Skocz do zawartości
Gość krzysiek555

adaptacja przepustnicy w 1,8 20V ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Patryk wszystko w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Patryk wszystko w temacie

 

To cieszy ;) Skoro jest OK to :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam paska 1.8 ADR oczywiście i mam też VAG-a PL 4.9. Ostatnio czyściłem przepustnicę i chciałbym zrobić adaptację. Mam w Vag-u silnik- adaptacja i wyskakuje tabelka nr bloku i wartość tylko nie wiem co wpisać w wartość :/ Jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa 098 a wartość 04 ???

Jak to rozumieć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce wyciągnąć akumulator i sprawdzić odpływy. Czy po jego ponownym zamontowaniu będę musiał robić adaptację?

Oczywiście mam silnik 1.8 125 km ADR.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akutom 82. Żadnej adaptacji nie musisz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdzieś wyczytałem że niby po odłączeniu akumulatora trzeba ja robić.

Czyli rozumię że po wyjeciu , wyczyszczeniu grodzi z liści i ponownym wsadzeniu i podłączeniu akumulatora mogę odpalić auto i od razu ruszać w siną dal bez obaw?

 

Przy okazji aktualnie mam aku 68AH i bodajrze 500A, czy jeżeli wsadze akumulator 80AH i 700A bedzie to mialo jakis wplyw?

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo gdzieś wyczytałem że niby po odłączeniu akumulatora trzeba ja robić.

 

I ja tak zawsze robiłem :fajny

Niby czemu nie trzeba tego robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75

No to ja już zgłupiałem jeden pisze że tak drugi że nie:blink :)

 

Dobra to zapytam jeszcze tak:

1. Powiedzmy ze odpiąłem aku, wysprzątałem liscie itp podłączyłem na nowo aku i co dalej? Temperatura nie spadła do zera i jest powiedzmy pomiedzy 50-60 stopni. W takiej sytuacj w jaki sposób przeprowadzić adaptację?

2. Dlaczego na zimnym silniku nie można robić adaptacji przez Vag?

3. Jeżeli zrobie adaptację na zimnym silniku tzn podepnę aku, włącze silnik i zaczekam aż osiąjgnie on temp 90 stopni to trzeba coś jeszcze robić? Czy wystarczy wrzucić 1 odjechać?

4. Czy jesteś w stanie wytłumaczyć mi jak zrobić adaptacje w Vag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu AKU adaptacji to się nie robi w silnikach 1.6 :fajny To po pierwsze. Jak ktoś po odpięciu AKU w 1.8 - nie robi adaptacji - jego wola, ale powinno się ją robić.

Jak nie masz VAGa, to adaptacje robisz na zimnym silniku. Czyli na zimnym odpinasz PLUS, po chwili przykręcasz go z powrotem, odpalasz silnik i nic więcej nei dotykasz, tylko czekasz aż zagrzeje sie do 90 stopni i włączy się wentylator.

Natomiast w przypadku adaptacji VAGiem, musisz mieć temperaturę silnika conajmniej 85 stopni, wiec nalejpiej rozgrzać go, żeby wskaźnik pokazywał 90. W którą grupę trzeba wejść, to już musisz sobie doczytać, bo nie pamietam i nie chcę cię w błąd wprowadzić. Ale jak juz wejdziesz gdzie trzeba, to masz tam przycisk do adaptacji i jak przepustnica zostanie zaadotowana (że tak to nazwę :D ) to wyświetli się zielony napis ADAPTACION OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tym. Dobra a jak włączy się wentylator to co dalej?

 

Może wie ktoś gdzie w vagu lite wchodzi się i ustawia przepustnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się właczy wentylator, to po pewnej chwili powinien się wyłączyć. Wtedy wyłączasz silnik i po robocie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,pytasz o to co już jest na forum.zaprzyjaźnij sie wreszcie z wyszukiwarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 a co kiedy mamy zimny silnik i chce zrobić adaptację Vagiem?? Trzeba go najpierw odpalić i trochę zagrzać po czym zgasić czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wyciągałem akumulator i adaptacji nie musiałem robić. Mam silnik ADR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co kiedy mamy zimny silnik i chce zrobić adaptację Vagiem?? Trzeba go najpierw odpalić i trochę zagrzać po czym zgasić czy jak??

VAGiem jak robisz adaptację, to silnik musi byc rozgrzany do 90 stopni i wyłączone wszelkie inne odbiorniki prądu, takie jak światła czy włączona klima.

 

 

Ja dzisiaj wyciągałem akumulator i adaptacji nie musiałem robić. Mam silnik ADR

 

Twoja wola :fajny Był brak napięcia, więc powinno się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja wola Był brak napięcia, więc powinno się zrobić.

 

zaraz po wsadzeniu aku pokazało mi ze adaptacja jest ok wiec wychodze z podobnego założenia.

Autem nie szarpie na wolnych obrotach nie faluje.

Chyba ze źle coś robię???

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy , chcialbym sie dowiedziec jaka przepustnica wystepuje w ADR 1.8 . prawdopodobnie moja jest uszkodzona ale jakos jezdzi gorzej z odpalaniem na zimnym (po nocy lub dluzszym postoju) strasznie nierowno pracuje .http://forum.vw-passat.pl/threads/88452-Ci%C4%99%C5%BCko-odpala-po-d%C5%82u%C5%BCszym-postoju-1-8-ADR-LPG/page20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi. A jaki ma numer to mozesz na obudowie sprawdzić :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności