Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Auto scan:

01-Engine -- Status: OK 0000

03-ABS Brakes -- Status: OK 0000

04-Steering Angle -- Status: OK 0000

08-Auto HVAC -- Status: OK 0000

09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000

15-Airbags -- Status: OK 0000

16-Steering wheel -- Status: OK 0000

17-Instruments -- Status: OK 0000

19-CAN Gateway -- Status: OK 0000

25-Immobilizer -- Status: OK 0000

37-Navigation -- Status: OK 0000

42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000

44-Steering Assist -- Status: OK 0000

46-Central Conv. -- Status: OK 0000

52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000

53-Parking Brake -- Status: OK 0000

56-Radio -- Status: OK 0000

62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000

72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000

76-Park Assist -- Status: OK 0000

 

I teraz zagrycha- zauważyłem, jak klikam na Auto-scanie na 46 to mogę w ten sterownik wejść. A przy próbie wyboru sterownika 46 już nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlugi czas uzywalem swojego kabelka klona VCDS'a 908. A teraz nie dziala. Za kazdym podlaczeniem do laptopa wola o sterowniki. caly czas "niezidentyfikowane urzadzenie"

Kabelek padl czy zwyczajnie nie mam potrzebnych sterownikow? Jak instaluje program od niego to na koncu instaluje sterowniki, wiec nie wiem jakich jeszcze moze brakowac.

Jakies pomysly?

pozdrawiam.

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert

Przypadłość raczej częsta, przetestuj takie rozwiązania:

Procedura reaktywacji kabla dla początkujących z Chomika

http://chomikuj.pl/Besthorn/VW-VAG/Diagnoza+Soft/VCDS

lub :

http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2723&postdays=0&postorder=asc&start=0

Edytowane przez besthorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z interfejsem zakupionym na aliexpress.

link:

http://www.aliexpress.com/snapshot/275552090.html

 

Po zainstalowaniu wersji 11.11.3 EN na laptopie i podłączeniu kabla do auta mam taki komunikat.

 

mpjb.jpg

 

W menedżerze urządzeń interfejs jest widoczny jako ross-tech hex usb.

Poszukuję osoby, która sprawi że kabel będzie działał.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel nie działa z wersją 11.11.3 ;-) Spróbuj czy działa z wersją 11.11.2 i 11.11.0 jeśli nie to pozostaje Ci 10.6.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kabel 12.10.3 będzie działał z wersją 12.12.0 vcds .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też zakupiłem chinola 12.10 i nie mogę zainstalować sterowników na win 8.1 do niego ktoś rozwiązał taki problem?

 

Problem rozwiązany sterowniki znalazłem na necie ross-techa i poszły bez problemu a te z bety 12.10.3 za nic ni chciały sie zainstalować...

Edytowane przez sYlAr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jak zgrać plik EPT z mojego Hex Can Usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jak zgrać plik EPT z mojego Hex Can Usb.

Masz jakiś programator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Mprogiem nie da się zgrać i zapisać ten plik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jak zgrać plik EPT z mojego Hex Can Usb.

znajdź przez gogle poradnik pt.: reaktywacja kabla vcds lub reanimacja kabla vcds. tam jest opisane jak to zrobić krok po kroku. generalnie potrzebny ci programik Mprog 3.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mprogiem odczytam plik Read and Parse zapisze go i jak chcę go znowu zapisać to wyskakuje mi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Mprogiem nie da się zgrać i zapisać ten plik.

Skoro pytasz o takie rzeczy to nie wiem co to dla Ciebie ept. Ale, jeżeli interesuje Cię wsad FTDI to normalnie wpinasz kabel w USB i MProgiem, a jeżeli wsad z mikrokontrolera to albo komp z gniazdem LPT, albo odpowiedni programator do mikrokontrolera jaki masz w kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mprogu gdy chcę zapisać na kabel wyskakuje mi komunikat Fund dewice error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mija jakiś czas odkąd zakupiłem kabelek z e-service vag 002 do tej pory używałem vcds 11.30 beta bez żadnego problemu. Dziś po włączeniu vcds pokazał mi się komunikat że vcds software is out of date od razu go nie zauważyłem i podłączyłem się do auta przetestowałem pokazało ok zapisałem jak zawsze i uruchomiłem autoscan i w tedy po przeskanowaniu polowy auta zatrzymało się skanowanie i pojawił się komunikat jak poniżej:

vcds problem.jpg

Zamoknąłem program i zauważyłem komunikat out of date postanowiłem zatem cofnąć czas na komputerze za pomocą programu runasdate i pomogło program po otwarciu już nie woła że jest out of date. Komputer widzi kabel normalnie bo po przetestowaniu wszystko jest na ok. Podłączyłem kabel do auta włączyłem test i wszystko na ok licencja na zielono. Odczytałem ze sterownika silnika przebieg, skasowałem błędy jakie miałem lecz jak wszedłem w auto skan passat 3c znów pojawił się komunikat.......Co jest nie tak:/:?? Nie wiem o co chodzi proszę o pomoc. Z góry uprzejmie dziękuje.

 

 

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pocieszającą informację dla właścicieli kabli pod VCDSa 11.3 Beta, została udostępniona nowsza wersja 11.6 która nie ma problemu daty jak 11.2 i jest trochę nowsza

 

http://www.sendspace.com/file/g8vsvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Auto - passat b4 1996 1,9 AFN. Tak jak w temacie... Mogę połączyć się ze sterownikiem absu, airbaga, a z silnikiem nie. Auto normalnie odpala.... Ma ktoś jakieś pomysły co może być?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może pod ręką wsad do 11.11.0, nieopatrznie odpaliłem vcds będąc podłączonym do netu i się zaktualizowało :(

 

Na http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f152/vag-com-vcds-everything-99750/index205.html#post1647476 posty ze wsadami zostały pousuwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Auto - passat b4 1996 1,9 AFN. Tak jak w temacie... Mogę połączyć się ze sterownikiem absu, airbaga, a z silnikiem nie. Auto normalnie odpala.... Ma ktoś jakieś pomysły co może być?>

Przypuszczalnie Masz sterownik z końcówką ...021 ,a z tymi czasem był problem z komunikacją.

Spróbuj odłączyć na chwilę ACU i próbuj się połączyć na odpalonym silniku ,lub podłącz prostownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Kupiłem Kabel HEX_CAN oczywiście clon VAG 11.11 i po instalacji VCDS 11,11,3 i instalacji sterowników kabel jest w menadżerze dalej widoczny jako nieznane urządzenie. Próba na Win 7 i XP to samo. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności