Skocz do zawartości
pol7777

komu poleciał dowód za HIDa????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytam z ciekawości. Jestem z Rzeszowa i ostatnio podczas kontroli drogowej policja zabrała mi dowód właśnie za hida. Policjant był dokładnie przeszkolony co ma sprawdzić. Jak go zapytałem czy mnie jakoś szczególnie potraktował tym "czepialstwem" za moje wcześniejsze wykroczenie, czy jest jakaś akcja, to mi odpowiedział że tylko on w ciągu 2 dni służby zatrzymał 40 dowodów za ksenony bez pełnej instalacji. Zatem zaczęło się coś dziać w tym temacie i jestem ciekaw jak jest w innych miastach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego miałeś pecha, w naszym mieście stróże prawa się nie czepiają do hidów no chyba ze strasznie po oczach dają to wtedy reprymenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kontrolowali ostatnio nie z powodu prędkości tylko tak wyrywkowo, policjant był z przodu auta i było już ciemno więc widział na 100% ze xenon ale się nie doczepił pomimo braku spryskiwaczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zatrzymali poprzednim autem (Vectra) właśnie za HID-y, dowodu nie zabrali ale dostałem ostrzeżenie że jeszcze raz się spotkamy to zabiorą. Zdemontowałem i nie mam zamiaru do nich wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się tak podpinam do tematu,ale czy może ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z autami zza granicy? a mianowicie chodzi mi o to że mieszkam za granicą na stałe(NORWEGIA) ale nie mam jeszcze pobytu stałego i mam w moim pasku b5 xenony na zwykłych lampach. tu prawo nie zabrania mieć takich świateł bo jak wiadomo tu jak i w Szwecji mają bzika na punkcie świateł a mianowicie dodatkowych halogenów.no ale do rzeczy,czy jak przyjadę do polski na xenonie to policja może mi zabrać dokument od auta jak mam norweskie tablice???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki że się tak podpinam do tematu,ale czy może ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z autami zza granicy? a mianowicie chodzi mi o to że mieszkam za granicą na stałe(NORWEGIA) ale nie mam jeszcze pobytu stałego i mam w moim pasku b5 xenony na zwykłych lampach. tu prawo nie zabrania mieć takich świateł bo jak wiadomo tu jak i w Szwecji mają bzika na punkcie świateł a mianowicie dodatkowych halogenów.no ale do rzeczy,czy jak przyjadę do polski na xenonie to policja może mi zabrać dokument od auta jak mam norweskie tablice???

 

 

Niby jaki dokument maja Ci zabrac - norweski dowod rejestracyjny? Nie maja prawa. Podejrzewam ze najwyzej zaplacilbys mandat.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi, mi chcięli zabrać. Pan Policjant był przeszkolony, ale nie tak do końca. Nie trafiało do niego, iż samopoziom jest i spryski i wszystko firma założyła. W 2002 jeszcze według niego NIE WYMYŚLONO xenonów, ani tym bardziej bi, bo to jest od 2005 i tyle. I traf do takiego. w końcu złapałem nerwa i poprosiłem o dane gościa i by se dowód zabierał, ja tymczasem pojadę do serwisu, udowodnię kolowi, że to jest oryginalna instalacja VW i zgłoszę skargę o niesłuszne zabranie dowodu, narażenie mnie na koszty i o odszkodowanie. No i panu rurka zmiękła w sprawie xenów, za to zaczęło się konkretne trzepanie auta połączone ze sprawdzeniem zawartości apteczki (!) i głębokością bieżnika w oponach. Już myślałem, że fotometr wyjmie, by sprawdzić czy STOPU dobrze świecą. O dziwo nie przyczepił się do diod W5W, bo świecą ok ani do diod w podświetleniu rejestracji. Wściekły mi dowód oddał, a ja na odchodne zapytałem, czy mi pod podwozie nie zajrzy, to bym wiedział, czy konserwować na jesień, czy nie... Jeszcze tak zapienionego policjanta nie widziałem. Ale miałem rację, to co się będę szczypał ze służbistą, który MUSI.

 

Działo się to w Radomiu, czyli tu też kontrolują, chłopaki nie róbcie OT.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post nie na temat będzie nagrodzony ostrzeżeniem. Co do hidów to mamy inne tematy i proszę tam kontynuować swoje wywody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kontrola w Krapkowicach .

1. Światła dzienne !!!

2. Kontrola reflektorów

3. Sprawdzanie co mam podpięte w lampach.

Pierwszy raz policjant wiedział jak sprawdzić jakie oznaczenia mają światła dzienne :eek:. Więc chyba coś ruszyło w temacie oślepiaczy. Trzepali zdrowo co 2-gie auto.

 

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby jaki dokument maja Ci zabrac - norweski dowod rejestracyjny? Nie maja prawa. Podejrzewam ze najwyzej zaplacilbys mandat.

 

Kolego mają prawo zabrać ci dowód pojazdu zarejestrowanego za granicą wynika to z kodeksu ruchu drogowego art. 132

 

 

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

Art.*132.*1.*Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

2.*W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

3.*Zatrzymany dokument, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4, 6 i 7, odpowiedni organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał, z zastrzeżeniem ust. 5.

3a.*(157) Odpowiednie organy Policji zawiadomią właściwego dyrektora izby skarbowej o fakcie zatrzymania dowodu rejestracyjnego w przypadku powzięcia uzasadnionego przypuszczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 7, w sytuacji, gdy dotyczy to spełnienia przez pojazd wymagań technicznych określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

4.*W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

5.*Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

6.*Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie, z zastrzeżeniem art. 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają prawo zabrać ci dowód pojazdu zarejestrowanego za granicą wynika to z kodeksu ruchu drogowego art. 132

 

No. To doczytaj jeszcze z jakich powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w jakiejś mądrej gazecie rozmowę z gliniarzem, który twierdził, że jeżeli mamy zaświadczenie ze stacji kontroli stwierdzające, że światła świecą prawidłowo i nie oślepiają, to wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem kiedyś w jakiejś mądrej gazecie rozmowę z gliniarzem, który twierdził, że jeżeli mamy zaświadczenie ze stacji kontroli stwierdzające, że światła świecą prawidłowo i nie oślepiają, to wszystko jest OK.

 

było to cytowane w tym temacie, ale zostało skasowane - nie zaświadczenie "że świecą ok", tylko o dopuszczeniu do ruchu. I gwarantuje Ci, że czegoś takiego w czasach "nagonki" nie dostaniesz ;) Policja w mazowieckim kontroluje teraz nawet auta wyjeżdżające ze stacji diagnostycznych, żeby nasłać na nich inspektorów i odebrać uprawnienia, więc strzelam, że się boją o własne d... ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę temat. Powodem jest ponowna rozmowa z panem policjantem o dziwo Z TYM SAMYM!!! Od pierwszego razu minął prawie rok przejechałem dużo kilometrów i pół europy. Aż znów spotkałem mojego "kolege". Wyłowił mnie w koku i kazał zjechać. Oczywiście zabierze dowodzik itd. Ale ja byłem teraz przygotowany. Mówię mu, że mogę wymienić żarówki, a on zdziwiony pyta czy instalacje też przerobię to tez miałem przemyślane. Więc pyta ile mi to zajmie - ja że do 10 min, więc kazał mi iść zmieniać. Jak skończyłem był tak wściekły, że mało nie wybuchł i powiedział że następnym razem to będzie 500zł i oczywiście puścił. Tak więc chyba to w Rzeszowie jest jeden jedyny deb***, który się tego czepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Tak więc chyba to w Rzeszowie jest jeden jedyny deb***, który się tego czepia.

???

A ja tam załuję że ci nie przyłozył 500zł. Moze czegoś by cię nauczył. A nauka kosztuje

Przez takich jak Ty, ci "normalni" są oslepiani i nic nie widzą. I nie wytłumaczysz nikomu że masz dobrze ustawione.

Nielegalne i koniec. Zabrać dowód i nałozyć pięc stów kary

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałeś w zwykłych lampach to tak jak Grzechu napisał szkoda że nie dowalił Ci 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli miałeś w zwykłych lampach to tak jak Grzechu napisał szkoda że nie dowalił Ci 500 zł
Dokładnie tak samo uważam w zwykłych lampach bez soczewek światła ksenonowe dają po oczach aż miło. Widzę b. często i gęsto w autach lampy dające po gałach, ostatnio widziałem tjuningowca z ksenonem w maluchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja was nie pytam co myślicie o hidah. I nie mam założonego tego do zwykłych lamp. Pytałem o ewentualne problemy z policja ludzi z takimi zestawami. Trudno to zrozumieć?? Więc powstrzymajcie od zbędnych opinii o montażu ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę b. często i gęsto w autach lampy dające po gałach, ostatnio widziałem tjuningowca z ksenonem w maluchu.

W wielu autach zakładają HIDy. Teraz w szczególności gdy szybko robi się ciemno to wkur.... Owszem nie powiem sam chciałem zamontować HIDy do clio ale odpuściłem bo widziałem jak gościu zamontował i jak to dawało po oczach jak jechał za mną. Montaż w 3BG to można bo ma soczewki i jak jeszcze dostanie naklejki sprysków to prawie jak ori :) wygląda.

 

Dowód oczywiście poleciał :) (na szczęście nie mój bo nie zamontowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ja was nie pytam co myślicie o hidah. I nie mam założonego tego do zwykłych lamp.

 

prawda jest taka, że nawet jeśli masz hidy w soczewkach a na kloszu NIE MA homologacji na xenon to policja MA PRAWO zabrać Ci dowód rejestracyjny - koniec i kropka i nie pomogą tu nawet spryskiwacze przy nadgorliwym funkcjonariuszu prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności