Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jeśli znajdziecie dobry sklepik to ten zawór można juz miec za 500 zł a nie jak niektórzy piszą 700 zawsze to 200 zł zaooszczędzone ja taki znalazłem
To podaj namiary, bo przechwalac sie to kazdy moze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jeśli znajdziecie dobry sklepik to ten zawór można juz miec za 500 zł a nie jak niektórzy piszą 700 zawsze to 200 zł zaooszczędzone:D ja taki znalazłem...:)

 

no to słabo szukałeś bo jakis czas temu widziałem na allegro za cos koło 430 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

później bede w tym sklepie więc wezme jakiś telefonik...jak masz ochote to możesz przyjechac do Trzebiatowa daleko nie masz a zapewniam że zapłacisz za ten zaworek tyle ile napisałem...:)

 

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:22 ----------

 

no to słabo szukałeś bo jakis czas temu widziałem na allegro za cos koło 430 zł

 

tak ale jeszcze przesyłjka i pewnie czekałeś kilka dni...?????a ja miałem od razu bez żadnych problemów...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale jeszcze przesyłjka i pewnie czekałeś kilka dni...?????a ja miałem od razu bez żadnych problemów...:D

 

nie czekałem bo nie zamawiałem (nie miałem takiej potrzeby) a pzresyłka to 15 zł więc 50zł mas zw kieszeni i co to za problem poczekać pare dni ? z rozwalonym EGR można jeździć bardzo długo i nic się z autem nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czekałem bo nie zamawiałem (nie miałem takiej potrzeby) a pzresyłka to 15 zł więc 50zł mas zw kieszeni i co to za problem poczekać pare dni ? z rozwalonym EGR można jeździć bardzo długo i nic się z autem nie stanie

 

no można jezdzic ale wiesz jak dla mnie nie wyglada to zbyt estetycznie kiedy podnosisz maske patrzysz na zawór a wokół niego wypociny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ja wczoraj zauwazylem ze ucieka mi przez zawor ERG olej oraz w miejscu gdzie laczy sie przewod gumowy z IC moze cos poradzicie dobrego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy dzis znalazlem na youtube filmik pokazujacy jak dziala EGR warto zobaczyc Pozdrawiam

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy ja wczoraj zauwazylem ze ucieka mi przez zawor ERG olej oraz w miejscu gdzie laczy sie przewod gumowy z IC moze cos poradzicie dobrego ???
Tak. Skorzystanie z opcji szukaj nie boli. Wszystko na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dziś przy okazji mycia silnika zrobiłem fotę mojego EGR, z tego co widzę to nadaje się do czyszczenia, pozatym nie widać ruchów tego zaworka, tak jakby się w ogóle nie otwierał. Mam rację?

egr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie dziś przy okazji mycia silnika zrobiłem fotę mojego EGR, z tego co widzę to nadaje się do czyszczenia, pozatym nie widać ruchów tego zaworka, tak jakby się w ogóle nie otwierał. Mam rację?

 

Wygląda raczej na zaspawany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to jakiś nagar tam przepuszczało i powstało coś w stylu spawu? Będe go musiał wywalić i wtedy się okaże to tam od spodu siedzi. Auto kupiłem 2,5 roku temu i od tego czasu nic nie robiłem z EGR, widocznie niemcy cos tam nagrzebali. Albo po prostu on się nie otwiera, membrana jest uszkodzona i tyle. Jakiś czas temu brzęczał sobie, ale wymieniłem tę gruszkę od gaszenia i od tego czasu brzęczenie ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkodzony egr może być przyczyną gaśnięcia silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uszkodzony egr może być przyczyną gaśnięcia silnika?

 

Jesli przepuszcza spaliny to jedynie moze dlawic silnik przy przyspieszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogmerałem i wyszło, że dławił się spalinami tak jak kolega wyżej powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Co jest grane? Silnik na 1200km pobral 2 litry oleju.. Co to moze byc? Czekam z niecierpliwoscia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.. Co jest grane? Silnik na 1200km pobral 2 litry oleju.. Co to moze byc? Czekam z niecierpliwoscia!

 

Auto kopci na jakis kolor?

Sa pod nim jakies plamy oleju, silnik mokry od oleju?

Moze wiecej info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.. Co jest grane? Silnik na 1200km pobral 2 litry oleju.. Co to moze byc? Czekam z niecierpliwoscia!

 

 

Jakieś znaczne ilości oleju w przewodach od turbiny? Może turbina pada i puszcza olej sprawdź przewody do IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwoch fachowcow powiedzialo rowniez,ze turbina pobiera olej. Jak bym kupil wieksza turbine to bede mial zwiekszona moc silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwoch fachowcow powiedzialo rowniez,ze turbina pobiera olej. Jak bym kupil wieksza turbine to bede mial zwiekszona moc silnika?

 

Co do mocy to pewnie tak,ale nich znawcy tematu się wypowiedzą.Ale warto to jeszcze potwierdzić bo fachowcy różne rzeczy mówią:wsciekly.Ubytek oleju zależy od wielu czynników warto wiele wyeliminować i dopiero zacząć remonty.

adamul42zobacz ten wątek http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6735&highlight=branie+oleju

Edytowane przez Marian11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności