Skocz do zawartości
Konrados

Nagrzewnica wymiana/demontaż deski rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś Wielki - to się nadaje na tutorial, wprawdzie nie całkiem tego szukałem ale to co widzę jest godne podziwu. szacun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos pomoze a najlepiej właściciel tematu :D sciagnałem belke i wszystko lezy na ziemi ale sęk w tym ze nie wiem dlaczego nie moge odsunac całej obuidowy nagrzewnicy, boje sie szarpac zeby nie urwac czegos a juz mnie krew z tym zalewa nie wiem tez jak wyciagnąć nagrzewnice z tej plastikowej obudowy moze mi ktos pomoc ?? i jak sprawdzic potem jej szczelnosc po wymianie jesli wszystko jest rozebrane ?? pilna pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem sobie tez nagrzewnice i powiem wam ze 2 dni spedziłem przy tym. a znajomy zrobił to inaczej. pojechał do firmy robiącej przekładki. oni wiedzieli co i jak. zrobili to w 1 dzien za 150 zł. gdybym wiedział nie meczył bym sie z tym sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos napisac wkoncu czy nagrzewnica badz obudowa jest jakos przykrecona do sciany grodziowej bo nie umiem tego wyciagnac i jak sprawdzic jej szczelnosc po wymianie jak to wszystko jest rozlozone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomekk17

Mam takie pytanko czy w Passacie B5 1.8 20V z 1998 r w wersji europejskiej do wymiany nagrzewnicy trzeba spuszczać klimę??? czy da się ją jakoś ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko czy w Passacie B5 1.8 20V z 1998 r w wersji europejskiej do wymiany nagrzewnicy trzeba spuszczać klimę??? czy da się ją jakoś ominąć?

 

Ja w AFNie musiałem spuszczać bo nagrzewnica nie była dzielona. Miałem nagrzewnicę z Anglika i tam jest dzielona i można nie spuszczać.

Z tego co czytałem to w wersjach europejskich trzeba rozłączać klimę, zaś w Anglikach nie ma takiej potrzeby.

 

Przeczytaj mój post #60 - masz tam trochę cennych uwag - może się coś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz261

Masz Racje Kolego nie ma potrzeby zdejmowania kierownicy i foteli a Klima niestety musi zostać rozszczelniona w europejczyku .

Nie trzeba też wyjmować całego tunelu środkowego z podłokietnikiem wystarczy odkręcić dwie śruby z dwóch stron obok foteli przednich i wyjąć tylko część tunelu dźwigni zmiany biegów .

Robiłem to wczoraj całą noc masakra ale dałem rade ciesze się ciepłem a na zewnątrz minus 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam magika od ogrzewania Passat B5FL klimatronik. Wiem że było dużo tematów tego typu, ale ja szukam kogoś kto pomoże wymienić nagrzewnice ewentualnie usterkę braku ogrzewania. Zero błędów w VAG.COM. Mam Passata od niedawna i nie znam się na nim kompletnie. Nie znam elektryków i mechaników do mojego problemu. Proszę o pomoc kogoś najlepiej z łódzkiego. jeśli nie to dojade w każde miejsce w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nagrzewnice do wymiany to roboty jest od cholery i nie wszystko jest takie proste, ale u nas jak pytałem na warsztacie biorą za to 600 zł plus koszt nagrzewnicy chyba ze sam załatwiasz nową, samemu roboty na 2-3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mam do wymiany nagrzewnice ale chyba od tego zacznę. termostat wymieniłem bo tez był uszkodzony. Nagrzewnica ma gorące węże i jak mam wyłączoną dmuchawę kilka minut to po włączeniu ciepło leci i coraz słabiej aż zimne powietrze po około 30s (temp zew). Czyli tak jak by się nagrzewnica wychładzała a nie nadążał gorący płyn jej wypełnić. Szukam mechanika z okolic Łodzi i kasa jest nie ważna, bo już mnie ta usterka denerwuje.

PS. Fajny samochodzik masz. Mam identyczny kolor i skórę też beżową tyle że pełną bez wstawek materiałowych. Mam go miesiąc więc zielony jeszcze jestem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof u Ciebie wygląda na to, że nagrzewnica nie jest do końca zalana płynem, czyli zapowietrza się. To jest efekt właśnie dziurawej nagrzewnicy, ale to można jeszcze wytropić tak jak ktoś na początku tematu napisał (zapach płynu w kabinie, nadmierne parowanie szyb itp itd). Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze czy w zbiorniczku wyrównawczym nie ubywa płynu lub czy ewentualnie nie bulgocze... Wówczas to może wskazywać na zapowietrzający się właśnie układ chłodzenia (np uszkodzona uszczelka pod głowicą...) Osobiście nie wiem czego Ci życzyć, ale na pewno powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he nie dziękuję. Nie wiem czy śmierdzi płyn bo mam nowe dywaniki i one śmierdzą. Płyn wymieniany i spuszczany już ze 4 razy (wymiana termostatu itp.) więc jeszcze nic nie widzę żeby ubywało. Szyby nie parują jakoś bardziej niż normalnie. Dziś rozebrałem schowek i widać jak silniczek rusza czerwonym ramieniem otwierając zimno-ciepło. Wydaje mi się że klimatronik jest OK. Kupiłem właśnie nagrzewnice i we wtorek wymiana. Napisze co i jak wyszło, bo widzę, że takich osób z moim problemem jest więcej.

Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapach płynu w kabinie, nadmierne parowanie szyb itp itd
u mnie to było wrecz dym z nawiewow leciał tyle ze taki fest tlusty nie mozna bylo jechac, u mnie woda w zbiorniczku ubywała wlasnie dlatego a nie przez uszczelke, do tego zabiegu proponuje pomocna druga pare rąk :) w niektorych sytuacjach sie przydaje ja robiłem sam to wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Nagrzewnica czysta "jak łza", klimatronik śmiga jak powinien i nadal nie ma ogrzewania. Mechanik znalazł przyczynę - niskie ciśnienie cieczy chłodzącej. Nie było by problemu gdyby nie to, że jest już wymieniona pompa wody na drugą nową i nadal ciśnienie jest niskie a raczej prawie nie ma wcale. Grawitacyjnie sobie coś tam leci. Wiskoza nowa chodzi jak głupia. Nagrzewnica ma gorące przewody ale że jest wysoko umieszczona wiec wywnioskowałem, że ten ciepły płyn sam nie może się tam dopchać. Czyżby jakieś problemy z głowicą?? Może ktoś ma jakąś teorie. Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie. Nagrzewnica czysta "jak łza", klimatronik śmiga jak powinien i nadal nie ma ogrzewania. Mechanik znalazł przyczynę - niskie ciśnienie cieczy chłodzącej. Nie było by problemu gdyby nie to, że jest już wymieniona pompa wody na drugą nową i nadal ciśnienie jest niskie a raczej prawie nie ma wcale. Grawitacyjnie sobie coś tam leci. Wiskoza nowa chodzi jak głupia. Nagrzewnica ma gorące przewody ale że jest wysoko umieszczona wiec wywnioskowałem, że ten ciepły płyn sam nie może się tam dopchać. Czyżby jakieś problemy z głowicą?? Może ktoś ma jakąś teorie. Dziękuje i pozdrawiam

Przerabiałem kiedys podobny temat był problem z odpowietrzeniem nagrzewnicy czasami trzeba jej pomoc ;-D jak cos to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, już jest ciepło i ogrzewanie śmiga. Mechanik nie chce powiedzieć co było. Jakiś zawór podobno gdzieś przy rozrządzie, ale ja się na tym nie znam. Dziękuje wszystkich za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze rozumiem, że nie ma rady i trzeba pozbyć się czynnika z układu żeby wyjąc nagrzewnicę? Mam klimatronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spuść układ z czynnika z warsztacie gdzie napełniają będziesz miał taniej jak już będziesz chciał nabić spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - może coś więcej napiszesz - pomęcz swojego mechanika gdzie był problem z tym twoim ogrzewaniem ? dla pozostałych

forumowiczów może okazać się informacją bardzo istotną i uchroni przed niepotrzebnymi kosztami .

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Wojtek Ś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 punktów - da rade bez ściągania kierownicy i poduchy?

po prostu odkręcając śruby od kolumny i opuszczająć całość w dół?

dla ułatwienia moge wypieprzyć fotel kierowcy bo to zajmuje 2 minuty, a nie mam klucza do kiery...

 

w weekend startuje z wymianą nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności