Skocz do zawartości
zacek

Zacisk B4 "nietypowy"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ze względu na to, że ręczny na jednym z tylnych kół nie działał postanowiłem zregenerować zacisk.

Do tego celu kupiłem zestaw naprawczy taki jak jak był użyty w tym temacie

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16193&highlight=regeneracja+zacisk%F3w

 

Jednak po zdemontowaniu wszystkiego okazało się ze wnętrze zacisku jest zupełnie inne, co gorsza jedna z części, przypominająca łożysko rozpadła się. I teraz mam Pytanie, co to za zacisk?

Czy istnieje mozliwość dokupienia tylko uszkodzonego elementu.

Czy istnieje zestaw naprawczy do tego typu zacisków.

 

Załączam zdjęcie wszystkich elementów.

 

dsci3649.jpg

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodaj od 1992 montowane są z tyłu zaciski o nieco zmienionej konstrukcji, musisz kupic reperaturkę do tego nowszego typu zacisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zestaw D4083?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale część gumek nie pasuje.

A co z tą uszkodzoną częścią co sie rozpadła na kilka cześci?

Można ja dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem ten zestaw i dzięki Tobie dowiedziałem się, że jest zły. Na szczęście jeszcze nie rozebrałem zacisku. W taki wypadku podłączam się do pytania, który zestaw naprawczy będzie pasował do zacisku, który przedstawił kolega w pierwszym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72533664.png

ten sam numer ma zestaw na drugą stronę, zaznaczam tylko że prawdopodobnie są to same gumki i sprężynki

A co z tą uszkodzoną częścią co sie rozpadła na kilka cześci?

Można ja dokupić?

niestety nie widzę tego jako oddzielna część, ani w ic_k ani w edwardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ormo. Zestaw TRW SJ1039 składa się z takich elementów:

 

album_pic.php?pic_id=9841

 

Jakiś ubogi ten zestaw i wygląda na to, że to gumki na oba tylne zaciski.

 

Znalazłem chyba lepszy zestaw Autofren D4458

 

351%5CD4458.jpg

 

 

Zacek tutaj jest spis wszystkich zestawów naprawczych firmy Autofren, zerknij i zobacz, które pasują do naszych pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Frenkita D4083 i bylo dobrze, a mam B4. Jedynie co, to ten maly oring na osce recznego luzno siedzial, ale porownywalnie ze starym. Zregenerowalem oba zaciski, bo jeden tylny tez mi wogole przestal dzialac. A z ta czescia co sie rozwalila to nie wiem, jest na niej jakis numer fabryczny? Ja u siebie nie rozbieralem koszyczka, bo uznalem ze dziala dobrze. Przy skladaniu trzeba zwrocic uwage aby ta wypustka w tej czesci u dolu koszyczka trafila w otwor w dnie cylinderka, bo wtedy bedzie sprezyna dobrze dzialac i tym samym hamulec pomocniczy. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie i niestety takiej części się nie dokupi muszę zacisk kupić jakąś używkę.

Wiem ze zaciski pasują od różnych aut, więc dobrze by bylo kupic jakis w miare lepsiejszy i jednocześnie tani

Tłoczek jest prawie nowy bo ma zaledwie pół roku , mam komplet uszczelek

wiec może polecicie mi jakiś zacisk do którego pasują te cześć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś w sklepie i niestety takiej części się nie dokupi muszę zacisk kupić jakąś używkę.

Wiem ze zaciski pasują od różnych aut, więc dobrze by bylo kupic jakis w miare lepsiejszy i jednocześnie tani

Tłoczek jest prawie nowy bo ma zaledwie pół roku , mam komplet uszczelek

wiec może polecicie mi jakiś zacisk do którego pasują te cześć?

 

Na pewno pasuje zacisk od Skody Octavii I, trzeba tylko kupić nieco dłuższy wężyk hamulcowy. Cena zaskakuje - za TRW zapłaciłem 180 zł (passat 600 zł).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy TRW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRW Automotive to producent części zamiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacek

 

pytanie poza konkursem

 

możesz mi przepisać numer oringa z zestawu D4083? dokładnie tego który idzie pierwszy od księżyca ( na ośce ) do ręcznego? bo podczas regeneracji jedne strony gdzieś posiał z przeciwnej a całego zestawu nie chce kupować :) może gdzieś po wymiarze dobiorę przy okazji :) jak byś był na tyle miły i wymiary podał ( wewnętrzną, zewnętrzną i wysokość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj uzywek na alledrogo i to w poblizu siebie gdzies, szrot jakis itp u mnie na gieldzie zaciski po 50zl, pasuja generalnie od wszystkich vag poza malymi wyjatkami - 4motion synchro i vr6 NIE PASUJĄ (vr6 nie jestem pewien), szukaj czegos nowszego jak golf 4 pasat B5, o ile golf chyba podejdzie bez problemowo to od B5 maly myk trza zrobic rozwiercic otwor ucha od recznego o rozmiar chyba, nie pamietam i linka gorą idzie nie dolem i problemy z recznym znikaja na zawsze. Ja kiedys kupowalem te zestawy naprawcze i po rozebraniu i zlozeniu cieklo w pi....u i ponowne zlozenie na starych ori gumkach a z zestawu to chyba 1 czy 2 tylko uzylem, szkoda roboty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasuja generalnie od wszystkich vag poza malymi wyjatkami - 4motion synchro i vr6 NIE PASUJĄ (vr6 nie jestem pewien)

 

Mam w vr6 takie same jak Zacek pokazał na zdjęciu.

 

Zacek - nie kombinuj tylko kup taki sam, w tym typie zacisków nie zapieka się ręczny tak jak w b3

Ta uszkodzona część na zdjęciu to wynik za mocno naciągniętej linki ręcznego

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:/ ja wlasnie w B4 96r mialem problem z zapiekaniem sie i dopiero jak wymienilem od B5 byl spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem na allegro zacisk od Octawi I, oto link

http://allegro.pl/item707655280_zacisk_zaciski_tyl_hamulcowy_golf_iv_leon_octavia.html

 

Zacisk wygląda w porządku, tylko, ten gwint w zacisku jest większy i nie wiem teraz jaki kupic przewód hamulcowy, tak żeby pasował i do passata i do zacisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód ten sztywny musisz też kupić, najlepiej ma "metry" i dać do zarobienia końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie założyłem zacisk od golfa IV. Tam też jest inny przewód, przykręcany na śrubę. Dopasowałem przewód od passata b5, nr originału 8E0 611 775 J. Kupiłem zamiennik firmy quick brake w Intercarsie. Kosztował ok 40 zł. Problem w tym, że nie było w komplecie śruby, ale dostałem gratis na szrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie można samego gumowego wężyka wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności