Skocz do zawartości
Gość radek.z

Vw Passat - Brak Polskiego Menu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek.z

Witam

 

Pare dni temu odebralem swojego nowego passat 2007 na ktorego czekalem prawie miesiac. samochodzi mazenie ale, no własnie i tu porsze was o rade i podiwiedz:

 

W komputerze pokładowym jak i w navigacji (navi duza kolorowa) nie mam polskiego jezyka, od niemieckiego przez angielski itp az po hiszpanski a polskiego nie ma.

 

Czy mam prawo domagac sie od Szewczyka aby komputer i nawigacja miał polskie menu??? Czy moga sprzedawac samochody bez polskiego menu w komputerze oraz navigacj???

 

Jesli oni maja prawo do sprzedawanie bez polskiego jezyka w komputerku to czy jest mozliwość wgrania go gdzieś indziej???????????

 

 

Bardzo prosze o pomoc, z gory dziekuje.

 

 

radek.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekwawa

Co do nowego passka to ci niestety nie powiem czy mogą tak sprzedawać, ale napewno wiem że BMW 7 też nie ma polskiego :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne polskiego menu nie będzie ... bo nie ma takiej potrzeby .... większość samochodów nie posiada go i nikt nierobi z tego problemu ... (ale miło by było jak by było) ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Witam

 

Pare dni temu odebralem swojego nowego passat 2007 na ktorego czekalem prawie miesiac. samochodzi mazenie ale, no własnie i tu porsze was o rade i podiwiedz:

 

W komputerze pokładowym jak i w navigacji (navi duza kolorowa) nie mam polskiego jezyka, od niemieckiego przez angielski itp az po hiszpanski a polskiego nie ma.

 

Czy mam prawo domagac sie od Szewczyka aby komputer i nawigacja miał polskie menu??? Czy moga sprzedawac samochody bez polskiego menu w komputerze oraz navigacj???

 

Jesli oni maja prawo do sprzedawanie bez polskiego jezyka w komputerku to czy jest mozliwość wgrania go gdzieś indziej???????????

 

 

Bardzo prosze o pomoc, z gory dziekuje.

 

 

radek.z

 

sory ale czy ty sie z choinki urwaleś?

chyba twoje pierwsze nowe auto w zyciu z salonu z nawigacja fabryczna lub komputerem.

 

 

po Polsku musi by instrukcja i to wszystko.

 

 

osobiscie nie znam nowego auta sprzedawanego z polskim menu na naszym rynku, jezdzilem BMW Mercedesem Audi AlfaRomeo Reno Toyotą i Hondą, w żadnej nie ma ani nie bylo możliwosci posiadania polskiego menu.

 

Jesli ktos zna auto posiadajace polskie menu,,, to poprosze o informacje, ciekawostka przyrodnicza by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

Bodajże w nowym Fiacie Bravo jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek.z

Tak to moje pierwsze autko z salonu, wczesniej zawsze sciagalem z Hamburga wiec sie nie dziwilem ze nie ma polskiego jezyka.

 

tylko jestesm ciekaw dlaczego Czechy potrafia wymoc od VW i innych producentow polskie menu a Polska nie.

 

Z tego co wiem to Poslak jest wiekszym rynkiem motoryzacyjnym od Czech.

 

 

Pozdrawiam,

 

Ps. Juz wiem ze do mojej nawi spokojnie moge sobie wgrac poslkie menu i do Navi i do komputerka. Tyle ze trace gwarancje na te rzeczy oraz caly etap wgrania bedzie trfal okolo 5 godzin. Gdyby to byla nawigacja dx a nie dvd to trfa to 40 minut. Niestety Pilot nie bedzie gadac po polsku bo nie ma jeszcze scracowanych plyt dvd z polskim lektorem plyty dx sa.

 

No to by bylo na tyle

 

pozdrawiam

 

radek.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

[quote name="radek.z"tylko jestesm ciekaw dlaczego Czechy potrafia wymoc od VW i innych producentow polskie menu a Polska nie.

 

Z tego co wiem to Poslak jest wiekszym rynkiem motoryzacyjnym od Czech.

[/quote]

 

zapomniales o jednym Czechy to Skoda a Skoda to VW, wiec sami sobei pewnie robią swoje menu, bo na tych samych komponentach ma Skoda komputery co i VW peweni ten sam jezyk programowani itd itp, wiec skoro to wszystko maja i robia to zaden dla nich problem machnąc sobei swoje menu.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodajże w nowym Fiacie Bravo jest

 

I w Pandzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Juz wiem ze do mojej nawi spokojnie moge sobie wgrac poslkie menu i do Navi i do komputerka. Tyle ze trace gwarancje na te rzeczy oraz caly etap wgrania bedzie trfal okolo 5 godzin. Gdyby to byla nawigacja dx a nie dvd to trfa to 40 minut. Niestety Pilot nie bedzie gadac po polsku bo nie ma jeszcze scracowanych plyt dvd z polskim lektorem plyty dx sa.

 

 

Do nawigacji ... prawie polskie menu (bez polskich znaków .... ;) ) ... widziałem ..

 

Co do komputera mógł byś wskazać gdzie znalazłeś polskie menu ... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejdpo

Ps. Juz wiem ze do mojej nawi spokojnie moge sobie wgrac poslkie menu i do Navi i do komputerka. Tyle ze trace gwarancje na te rzeczy oraz caly etap wgrania bedzie trfal okolo 5 godzin. Gdyby to byla nawigacja dx a nie dvd to trfa to 40 minut. Niestety Pilot nie bedzie gadac po polsku bo nie ma jeszcze scracowanych plyt dvd z polskim lektorem plyty dx sa.

 

No to by bylo na tyle

 

pozdrawiam

 

radek.z

 

No to moze pochwal sie Nam wszystkim w jaki sposob to wgrac itd

 

Pozdrawiam wszystkich :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek.z

Z ta Skoda to pewnie a raczj napewno masz racje, jedna troszke sie w qr... jak place 117tys za samochod a nie ma polskiego menu. Dobrze chociaz ze sporo urwalem bo stratowalem od 134tys a wyszlo 117+komplet opon zimowych na alusiach i bagaznik dachowy

 

 

Ale i tak to przy takiej sprzedazy jak ma koncern (Vw,Skoda,Seta...) to powinno byc polskie menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek.z

Jesli chodzi o wgranie jezyka to wyglada to tak. Ze Pod czas aktualizacj softu (ktory mozna wykonac w kazdej navigacji) robimy aktualizacje na skrakowany podmieniajac jeden z jezykow na polski. Nie jest to tak w 100% zamian bo navi tak jak by nie widzial naszego jezyka mysli ze to nadal np angielski a wyswietla (podmienione wyrazy) polski. czyli liczba jezykow sie nie zmienia tylko jeden zastepuje drugi.

 

To tak jak przez telefon wytlumaczyl mi kolo z navi-servis. Softy sa ich dzielem czyli jak wgrasz a system padnie to navi moze sobie juz do kosza wywalic bo vw nie uzna gwarancji.

 

PS. Wykonac to moze kazdy na necie sa zcracowane softy do danego NAVi. Ściagasz, nagrywasz plytke. Obrazy nie sa zabezpieczone wiec nie ma problem z nagraniem jak w przypadku TeleAtlaso. Wkladasz plytke i pyta sie zy robic abdate i YES.

 

UWAGA: PRZERWANIE TEJ CZYNNOSCI WIAZE SIE Z WYWALENIE DO KOSZA NAVI. Czytalem po forach ze paru osobnikow nie doczeglo 5 godziniki navi padlo.

 

Wgranie do nawi mfd DX trwa okolo 40min a do mojej mfd DVD 5 godzin.

 

Wiec ja sobie daruje narazie.

 

Obecnie tylko czekam na skracowana plytke DVD z TeleAtlasem bo tez oczywiscie nie wydaja z polskim "lektorem". Plytki DX sa juz zcracowane wiec jak ktos ma DX moze sie cieszyc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

no to niezly rabat zrobiles !!!!

 

jak ja kupowalem to nie bylo szans na taki, za swiezy byl ten samochod i rywale na rynku nie za ciekawi, a teraz pojawilo sie Mondeo kotre na zewnatrz moze nie za piekne ale srodkiem bija passata w kazda srone!!! najwieksz roznica to jakosc plastikow w Mondeo i passacie! Passat sorka ale żenada, temam ogolnei znany, przycisnij cokolwiek palcem i sluchac zgrzyyyt pytk sryk i twardo pod palcem, a w Mondeo jakos plastikow bajka!!!

 

teraz bym serio chyba juz passata nie kupil, zmasakrowaly plastiki trzeszczace moja opinie o tym aucie, no i fakt ze 2,5 miesiace czekam na wymiane czesci bardoz istotnej bo czujnika spalin! teraz juz powiedizalem ze oprocz czujnika maja mi wymienic katalizator!

 

no jest tez nowa C-klasa a w 2008 nowe a4(ojoj!!) i nowy Accord(zapowiada sie nieziemsko), sporo osob mi znajomych juz mowi ze czeka na te auta i w ty morku odpuszczaja zmiane samochodu i chyba poczuli troche to w salonach wiec musza cos dac ekstra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stelmach

w nowych fordach mondeo jest w pełni spolszczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to niezly rabat zrobiles !!!!

 

jak ja kupowalem to nie bylo szans na taki, za swiezy byl ten samochod i rywale na rynku nie za ciekawi, a teraz pojawilo sie Mondeo kotre na zewnatrz moze nie za piekne ale srodkiem bija passata w kazda srone!!! najwieksz roznica to jakosc plastikow w Mondeo i passacie! Passat sorka ale żenada, temam ogolnei znany, przycisnij cokolwiek palcem i sluchac zgrzyyyt pytk sryk i twardo pod palcem, a w Mondeo jakos plastikow bajka!!!

 

teraz bym serio chyba juz passata nie kupil, zmasakrowaly plastiki trzeszczace moja opinie o tym aucie, no i fakt ze 2,5 miesiace czekam na wymiane czesci bardoz istotnej bo czujnika spalin! teraz juz powiedizalem ze oprocz czujnika maja mi wymienic katalizator!

 

no jest tez nowa C-klasa a w 2008 nowe a4(ojoj!!) i nowy Accord(zapowiada sie nieziemsko), sporo osob mi znajomych juz mowi ze czeka na te auta i w ty morku odpuszczaja zmiane samochodu i chyba poczuli troche to w salonach wiec musza cos dac ekstra ;)

 

Przepraszam bardzo ale co Twoja wypowiedź ma wspólnego z tym tematem :zdziwko: Mozesz poczekać jeszcze parę lat i kupisz na pewno coś lepszego, a wracając do tematu to za 5 godzin można nauczyć się tych parę słów po angielsku a i korzyść z tego większa bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek.z

Witam

 

 

Z przyjemnością informuje że salony Vw posiadają przetłumaczoną wersje nvigacji, tylko ze nie mają obowiązku jej wgrać. Po dość długiej lecz owocnej rozmowie jestem umówiony w przyszły czwartek w serwisie (VW Szewczyk) na wgranie polskiego menu.

 

Jak juz bedzie po zabiegu to dam znać jakie sa tego efekty.

 

 

PS.(informacje usyskalem od znajmoeg z serwisu, ktory rowniez powiedzial aby bardzo ostro sie targowac o cene gdyz tego czego my nie utargujemy dostaje jako premie chandlowiec z Vw)

 

 

radek.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

jakis tydzien temu moj tata z bratem i wspulnikiem kupili 3 nowe passaciki i maja wszytko miedzy innymi navi i komputer pokladowy nie wiem jak sie dogadales ale nie ma narazie polskiej wersji jezykowej ale powiedzieli ze im wgraja jak sie pokaze a ma byc pod koniec roku czy cos takiego...wiec musisz czekac az sie pojawi i ci wgraja w ramach gwarancji albo odplatnie...choc jak sciagneles z nich 15 tysi to chyba zaplacisz:Pheh...mapa do navi kosztowala prawie 2 tysie wiec ciekawet ile jezyk polski...nie martw sie bedzie dobrze:)

pozdr. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo
Witam

 

 

Z przyjemnością informuje że salony Vw posiadają przetłumaczoną wersje nvigacji, tylko ze nie mają obowiązku jej wgrać. Po dość długiej lecz owocnej rozmowie jestem umówiony w przyszły czwartek w serwisie (VW Szewczyk) na wgranie polskiego menu.

 

Jak juz bedzie po zabiegu to dam znać jakie sa tego efekty.

 

 

PS.(informacje usyskalem od znajmoeg z serwisu, ktory rowniez powiedzial aby bardzo ostro sie targowac o cene gdyz tego czego my nie utargujemy dostaje jako premie chandlowiec z Vw)

 

 

radek.z

 

Wgrałeś już może tą polską wersję jezykową? Bo ja zadałem temat swojemu i dilerowi i po kilku dniach stwierdził,że nie ma jeszcze takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysłałem już 2 pismo do Kulczyk Tradex w sprawie polskiej lokalizacji do komputera oraz RNS 510. Przydała by się mobilizacja i akcja grupowa. Może taka wywrze jakiś wpływ na importera, żeby zainteresował się tą sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne polskiego menu nie będzie ... bo nie ma takiej potrzeby .... większość samochodów nie posiada go i nikt nierobi z tego problemu ... (ale miło by było jak by było) ..

 

Akurat kolego większośc samochodów MA polskie menu :)

Ja w sumie tylko w grupie VW spotkałem się z takim podejściem do nas, że olali temat naszego menu...

p.s. BMW 7 nie jeździłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności