Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wężyk jest prawdopodobnie od klapy gaszącej, której u Ciebie nie ma - tak wnioskuje po zdjęciach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czego jest ten wężyk i czy ma po prostu wisieć sobie nie zaślepiony czy ma być gdzieś podłączony ??

Podłacz go pod zawor gaszenia silnika przy EGR.

Niebieska kropka.

493cc009b4bcf516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie koledzy

Pare miesięcy temu zaczeła mi świecić na desce rozdzielczej ikona właśnie od tego zaworu

Pojechałem do mechanika i powiedział, że to właśnie ten zawór egr i najlepiej byłoby go zaślepić. Zrobił to wsadzając tam jakiś kawałek aluminium.

 

Wszystko było ok od tamtego czasu (nie wiem czy dokładnie od zaślepienia), ale bardzo bardzo mocno mi kopci z rury na czarno. Najgorzej jest jak się troche przyciśnie mocniej to wtedy taka chmura za mną zostaje że mała bania.

 

To normalne?

Jak jest z zakupem nowego egr ?

Czym różnią się te z allegro np za 400zł od tych za 700 ?

 

Np takie coś

http://www.allegro.pl/item945756123_zawor_egr_audi_a4_a6_vw_passat_ford_galaxy_1_9tdi.html

 

Czekam na odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w który miejscu dokładnie zaślepił ten zawór?

 

to że kopci na czarno może być skutkiem nie szczelności w dolocie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam tylko jedno pytanie - mam 1.9 tdi AFN 1997 r...Przy dodawaniu gazu słychać u mnie dziwne świszczenie. I często wskakuje mi tryb awaryjny. Czasami tego świstu nie ma i nie ma trybu awaryjnego. Czy może mieć to coś wspólnego z EGR ? Bo już mnie krew zalewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a ja mam tylko jedno pytanie - mam 1.9 tdi AFN 1997 r...Przy dodawaniu gazu słychać u mnie dziwne świszczenie. I często wskakuje mi tryb awaryjny. Czasami tego świstu nie ma i nie ma trybu awaryjnego. Czy może mieć to coś wspólnego z EGR ? Bo już mnie krew zalewa...
A co na to VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

raczej nie, to problem z dmuchawką, rób logi i pokaż w odpowiednim dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem bo leje mi strasznie z EGR-u ale nie przez te przelewy tylko na łączeniu :/ można dokupić do niego same uszczelki czy trzeba coś samemu kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie oring kosztuje 11 zł, ja kupowałem w skodzie wyczyściłem Egr naftą teraz nic nie cieknie powodzenia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro się rozglądne się gdzieś za tym oringiem i tez się za czyszczenie wezme bo mnie to drażni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,w grudniu kupiłem auto i od zakupu mam ciągle pojawiającą ikonkę na desce od zaworu EGR !!

Dziś odkręciłem zawór EGR żeby go wyczyścić lecz zawór czyściutki bez nagaru odkręcając go była też blaszka zaślepka i śrut w rurce,czyli wcześniejszy właściciel już coś naprawiał tylko dla czego po zaślepieniu EGR dalej mi świeci ta kontrolka??

Poskręcałem wszystko bez zaślepiania i śruta w rurce po odpaleniu silnika nie było wiadomości (gaz wydalany)lecz po przejechaniu paru kilometrów powrócił problem.W poniedziałek zaślepiam ten zawór tylko dalej nie wiem czemu ten problem miałem przy zaślepionym zaworze ??Co mam jeszcze sprawdzić żeby się pozbyć tego problemu??

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy zawor egr jest tylko w silnikach diesla czy rowniez wystepuje w benzynowych? jesli tak to w jakich modelach benzyn. passata b5?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w dieslach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki problem ze po zrobieniu chipa po jakis 2 miesiacach zaczal dymic na czarno (Ci co jechali za mna to wiedza jaki batory byl. nic w lusterku nie bylo widac) przyszla zima dymienie przestalo, zrobilo sie cieplej (10 stopni) i juz zaczynal poddymiac, z nudów zaslepilem sobie egra i jakie bylo moje zdziwienie jak tutaj lato sie zaczyna a mi przy pelnym bucie dyma nie puszcza :D co ma jedno z drugim wspolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie potrzebuje oringi/uszczelki (cały komplet) żeby zabrać się do wyczyszczenia EGRa przy silniku to AJM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja w niedziele dolaczylem do grona anty EGR ;).

Zauwazona twardsza praca, lepsze zbieranie sie w dolnym zakresie obrotow, spalanie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy zawor egr jest tylko w silnikach diesla czy rowniez wystepuje w benzynowych? jesli tak to w jakich modelach benzyn. passata b5?

dzieki

______

Tylko w dieslach.

 

Że co? W benzynach nie ma EGR? W mojej Vectrze z '92r był a w pasku nie ma?

 

A to co jest?

http://moto.allegro.pl/item973599862_zawor_egr_vw_passat_b5_audi_a4_06b131501.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że co? W benzynach nie ma EGR? W mojej Vectrze z '92r był a w pasku nie ma?
Etka pokazuje ze 1,6 PB jest wyjatkiem ;)

EGR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mógłby mi ktoś podać nazwe i numer takiej gumowej rurki(chyba od dolotu powietrza) do egr

Znajduje się blisko akumulatora

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od takich pytań jest specjalny dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności