Skocz do zawartości
Marek

LOG - Pomiar Dynamiczny Silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, podpowie mi ktoś, jak sprawdzić w jakim stanie mam pompowtryski przy pomocy VAG COM 311. Autko passacik automat n1,9 TDI 115 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale nie wiem... Jak robię logi Statyczne to auto mam dawać na obroty jak w dynamicznych ? czy jakoś inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje, logi statyczne to logi powiedzmy stałe - czyli na biegu jałowym (bez zwiększania obrotów). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne są parametry jakie utrzymuje silnik, czyli rozgrzewasz go do odpowiedniej temperatury, ustawiasz sobie te grupy, które chcesz logować i logujesz przez powiedzmy 3-4 sekundy. Te parametry i tak się nie zmienią (albo nieznacznie) przez nawet godzinę logowania.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dziękuje za odp.

Nie za ma co :)

 

Tutaj jeszcze masz dokładny wątek o logach:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10985

Poprawne wartości bloków mierzonych dla Twojego silnika:

http://www.dieselschrauber.de/Solldaten_4_Zylinder_VE.html

I dokładny opis (en) poszczególnych bloków:

http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Groszek 6, mam pytanko czy mozesz mi podpowiedzieć jakie wartosci powinien mieć mój silnik mam 1,9 tdi PD 105 km bjb, wiem jak to zrobić , tylo nie wiem jak to i z czym porównac. Z gory dzieki i pozdrawiam. ps. program mam vcds 912

Edytowane przez czyzyk64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Groszek 6, mam pytanko czy mozesz mi podpowiedzieć jakie wartosci powinien mieć mój silnik mam 1,9 tdi PD 105 km bjb, wiem jak to zrobić , tylo nie wiem jak to i z czym porównac. Z gory dzieki i pozdrawiam. ps. program mam vcds 912

Wydaje mi się, że większość poprawnych wartości powinna być taka sama jak dla innych silników PD - ale nie daje sobie ręki uciąć bo nic nie mogę na ten temat znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam logi kanału 002 003 120 tylko żeby ktoś na nie luknął i coś z nich wywnioskował, dodam ze borykam sie z brakiem mocy, nie mam błędów w sterowniku,sondy pracują dobrze i przepływka

 

oto link do mojej strony i tam jest folder LOGI B5 można pobierać za darmo

 

http://chomikuj.pl/zabus1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbe do użytkownika MARKA a konkretnie czy mógłbyś wystawić taki dokładny opis logów dla silnika ATJ lub czy którys z tych opisanych pasuje do w/w typu motoru, prosze o odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro0867

Pytanie do Marka

Czy masz takie zestawienie bloków wartości mierzonych dla silnika 1,8 20V (125KM) typ AGN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

potrzebuje szybkiej podpowiedzi:

jakie bloki loguje się w silniku 1,8T benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam problem ze zrobieniem logów dynamicznych. Mianowicie - jestem już w okienku 08 czyli measures block, wybieram grupę 11 (żeby sprawdzić turbo), mam ok 1500 obr, wciskam "log" i "start" i daję buta. No i się zaczyna - w pewnym momencie w okienku tam gdzie są podane obroty, to zawieszają się one i dalej nie idą. Albo np w tej grupie 11 w tych poszczególnych 4 okienkach pojawia się np. error albo jakieś bzdury. I nawet jeśli dam stop przy 4500 obr to potem widzę w excelu że logi zrobił do momentu zawiechy. Co tu jest nie tak?

Mam vistę i vag com 3.11.

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw wtyczkę i loguj dalej ;) jeśli to nie problem wtyczki, to poszukaj innego kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Można prosic o wskazania bloków wartości mierzonych dla silnika AMX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zyga435

A jest dostępna jakaś książka zbiór danych do wszystkich silników z grupy VAG nie tylko diesli ale także benzyniaków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zna ktoś poprawne wartości bloków mierzonych dla silnika AQD

oraz opisy poszczególnych bloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o wskazania bloków wartości mierzonych dla silnika BKP 2.0TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności