Skocz do zawartości
Gość radek.z

Vw Passat - Brak Polskiego Menu

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie koledzy, nie gorączkujcie się. :) Tydzień temu dostałem info, że wszystkie samochody zamawiane do produkcji (jak i te zamówione w wakacje) będą miały polskie menu tak w MFA, jak i w nawigacji.

 

A skoro fabrycznie już będą je tak wyposażać, to pewnie będzie możliwość szybkiego dogrania sobie polskiego menu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 którym jeżdzę był odebrany w salonie ok. 20 lipca 2011 - polskie menu jest, ale w zegarach! W radiu już nie...

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno w MFA mam jezyk polski, ale w RCD 510 juz nie. Jaki to problem dla nich zrobic update skoro w RNS 510 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam polskiego menu wogóle kurna mozna to jakoś przrobić ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna.

Vide navi-forum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy wtrące się, polskie menu można wgrać do nawigacjii MFD, RNS ale nie do MFD. Więc nie wiem po co odnościk na navi-forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat, bo pomimo załączonego powyżej pisma z PL jeżykiem po dziś dzień jest wielka lipa. Importer się zmienia lub zmienił i w d... ma klienta który już VW nabył.

Dzwoniłem do serwisu VW d Dreźnie i Gerlitz. Tam jest takie hm .... poważniejsze podejście. Przekazano mi, że jest ogromne zainteresowanie tym tematem i są w trakcie oczekiwania na stanowisko centrali VW w sprawie i z nieoficjalnych źródeł wynika, że update oprogramowania jest praktycznie gotowy. Te jednak nadal jest wielki znak "?" kiedy ...

 

Odłóżmy to chwilowo na bok ......... (jeśli otrzymam odpowiedz z któregoś z niemieckich serwisów poinformuje o tym niezwłocznie wraz z podaniem ceny za usługę).

 

Zastanawiam się, kto z Was koeldzy robił spolszczenie RNS 510 z ogłoszeń ? Na Alledrogo jest masa ogłoszeń a ceny wahają sie od 250 do 400 zł. Niby dużo nie dużo nie kwestia ceny tylko jakości tej usługi. Ten temat jest mi obcy. Naczytałem sie sporo o wysypujących się kierach z multifunkcją, rozładowującym się aku i wywalającej błędy kamerze cofania po pracach nieumiejętnych. Ja chciałbym "pogadać" z samochodem po Polsku ale nie za cenę nerwów że coś pójdzie nie halo.

Koledzy ! Na ile te ogłoszenia są bezpieczne w stosowaniu ?

Co może nie iść tak ?

 

---------- Dodano o 17:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:47 ----------

 

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarkII zgadzam sie z twym stwierdzniem ze są tez i partacze jak i na forum tak i na allegro ciezko znalesc uczciwego.Z tego co wiem na dzien dzisiejszy to ze nawi mozna spolszczyc bedzie gadzac po polsku bedą polskie literki ale pogadac to sobie z ną nie pogadzasz bo ona tylko jest english dziwie sie sam za co oni biorą tyle kasy za zmiane softu oraz wgranie mapy to naprawde chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny (te księżycowe za wrzucenie płytki) spadną jak update będzie oficjalny, bo moja wstępna orientacja to 50- 70 Euro w serwisie, więc jak ktoś będzie miał do wyboru serwis za 250 zł a majsterkowicza za 150 to wybierze i tak serwis.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam małego fis-a i tam pisze do mnie w języku wroga, że po polsku gada tego się nie spodziewam, ale czy da się zmienić na język aliantów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się spokojnie, wydaje mi się że wystarczy pogmerać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Do Audi serwisy już mają nośniki z j. polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe które wersje (jak stare) liczników będą mogły zostać uaktualnione:hmm Czerwone i białe, a może tylko białe, albo tylko premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem dziś ze swoim passatem właśnie w serwisie audi na małej naprawie gwarancyjnej (też mają autoryzację VW) i doradca serwisowy twierdził, że nie ma możliwości wgrania języka polskiego i nie słyszeli aby miało być coś takiego dostępne w passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryję żadnej tajemnicy jak powiem i zresztą zawsze tak twierdziłem, że Niemcy w każdej dziedzinie traktują Polaków jak gatunek z dolnej półki. Nawet w motoryzacji. Bo jak inaczej nazwać taką politykę, gdzie jeden z większych rynków zbytu samochodów naszego koncernu(o ile nie największy po niemieckim) jest traktowany jak 5 koło u wozu. Dla przykładu, czy rzeczywiście spolszczenie menu na FIS jest tak skomplikowaną i niemożliwą do zrobienia operacją? Są tam niemal wszystkie języki Europy ale polskiego nie. Na pytanie dlaczego tak jest, koncern VW ma odpowiedź typu: nie i ch.j, bo nie będzie nam polaczek pluł w twarz-bo jak inaczej nazwać powyższą odpowiedź, że może kiedyś będzie, ale nie wiadomo kiedy. Już w innym miejscu tego forum zastanawiałem się czy jakaś organizacja konsumencka nie powinna się tym zająć. Przecież towar na polski rynek, nawet zgodnie z unijnymy normami, MUSI mieć obsługę w języku polskim(kraju gdzie jest sprzedawany). Pomimo, iż obecny mój paszczak jest pierwszym z grupy VW(w swoim życiu miałem już wiele aut różnych marek), to mam naprawdę bardzo średnie mniemanie o tej marce. I nawet przyjmę na klatę wszelkie bluzgi jakie się teraz na mnie posypią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię, rynek polski jest dla koncernu VW niewiele znaczącym rynkiem w skali globalnej. Jednym z wązniejszym w europie środkowo wschodniej ale w skali globalnej to %o ogółu sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie większy niż w Czechach czy Portugalii, a może nawet Włoch. Ale co tam jesteśmy od zawsze w oczach Niemców gorszą kategorią ludzi co dają nam odczuć na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie menu to w sumie nie taki problem i koszt aby tego nie zrobić choćby nawet dla % rynku, więc średnio takie argumenty do mnie trafiają. Nawet Volvo, które znacznie mniej aut od VW sprzedaje u nas ma język polski już od paru ładnych lat i bezproblemowo wgrywa go do aut importowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Podejście maja dupiate. A Czesi ... mają Skodę więc to przyczyna ich języka w tym koncernie.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności