Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

225/40/18 Jacku ja mam 18'' te felgi są też 17'' i 19''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki miałem napisać 18 cali, mój błąd.poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałem sms bo myslałem że w robocie jesteś

Bo byłem, tylko o 18tej mam 30 min przerwę to do domu jadę, co będę w robocie siedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 3BG jest tak samo jak w 3B, ale u mnie na gwincie w 3B z przodu przy feldze 17" 7.5j ET35 opony 225/45 "wyciągały" błotniki, na 205/50 jest juz dużo lepiej, choć czasami przy max skręcie w dziurze opona potrafi jeszcze otrzeć o błotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wielkich trudach nabyłem fele, miały byc rs3 ale ich stan okazał się porażka :(

padło więc na nowe 7,5jx18" et51 dystans na przód myślę ok 20mm jaki na tył żeby było ładnie?? opona 225/40/18 z tego co wyczytałem najlepiej +10mm tego co na przodzie, a może jakieś inne propozycje żeby ładnie wyglądało??

pasek b5 fl kombi, zawias fabryczny obniżony

z góry dzięki za pomoc

 

chyba nie tu napisałem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1400500#post1400500

Edytowane przez KrajesK
zły wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i może Panie

podpowiedzcie mi jakiej firmy felgi polecacie, które są dobre a jakie omijać szerokim łukiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, posiadam obecnie zimowe opony od astry 14 cali 175/70 w bardzo dobrym stanie. Czy nie będzie to zbyt duże kalectwo jeżeli założyłbym je do swojego passata b5? Oczywiście muszę do tego dokupić felgi 14 5x112 14'' 6J ET38 od forda scorpio tudzież inne które w miarę będą pasować. Sprawdzałem na tych smiesznych kalkulatorach w necie, że te koła będą miały przekłamanie rzędu 2,5% względem oryginału, więc nie taka tragedia. Pytanie tylko czy szerokość nie będzie zbyt mała (teoretycznie zimą powinny być węższe opony) co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga 14 cali nie zmieści się na przednią tarczę hamulcową.

Dlatego vw wyposażyło B5 w felgi o 15 cali wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oto chodziło dzięx za info :)

 

---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:42 ----------

 

Jeszcze jedno pytanko: jaka byłaby najlepsza srednica opon na zimę biorąc pod uwagę zakup zwykłych 15 calowych felg. Czy 185 będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/65 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy org felgi zimowe od a8 pasują do passata, tzn czy et się zmieści...

18" ET 40 7,5JX18

dsc02962i.th.jpg

 

Może ktoś z kolegów takie posiada i jakie ewentualna szerokość opon najlepsza będzie mowa o letnich? Dodam, że w komplecie planuje zawieszenie gwint MTS Technik

Tak offtop, czy ktoś orientuję się ile kosztuje malowanie felg aluminiowych?

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie, czy org felgi zimowe od a8 pasują do passata, tzn czy et się zmieści...

18" ET 40 7,5JX18

 

Wszystko będzie ładnie pasować, nie musisz się martwić o nic.

Co do opon to zasugeruję 215/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony w serii to 225/40/18.

Ja miałem w B5 235/40/18 i było lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak beda wygladaly felgi w passacie o takich parametrach 5X112 ET-38, 7Jx15H2 15" opona 205/65? bo mam 18" z takim ET ale 8 cali szeroka a zastanawiam sie nad 15 jak beda wygladaly z takim et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do b5fl, felgi dotz hanzo 8.0x17 5x112 ET 35 na oponach 225/40/r17 - nie beda obcierac? podobaja mi sie bardzo, ale nie jestem pewien, czy beda pasowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem

 

niedawno przerabiałem ten sam temat, tylko odnośnie mojego paska. kupiłem te felgi (et 35, szerokość 7,5), na to opony 225/45/17 i pasek 40mm w dół na samych sprężynach, amory zostały seryjne. nic mi nie trze, jest troszkę twardziej ale jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy ktos moze podpowiedziec czy felgi rh zw3 o rozmiarach 18*9,5"et 46 i 18*10,5"et 34 wejda do paska b5 3bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem właśnie stalówki do mojego passata 15" 5x112 ale z ET 47 ;/ a oryginalnie jest chyba 45 i teraz mam pytanie czy te moje nowe felgi z ET47 będą się bardziej chować do środka czy pójdą w drugą stronę na zewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy kupiłem właśnie stalówki do mojego passata 15" 5x112 ale z ET 47 ;/ a oryginalnie jest chyba 45 i teraz mam pytanie czy te moje nowe felgi z ET47 będą się bardziej chować do środka czy pójdą w drugą stronę na zewnątrz ?

Będą bardzie chować się do środka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie mi czy felgi z ET 50 wejdą do passata ? zastanawiam się nad kupnem tych felg http://allegro.pl/ronal-15-alufelgi-5x112-rezerwacja-i1891269279.html tylko nie wiem czy nie będą mi o coś... ocierały ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności