Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no nie opłaca się bo najlepiej kupić drugiego ryża od nich za półtorej stówy....

FTDI to od kilku do kilkunastu złotych, a dla elektronika kilka minut roboty z wymianą.

 

 

Powiem tyle: nie masz pojęcia o diagnostyce i sprzęcie do tego to nie mieszaj w głowie innym. ELM to się nadaje dla dzieci, a nie konkretnej pracy.

 

 

nie będę się wymądrzał ale jak byś był łaskawy zaznajomić się z tymi linkami co umieściłem powyżej co prawda dotyczą forda i spółki ale jedno wiem bo mam forda też i testowałem go właśnie tymi dwoma programami (forscan,elmconfig) i wierz mi działają wyśmienicie spokojnie można uruchamiać i wyłączać różne funkcje ,aby coś skrytykować najpierw warto sprawdzić ,pozdrawiam

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164054&highlight=elmconfig

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164054&highlight=elmconfig

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190910&highlight=elmconfig

 

zerknij a potem się wypowiadaj .elmconfig ruski robią tak dla ciekawości ,,może ci się to przydać skoro jesteś dobrym diagnostą elektronikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to Fordy bardzo mało mnie interesują, a nawet wcale, a z ELM do czynienia miałem i to szajs. W niektórych autach coś tam potrafi, a w innych nic do tego wiele różnych programów.

Każdego VAG-a (VW, Audi, Seat, Skoda) do około 2004r. można w pełni zdiagnozować kablem KKL za kilka dyszek i programem VAG COM dostępnym w sieci. Powyżej 2004r. należy nabyć interface hex can, który w oryginale kosztuje 1700zł, albo w chińskim klonie dużo mniej i obsłuży zarówno te nowsze jak i te starsze. Poczynając od VAG COM, a kończąc na najnowszych wersjach VCDS program był i jest taki sam jedynie z każdą wersją doposażany o obsługę nowszych aut, nowszych sterowników i nowszych funkcji.

 

Chcesz powiedzieć, że jakiś rzeźbiony ELM jest lepszy bo obsłuży 2-3 modele fordów, a jak go pod rzeźbisz jeszcze bardziej to i łyknie 2 modele więcej. Do tego kilka różnych programów, bo jeden nie potrafi tego co inny i na odwrót, nie koniecznie polskojęzycznych i znikoma ilość aut gdzie ELM połączy się z innymi sterownikami niż silnik.

Ale co tam grupa VAG czyli 4 główne marki od lat mają jeden porządny program wyglądający tak samo jest do bani, a ELM który i tak nie ogarnie nawet jednej marki w całości (Ford) jest the best. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc albo chociasz jakas prbe pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do chinola... Pewnie nie udziela wsparcia technicznego :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ma pytanie czy ktos jest w stanie postawić na nogi klona VCDS 10.6 lub wgrac nowszy soft. prosze o info na PW pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj proszę znać jak ktoś sensowny się odezwie, bo do mnie tylko cfaniaki za 300 zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy 11.11 kosztuje 150zł to te 300 za co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie PL tylko ENG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie vcds 10,6,2 , właściwie działa spr błędy , kasuje , zamienia mile na km itd ale ostatnio chciałem sprawdzić wtryski - engine , 013 018 i 023 .Problem jest taki że pokazuje wartości tylko na pierwszym cylindrze i nie jest podświetlone basic settings . (lewy dolny róg) . Czy to problem vcds-a czy coś jest nie włączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie vcds 10,6,2 , właściwie działa spr błędy , kasuje , zamienia mile na km itd ale ostatnio chciałem sprawdzić wtryski - engine , 013 018 i 023 .Problem jest taki że pokazuje wartości tylko na pierwszym cylindrze i nie jest podświetlone basic settings . (lewy dolny róg) . Czy to problem vcds-a czy coś jest nie włączone ?

 

 

Może wyższa wersja wyeliminowała by ten problem. Np. 11.11 EN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie kupilem HEX 12.12.2 en po instalacji i tescie wywala mi takie cos nie robilem update

Port Status. OK

USB Library version 03.01.19

USB Driver version 03.01.19

Interface: Not Fund

czy to oznacza ze kabelek juz na zlom

 

pozdrawiam HELlER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już nawet klony 12.12.2? Czy to ori? Gdzie nabyłeś fejs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mam pytanie kupilem HEX 12.12.2 en po instalacji i tescie wywala mi takie cos nie robilem update

Port Status. OK

USB Library version 03.01.19

USB Driver version 03.01.19

Interface: Not Found

czy to oznacza ze kabelek juz na zlom

 

Interfejs wpięty do samochodu?lub podane zasianie a niego podczas testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak byl podlonczony do paska i po tescie znow to samo dioda mruga podczas testu na interfejsie i nie jest to org kabelek tyle ze sterowniki sie dobze mysle instalowaly mam tez versje 10.6 ten smiga moze to ze mam dwie wersje na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz po klopocie dostalem dwie wersie vcds 12.12.0,i 12.12.2 jak sie okazalo leci tylko na 12.12.0 kupilem bo chcialem odczytac przebieg licznika w B6 2008 mam juz versje 10.6.4 ale ten nie da rady z odczytem myslalem ze ten 12.12.? da rade ale jak widac tez nie

roznic miedzy tez duzej niema szkoda

pozdrawiam HELLER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dzisiaj przyszedl do mnie vcds 12.12 wersja ryz nie laczy sie ze sterownikami w samochodzie

Port Status. OK

USB Library version 03.02.04

USB Driver version 03.08.14

Interface: Found!

Type Ross-Tech HEX CAN USB

VERSION 1.92

STATUS: READY!!

K1 OK

K2 OK

CAN QUESTIONABLE

 

po wyborze sterownika wyskakuje

no response from controller

 

testowane na passacie b5

 

----aktualizacja----

 

Jest próba nawiązania połączenia z ABS lampki zaczynają migać jest sygnał dźwiękowy i wyskakuje komunikat no response from controller

Wina kabla czy samochodu.

 

----aktualizacja----

 

kabel działa ale nie z moim samochodem :(

sprawdzałem z następującymi samochodami

ibiza 6l 2004r działa

golf V 2004r działa

Passat b5 1997r działa

Touran 2004 2.0TDI dziala

 

Edytowane przez mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak odpalić vag002 FTDI 232bl z softem 11.11 lub wyżej wiadomość na priv

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

11.11 pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabel działa ale nie z moim samochodem

sprawdzałem z następującymi samochodami

ibiza 6l 2004r działa

golf V 2004r działa

Passat b5 1997r działa

 

Nie ma takiej opcji...

Jeżeli masz radio nie orginalne to odłącz wtyczkę zasialania.

W niektórych pasztetach we wtyczce radiowej był przewód do diagnostyki ,jak założyłeś inne radio to czasem może "obciążać" linie diagnostyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chcąc przestawić inspekcję olejową nie mogę odczytać/zmienić niektórych kanałów w [17-Instruments-> 10-Adaptacja]. Mogę odczytać i zmienić np. kanał 02, 40, 41. Problem zaczyna się z kanałami od 42 w górę, pojawia się komunikat error i nie można nic zrobić. Co może być przyczyną? Kabel to klon, wersja VCDS 10.63.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej opcji...

Jeżeli masz radio nie orginalne to odłącz wtyczkę zasialania.

W niektórych pasztetach we wtyczce radiowej był przewód do diagnostyki ,jak założyłeś inne radio to czasem może "obciążać" linie diagnostyczną.

 

radio mam wymienione, odłączyłem kostkę i śmiga :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności