Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wywalilem gala z RL i kabelek smiga az milo.Programator tez kosztuje pare zetow.W zasadzie,to programator posiadam,musial bym tylko dokupic adapter.Po usunieciu GAL brak jest watpliwosci czy wsad w GAL jest odpowiedni,czy nie.Kabelek chodzi i tyle.

Edytowane przez mirko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. próbowałeś ale ci nie wyszło
Coś mi to nie idzie.Dalsze testy w weekend:noniebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam vaga 2,5 rok temu sie laczyl dzisiaj chcialem sie polaczyc , robilem wszystko jak wczesniej opisane i dalej nic ,co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schematy vcds bez gala dla wersj RL i BL

wersja RL sprawdzone na 11.2 działa poprawnie

 

vcds no GAL.jpg

Edytowane przez YaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnich kilka dni walczyłem z klonem VCDSa który działał z wersją 11.3 Millenium jako najnowszy. Udało się mi wgrać wsad pod wersję 11.11.0 i wszystko działa. Jednak na systemie 64bitowym nie chciało działać, ale na 32 jest dobrze.

 

Wsad ściągnąłem z tego posta:

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f152/vag-com-vcds-everything-99750/index205.html#post1647476

 

Tak poza tym dla tych co chcą więcej opisów bez aktualizacji kabla polecam bazę Labels z mojego chomika pod linkiem:

http://chomikuj.pl/lusob/VCDS

 

Są tam też spolszczone częściowo pliki głównie pod płytę Golfa 5, ale część sterowników jest zgodnych z Passatami B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez ostatnich kilka dni walczyłem z klonem VCDSa który działał z wersją 11.3 Millenium jako najnowszy. Udało się mi wgrać wsad pod wersję 11.11.0 i wszystko działa. Jednak na systemie 64bitowym nie chciało działać, ale na 32 jest dobrze.

 

Wsad ściągnąłem z tego posta:

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f152/vag-com-vcds-everything-99750/index205.html#post1647476

 

Tak poza tym dla tych co chcą więcej opisów bez aktualizacji kabla polecam bazę Labels z mojego chomika pod linkiem:

http://chomikuj.pl/lusob/VCDS

 

Są tam też spolszczone częściowo pliki głównie pod płytę Golfa 5, ale część sterowników jest zgodnych z Passatami B6

 

Widze,ze dobra robote odwalasz.

Znasz tez elektronie tych kabli?

Mam interface z chipem RL i brak jest polaczenia z CAN.

Co moze byc uszkodzone?

To taki typowy kabel z biala wtyczka na plytce 10.6.

W odpowiedzi:

CAN not ready

Linia K dziala wzorowo.

Edytowane przez mirko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w About wyświetla Ci VCDS? Na zielono czy czerwono?

 

Przy ćwiczeniu mojego kabla zauważyłem że jak procesor się uszkodzi, w sensie program go zbanuje to podczas testu mam też tak że CAN not ready a K1 i K2 jest ok. Ale czasem działa on prawidłowo, ale to raz na 10 podłączeń CAN akurat zadziała. Do swojego kabla mam ładny dostęp programatorem (wlutowana listwa kołkowa w wyprowadzone piny do programowania) i mogę go szybko naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na zielono i z K kabel zawsze dzialal i nadal dziala wysmienicie.Kiedys tez dzialal z CAN a teraz nie.

Przeprogramuje jeszcze innym wsadem i obadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na wsadzie pod 11.11.0 i na tym czystym też nie chciał czasem CANem się połączyć ze sterownikiem. Dlatego robię aktualniejszą bazę dla 11.3 czy starszych stabilnych, by dobrze się pracowało i miało aktualne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem ze swoim kabelkiem VAG 106 Can-USB i do tej pory działał prawidłowo na VCDS Release 10.6.0 aż tu nagle zonk! Oczywiście kabel się łączy z komputerem a co za tym idzie z programem tyle,że czyta mi tylko jeden sterownik(silnik)..Pisał już o tym kolega "kapa9"..a jeszcze czyta mi przebieg,ale nic poza tym..co zrobić czy w ogóle da się coś zrobić??? Mieszkam w Anglii i jakiś czas temu "przestawiłem" sobie mile na km..i teraz jest problem,bo nie mogę przestawić z powrotem..a jest to w sterowniku 17-Instruments.

Proszę o rady...co poradzić? W ogóle co się stało?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlacz akumulator na jakies 15 minut i potem sprobuj ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że to może być wina sterowników w aucie? Oczywiście zrobię ta..jutro i zobaczę czy coś to da...niedawno podłączałem koledze w Audi A4 1.9 TDI i właśnie po tym mi się to stało...fakt,że jakiś czas nie używałem kabelka..wydawało mi się to na prawdę dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami cos sie zacina w sterownikach i nie mozna ich ruszyc kablem.Odlaczenie napiecia na kilka minut zazwyczaj pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki za podpowiedź...właśnie mi się wydawało dziwne,że mogłem uwalić kabel,bo nawet nie aktualizowałem programu a i połączenie normalnie jest tak jak napisałem...myślałem już ,że "uwalił" mi się komputer w aucie..ale raczej to mało prawdopodobne...a swoją drogą jestem jak sobie poradził z tym problemem ten kolega co o tym pisał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wielu próbach..odłączyłem akumulator na nawet 30 minut...i nadal to samo VCDS łączy mi się TYLKO z silnikiem i mogę sprawdzić przebieg auta..nic więcej!

A tu zamieszczam co się wyświetla:

 

Port Status: OK.

Interface: Found!

Type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

Version: 1.81

Status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN: Not Ready

 

VCDS: Init Controller

 

No Response from Controller!

 

Proszę o rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Port Status: OK.

Interface: Found!

Type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

Version: 1.81

Status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN: Not Ready

 

I tu masz jaso napisane CAN: Not Ready ,i brak komunikacji po CAN

 

Poczytaj posty kolegi Vadero

i pobaw sie ustawieniami,a jesli to nie pomoże to nowy kabelek lub flashowanie atmegi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po formacie i zainstalowaniu na nowo sytemu przy uruchomieniu VCDS pokazuje mi komunikat:

Can't Open Codes File: CODES.DAT

system Win 7 64bit Ultimate ,wcześniej był Home premium ,test kabla przechodzi lecz nie zatwierdzi ustawień by nie pobierał aktualizacji

Co mam zrobić by działał normalnie?

Próbowałem już dwa razy instalować i nic.

Dzięki za pomoc.

 

Edycja:

Dobra odpowiedź @mielke

tylko co mam zrobic by program VCDS 10.6.4 działał ?

Edytowane przez Vittoriok
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może otworzyć pliku CODES.DAT

Albo uszkodzony, albo go w ogóle nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem co kolega huragan1971. Kabelek VCDS 11.11.0 również przy teście pokazuje że linie k są OK, natomiast CAN not ready po podłączeniu do Caravelli T5. Dodam, że sprawdzałem kabel na Audi A4 B7 i wszystko dzieła. Ustawieniami też się bawiłem i nic... Aktualnie nie mam pomysłu:/ Może ktoś z forum wie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności