Skocz do zawartości
kiarka

Swap tylnych lamp 3B->3BG.Pomocy!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie::help

Moze moglby ktos przedstawic opis zamiany kabelkow i wtyczek po swapie tylnych lamp do ori haka.Musze wrocic z laweta do kraju i przypomnialem sobie,ze cztery lata temu zamienilem lampy ale nie podlaczylem kabelkow do haka a co za tym idzie nie mam pradu w lawecie.

 

Ps.Sorki za brak polskiej czcionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie::help

Moze moglby ktos przedstawic opis zamiany kabelkow i wtyczek po swapie tylnych lamp do ori haka.Musze wrocic z laweta do kraju i przypomnialem sobie,ze cztery lata temu zamienilem lampy ale nie podlaczylem kabelkow do haka a co za tym idzie nie mam pradu w lawecie.

 

Ps.Sorki za brak polskiej czcionki.

 

Zerknij na TEN opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Patryk_ ale ten opis jest mi znajomy i akurat tego nie potrzebuje.Mam oryginalny hak ale po swapie lamp tylnych nie wiem jak pozamieniac kabelki we wtyczkach aby pasowaly do lamp B5FL.Caly czas mowa o tylnych lampach i kabelkach do przyczepy(haka),ktore w niej siedza.

Znalazlem cos takiego; http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/ahk/ahk.htm ale moze ktos juz to robil i zadowoli mnie opisem lub zdjeciami abym wreszcie mial prad w lawecie.

Pozdrawiam T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Patryk_ ale ten opis jest mi znajomy i akurat tego nie potrzebuje.Mam oryginalny hak ale po swapie lamp tylnych nie wiem jak pozamieniac kabelki we wtyczkach aby pasowaly do lamp B5FL.Caly czas mowa o tylnych lampach i kabelkach do przyczepy(haka),ktore w niej siedza.

Znalazlem cos takiego; http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/ahk/ahk.htm ale moze ktos juz to robil i zadowoli mnie opisem lub zdjeciami abym wreszcie mial prad w lawecie.

Pozdrawiam T.

 

Szybkie pytanie-którą płytkę masz po lewej?Lub prawej? 3B9 945 257 B czy 3B9 945 258 B??

 

Dla końcówki 257:

Kostka nr1:

1-masa

2-kierunkowskaz

Kostka nr 2:

1-wsteczny

2-stop

Kostka nr 3:

1-postój

Kostka nr 4:

1-wsteczny

2-stop

3-postój

4-kierunek

5-przeciwmgielne

6-masa

 

Z końcówką 258 jest tak:

Kostka nr1

1-kierunek

2-masa

Kostka nr 2:

1-stop

2-wsteczny

Kostka nr 3:

1-postój

Kostka nr 4

1-masa

2- przeciwmgielne

3- kierunek

4- postój

5- stop

6- wsteczny

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Patryk_ ale ten opis jest mi znajomy i akurat tego nie potrzebuje.Mam oryginalny hak ale po swapie lamp tylnych nie wiem jak pozamieniac kabelki we wtyczkach aby pasowaly do lamp B5FL.Caly czas mowa o tylnych lampach i kabelkach do przyczepy(haka),ktore w niej siedza.

Znalazlem cos takiego; http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/ahk/ahk.htm ale moze ktos juz to robil i zadowoli mnie opisem lub zdjeciami abym wreszcie mial prad w lawecie.

Pozdrawiam T.

A ja ci dorzucę gniazdo przyczepy

Gniazdo Przyczepy.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie.Oczywiscie po punkciku dla Was za zaangazowanie.

Ale jakby ktos mial cos jeszcze do dolozenia np.kolorki kabelkow to bylbym wdzieczny.

Edytowane przez Tomasz32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby ktos mial cos jeszcze do dolozenia np.kolorki kabelkow to bylbym wdzieczny.

 

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/ahk/steckdose.htm

 

Piny wtyczka "siódemka"

1-prawy kierunek (żółty)

2-przeciwmgielny (niebieski)

3-masa (biały)

4-lewy kierunek (zielony)

5-postój prawy (brązowy)

6-stop (czerwony)

7-postój lewy (czarny)

 

Jeżeli chodzi o trzynastopinową wtyczkę analogicznie kolory,ale:

2-przeciwmgielne

1-lewy kierunek

3-masa-piny 1 do 8

4-prawy kierunek

5-postój prawy

6-stop

7-postój lewy

8-wsteczny

9-stały plus

10-zasilanie (ładowanie) akku przyczepy

11-wolny

12-wolny

13-masa dla pinów 9 do 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a jak ma sie sprawa z przelozeniem lamp od angola,procedura taka sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,a jak ma sie sprawa z przelozeniem lamp od angola,procedura taka sama?

Taka sama,ewentualnie zmiana przeciwmgielnego(pewnie jest nie po tej stronie)i nie wiem jak z światłem cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie wiem jak z światłem cofania.

W 3BG świeci po obu stronach, 3B nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ,czyli jak przełoze od 3BG ANGOL do 3B to bede miał po obu stronach światła cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dodać kawałek blaszki dłuższej dokręcasz i Działa :D ja tak zrobilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro chodzą lampy do passka fl kombi po lifcie 2000-2005 i sa jeszcze niby specjalne do passata 96-99 wygląd z passata po fl ale są droższe czym one się różnią i czy te lampy org do passata po fl kombi będą pasowały do passata sprzed liftu czy maja inny kształt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi pasują :hyhy

Różnia się tylko i wyłącznie wizualnie,plus kwestia przeróbki wtyczek-opis masz na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaa czyli jak kupie od passata po lf to będą pasować bo na aukcjach widziałem specjalne do roczników sprzed lf i myslalem ze sie ksztaltem roznia czyli śmiało mogę kupować te od passkow po lf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa,spokojnie bierz.Masz opis jak odpowiednio pozmieniać kable w gniazdach :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta bo myślę że warto...

dziś zmieniałem lampki z B5 na B5FL i powiem że nie jest to takie łatwe jak tu niektórzy piszą :!:

a już na pewno nie obędzie się bez rozbierania boczków jeśli macie wersję z nawigacją i zmieniarką CD w lewym boczku.

ja tak miałem i walczyłem z tym wszystkim dziś kilka godzin, jeśli dodamy do tego temp. w okolicy około 0 st. C to robi się masakra.

fakt faktem że efekt jest zajebisty i jestem zadowolony, ale roboty masa. no i przy wymianie żarówki w kierunku trzeba wyjmować lamkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mam i dlatego wycialem otwor w plastyku za zmieniarka i lampy zmianiam w kilka minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak mam i dlatego wycialem otwor w plastyku za zmieniarka i lampy zmianiam w kilka minut :)

 

Lampy czy żarówki?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy...

zeby zmienic zarowki przeciez nie trzeba lampy wyjmowac i ze koszykiem zmieniarki tez sie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności