zdarza się to sporadycznie,zamykając auto z panelu w drzwiach kierowcy wyskakuje rygiel w drzwiach za kierowcą i nie działa wówczas oświetlenie pod nogi w tych drzwiach.Od czego zacząć poszukiwania usterki,zamykanie z pilota i kluczyka działa bezproblemowo,oświetlenie wnętrza też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego zacząć poszukiwania usterki

 

od zimnych lutów w zamku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za te objawy odpowiada mikrostyk w zamku co idą 2 kabelki do niego ( nie te w silniku centrala- ale przy okazji roboty można przelutować). Rozebrać na drobne mikrostyk, wyczyścić i poskładać. Powinno działać. Jak ktoś ma grube rączki to polecam zatrudnić kogoś z małymi bo ta sprężynka w nim może niezłej kur.... narobić :>. przed założeniem sprawdź go miernikiem czy działa prawidłowo ( ustaw na przejście czyli buczek jak taki posiadasz) oraz bez montażu podłączyć pod auto i sprawdzić czy wszystko działa.

 

Mam nadzieję, że nie ułamał się plastik sterujący mikrowłącznikiem. Po świętach będę z tym działał. Chciałem kupić mikrostyk na allegro, ale kupiłem ten do środka zamka. Tego o ktorym piszesz nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem z drzwiami kierowcy. Gdy otwieram je powoli, minimalnie uchylając drzwi zapala się lampka i jest info na wyświetlaczu. Gdy uchylę drzwi mocniej lampka gaśnie i na wyświetlaczu widać jakby drzwi były zamknięte. Domyślam się że to mikrowyłącznik, tylko zastanawiam się czy jest sens to rozbierać, zanim się nie zaopatrzę w nowy zamek. Jak myślicie da radę to reanimować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności