Skocz do zawartości
skittle

Zastąpienie koła wielomasowego zwykłym kołem zamachowym

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba posypała mi się skrzynia - jakieś łożyska... Wkrótce rozbiórka. Nie wiem czy to ten jednomas, czy już się sypała wczesniej ta skrzynia. Jak na postoju przy wycisnietym sprzęgle (nie wiem jak to sie poprawnie mówi - noga nie dotyka sprzęgła) wciskam dynamicznie pedał gazu to silnik zdecydowanie wolniej wkręca się na obroty niż jak gazuję przy wciśniętym sprzęgle. Oczywiście czuć to podczas jazdy.... ogólnie szczaw.

Tak to jest ze "średnio profesjonalnym" tuningiem. Moim zdaniem lepiej mieć mniej koni i jeździć niż więcej i siedzieć w warsztacie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o średnio profesjonalny tuning tylko o wiek samochodu... 127k mil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zerknąłem pod maske i opad szczeny.... 2 śruby mocujące skrzynię biegów do silnika całkiem luźne jedna malo nie wypadnie.... Co się mogło przez to narobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzkwocz

a ja zapytam o jeszcze jedna kwestie... bo wiemy o dwumasach, wiemy takze o komplecie valeo ze sztywnym kolem zamachowym zamiast dwumasy, ale czy ktos zakladal juz sztyne kolo zamachowe do tdi od jakiegos innego silnika? Np czy jakies sztywne kolo zamachowe podejdzie do takiej szkrzyni jaka jest w silniku 1,9tdi 90ps AHH ? bo np w silniku 1Z byly 2 rodzaje kola zamachowego jedno sztywne a potem do tego silnika dawali dwumase... wiec sila rzeczy sztywne kolo od 1z pasuje do tego silnika 1z z wersji z dwumasa i mimo tego ze jest starsze to wytrzyma dluzej (tak sadze). a czy do AHH mozna z jakiegos innego kodu silnika lub innej skrzyni wlozyc jakies sztywne kolo zamachowe???? oczywiscie poza tym z zestawu valeo... Prosze o pomoc w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepnę,mam zamiar założyc zestaw zastępczy VALEO ,jednomas+sprzęgło,koszt całości ok 1300zł.Ktoś może zakładał do 1.9 TDI 90KM AHU ? Troszkę się zastanawiam, DWUMAS okropnie drogi czy zamiennik Valeo cena fajna za całość,tyle co sam Dwumas :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja się podepnę,mam zamiar założyc zestaw zastępczy VALEO ,jednomas+sprzęgło,koszt całości ok 1300zł.Ktoś może zakładał do 1.9 TDI 90KM AHU ? Troszkę się zastanawiam, DWUMAS okropnie drogi czy zamiennik Valeo cena fajna za całość,tyle co sam Dwumas :/

 

1300 zł za zestaw naprawczy kiedy komplet właściwych części na allegro kupisz za mniej niż 1600 to wcale nie taka duża okazja. Tym bardziej ze to robota prawdopodobnie na resztę życia Twojego samochodu..

 

Robocizna będzie kosztować tak samo. Gdyby to kosztowało połowę dwumasy to rozumiem.. ale tak chyba nie warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1300 zł za zestaw naprawczy kiedy komplet właściwych części na allegro kupisz za mniej niż 1600 to wcale nie taka duża okazja. Tym bardziej ze to robota prawdopodobnie na resztę życia Twojego samochodu..

 

Robocizna będzie kosztować tak samo. Gdyby to kosztowało połowę dwumasy to rozumiem.. ale tak chyba nie warto ryzykować.

Może masz rację tutaj znalazłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=483416672

Napisałem do sprzedającego,może mieć do mojego auta 1.9 TDI 90KM AHU za ok 1595zł więc chyba cena dobra ;)

Tylko muszę mieć pewność,że to Dwumas,żeby się nie okazało,że to JM,wiem że cena samego dwumasu Sachs to ok 1tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem do sprzedającego,może mieć do mojego auta 1.9 TDI 90KM AHU za ok 1595zł więc chyba cena dobra

Tylko muszę mieć pewność,że to Dwumas,żeby się nie okazało,że to JM,wiem że cena samego dwumasu Sachs to ok 1tyś zł.

 

Ta cena na allegro to żadna łaska... wręcz jak do twojego silnika to drogo. Części te same co w sklepie.. a obsługa nawet lepsza. W linki masz zestaw do PD. Do starych TDI jest taniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy do silnika 1,8 20V 125km ADR występuje zestaw z kołem jednomasowym skrzynia chyba DHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej wymieniłem zestaw KIT 4P zastępujący dwumasówkę w naszych pasacikach wyprodukowany przez firmę VALEO, czy ktoś to już zamontował w swoim passacie, proszę o porady i opinie dotyczące tego zestawu ponieważ moja dwumasa kończy żywot :( i trzeba będzie ją wymienić jeszcze nie wiem na jaki zestaw czy dwumasówka czy zestaw valeo.

link do stronki producenta: http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/produits.focusdetail.php?wid=1996003284486CDA5CDD84C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyżej wymieniłem zestaw KIT 4P zastępujący dwumasówkę w naszych pasacikach wyprodukowany przez firmę VALEO, czy ktoś to już zamontował w swoim passacie, proszę o porady i opinie dotyczące tego zestawu ponieważ moja dwumasa kończy żywot i trzeba będzie ją wymienić jeszcze nie wiem na jaki zestaw czy dwumasówka czy zestaw valeo.

link do stronki producenta: http://www.valeoservice.com/html/pol...4486CDA5CDD84C

 

 

zanosi się na ciekawy temat :D:D

może coś takiego jest do AVF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cały zestaw wychodzi ok 1200-1300 zł trochę taniej niż tradycyjna dwumasówka z kompletnym sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumek, ubiegłeś mnie :)

dzisiaj pasek łapał mi takie dziwne wibracje w korkach że szok :/

do tego doklada się "klekotnięcie" przy odpuszczania sprzęgła po zmianie biegu... stąd wnoszę że to dwumasa.

dokładnie o tym samym zestawie myślałem, chciałem tylko założyć topik, żeby mi ktoś podał kod tego KIT-u ;)

 

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

 

zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy:

Jak taki zestaw zachowa się po virusie, oraz jak z trwałościa skrzyni?

 

a tak co do virusa, czy w takim zestawie można od razu zamienić okładziny sprzęgła na jakieś trwalsze?

Edytowane przez Desper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem coś takiego do AFN-a po programie. Sprawuje się super, naprawdę polecam. Za 1200 spokojni eto można kupić. Z tego co się orientuję to do 130 tego nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zakładałem coś takiego do AFN-a po programie. Sprawuje się super, naprawdę polecam. Za 1200 spokojni eto można kupić. Z tego co się orientuję to do 130 tego nie robią.

I tu mnie zmartwiłes,szkoda,mogło by to być ciekawa alternatywą dla mocniejszych silników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazuje się ze do AWX-a też występuje (jako nowość) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przymierzam sie do wymiany koła dwumasowego w swoim pasku, przegladalem forum i ludzie twierdza ze do b5 fl 130KM z silnikiem AWX nie ma takiej możliwości zamiany dwumasy na jednomasę. na stronie producenta valeo znalazlem takie cudo o nr 835012 z przeznaczeniem dla

 

VOLKSWAGEN Passat (96>2000), Passat (2000>2005) 1.9 TDI 115 PS, 131 PSAUDI A4 (94>2000), A6 (97>2001) 1.9 TDI 115 PS

 

 

http://www.valeoservice.com/data/master/webfile/6960040074A28D1C7D8C9A.pdf?rnd=239

 

Prosiłbym forumowiczów o zweryfikowanie czy faktycznie to prawda.

z góry wielkie dzięki

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Valeo ma w ofercie sztywne koło zamachowe zamiast dwu masowego. Nr kat. całego zestawu ze sprzęgłem to VAL835012

Ale jak się na tym jeździ nie wiem:) Musi się ktoś wypowiedzieć kto już takowe zamontował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności