Skocz do zawartości
Gość krzysiek555

adaptacja przepustnicy w 1,8 20V ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze o jednej "drobnej" różnicy zapomniałem - przyda się dla potomnych :D

Adaptację VAG-iem robimy na rozgrzanym silniku do 90 stopni. Natomiast adaptację według sposobu: "zresetuj, poczekaj, odpal i uciekaj" - robimy na całkowicie zimnym silniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nic sie nie dzieje to znaczy po czyszczeniu przepustnicy nie przerywa nie pływa po obrotach to znaczy że dało się wyczyścić przepustnice bez adaptacji ja nie wyciągałem przepustnicy tylko czyściłem preparatem"napsikałem" do rury dolotowej i wytarłem szmatką w sumie nie potrzebnie bo w moim przypadku okazało się że winne przerywaniu silnika były kable zapłonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczyściłes i nic się nie dzieje, to i tak ja bym na twoim miejscu zrobił adaptację. A czemu - pisałem o tym wcześniej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:muradaptacja zrobiona :) tylko chyba zle bo silnik musial byc cos jeszcze cieply ssania nie ma teraz:065:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nawet nie będę tego komentował. W jaki sposób robiłeś adaptację? Odpal i spierd......? Czy za pomocą VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:muradaptacja zrobiona :) tylko chyba zle bo silnik musial byc cos jeszcze cieply ssania nie ma teraz:065:

 

Nieładnie ;) Poczekaj aż silnik będzie całkowicie zimny,odpal i spier***** jak to Danio stwierdził :D Jak osiągnie temperaturę to będzie :ok Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mechenik robił mi adaptacje przepustnicy bo była tragedja auto nie odpalał na zimny silniku dusiło sie odpalało dopiera za 3-4 razem p długim kręceniu wyskoczył błąd po podpięciu sondy lambda brak adaptacji przepustnicy i błedy 2,3,4 wtrysku błąd sondy i wtrysku mogły być spowodowane zbyt bogata mieszanką która był podawana z powody nie zaadoptowaniej przepustnicy dlatego mam pytanie czy mechanik to dobrze zrobił adoptował ją na włączonym silniku temp 90'c tek powinno sie to robić na włączonym silniku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - adaptacje VAG-iem, robi się na rozgrzanym silniku, przy wyłączonych wszelkich odbiornikach pradu :D Ale nie na włączonym silniku - tylko na włączonym zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - adaptacje VAG-iem, robi się na rozgrzanym silniku, przy wyłączonych wszelkich odbiornikach pradu :D Ale nie na włączonym silniku - tylko na włączonym zapłonie.

 

Otóż to...Ostatnio nawet robiłem adaptację VAGiem i zajęło mi to ze 2 minuty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam guzik a nie adaptacje zrobioną powiedział ze jak sie powtórzy ciężkie zapalanie to podłączy go na zimnym silniku pod vag wtedy może zrobi adaptacje do porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedział ze jak sie powtórzy ciężkie zapalanie to podłączy go na zimnym silniku pod vag wtedy może zrobi adaptacje do porządku

Na zimnym silniku to się VAG-iem adaptacji nie robi. To tak, jak się położyć na zimną babę w łóżku - albo trup - albo nierozgrzana - tak czy tak - ciężko coś z nią zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zimnym silniku to się VAG-iem adaptacji nie robi. To tak, jak się położyć na zimną babę w łóżku - albo trup - albo nierozgrzana - tak czy tak - ciężko coś z nią zrobić :P

 

Zawsze pozostaje sprawdzony patent bez VAG'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze pozostaje sprawdzony patent bez VAG'a :)

No właśnie - lepiej sam zrób adaptację sposobem "na zimno" i zaoszczędzisz na opłacie za podłączenie kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek 75 masakra znowy to samo odplala raz pięknie a za drugim razem tragedja czyli za 2-4 razem adaptacja nie pomogła w pn jade do tego majstra niech go zostawi na noc i podłaczy na zimny silniku podczas odpalania może coś wyskoczy a jak nie to spróbuje "na zimno" czyli klema papa na 15 min spytam sie go czy to tak sie da zrobić adaptacje na odpalonym silniku

najgorzej że teraz potrzebuje auto co dziennie jade 50km potem stoje 12 godz i wracam i jak wracam to go musze odpalić i jak go odpalam to NIESPODZIANKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ci pisaliśmy, że na zimnym silniku nie robi się adaptacji VAG-iem. A skoro masz takie problemy, to raczej bym obstawiał czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skoro masz takie problemy, to raczej bym obstawiał czujnik temperatury.

 

I wymienił raczej na ori,w końcu podróby nie zawsze dobrze gadają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaptacja zrobiona Danek 75 trafiłeś miałem walnięty czujnik temperatury niebieski wymieniony wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :D Wiedziałem, ze jak masz takie problemy w zależnosci od temperatury silnika, to winny jest czujnik a nie przepustnica :D

 

Hmmm..... U mnie jest żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić adaptacje przepustnicy polskim vagiem 4.9. próbowalem vag-com 409.1 ale chce zarejstrowania programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak każdym innym ;) Jeżeli potrzebujesz lub nie masz aktualizacji zerknij do wątku "jaki interfejs wybrać" czy jakoś tak :D znajdziesz tam potrzebny "sprzęt" do zrobienia adaptacji.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności