Skocz do zawartości
mageroo

Wtryski z tdi 110 km do tdi 90 km

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze zrozumiałem wypowiedzi wyżej to nie bo masz 8bitowy komputer.

 

 

Nie mówię że nie. Wytłumaczcie ktoś jak laikowi. Czy da radę na kompie 8 bit dać 216tki i na to program? Wiem tyle co silnikach VAGa i jego modach co 99% was o modernizacjach jeep-a XJ lub Vitary :)

 

Czyli niewiele lub nic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę to ogarnąć, nie ma co dygać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko do tych wtrysków 0.216, pasowałoby dodać ze 0.2 bara ciśnienia więcej i opóźnić trochę kąt wtrysku żeby miało czas na spalanie.
A co się stanie jeśli po włożeniu 216-ek kąt wtrysku zostawi się bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do pytania :) dziś wróciłem z majówki. 4 dorosłe osoby i bagażnik ciumadanów bez klimy i przy wyprzedzaniu..... dramat. Może ktoś coś na temat kolektorów turbiny itp wynalazków do przeróbki mojego padła? przypomnę 1Z.

 

P.S.

 

Będę wdzięczny jak ktoś podeśle link do opisu modyfikacji na komp 16 bit. Do tego opis jakiego kompa konkretnie szukać i później jak z tym działać krok po kroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu 216 kąt powinien się opóźnić, u mnie opóźnił się do 35 z 55, ale to i tak statyczny, dynamiczny trzeba opóźnić softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę wdzięczny jak ktoś podeśle link do opisu modyfikacji na komp 16 bit. Do tego opis jakiego kompa konkretnie szukać i później jak z tym działać krok po kroku :)
Proszę, mój temat sprzed dwóch lat na innym forum ;)

http://passatb4.pl/forum/viewtopic.php?t=6801

Czyli kupujesz kompa w aluminiowej obudowie (16-bit są aluminiowe, 8-bit są czarne plastikowe) z odpowiednim numerem, wpinasz zamiast swojego i robisz adaptację immobilisera VAG-iem.

 

Po włożeniu 216 kąt powinien się opóźnić, u mnie opóźnił się do 35 z 55, ale to i tak statyczny, dynamiczny trzeba opóźnić softem.

A co będzie jeśli się tego nie zrobi? Pytam bo 216-stki leżą i czekają a nigdy nie dłubałem przy kącie zapłonu i nawet nie bardzo wiem z czym to się je :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic nie będzie, teoretycznie może być mniejszy przyrost mocy, praktycznie ja bym się nie bawił w to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mówię że nie. Wytłumaczcie ktoś jak laikowi. Czy da radę na kompie 8 bit dać 216tki i na to program? Wiem tyle co silnikach VAGa i jego modach co 99% was o modernizacjach jeep-a XJ lub Vitary :)

 

Czyli niewiele lub nic :P

 

normalnie da rade ,tyle ze efekt bedzie rózny. ja tam mam 216 bosio na ori 8bit kompie i jezdzi zaje...cie ,nic sie nie dzieje. pali 1.5l mniej jak na ori wtryskach .jak bym wzucil 16bit pewnie delikatny przyrost by byl i na + bo wieksze mody mozna by bylo zrobic. a tak 8 bit juz mnie ogranicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pozwólcie ze odgrzebię troche wątek ,

prośba o radę/opinię co zrobic z nastepujacym przypadkiem:

auto passat 1,9 tdi 90KM AHU, przebieg 320 tys.

jeżdzilo calkiem fajnie przez 7 lat , spalanie bylo super, w trasie od 5-5,6 przy predkosciach 110-130/h, komputer podawal srednia spalania paliwa z odcinka zgodnie z pomiarami ktore wychodzily w realu (ilosc wlanego paliwa do baku za dany odcinek), choc silnik z czasem nieco dawal odglosy "zmeczenia", mechanik przed dalszą podróżą na wakacje w sierpniu 2016 zalecil mi remont silnika, zrobil "górę" (zawory, szklanki , uszczelnienie glowicy) . w pierwsza stronę nie zauwazylem nieprawidlowosci - auto szlo dobrze przez Austrię .Na powrocie z wakacji na autostradzie w DE auto stracilo moc:max predkośc 120, obroty okolo 2900 i ani kroku dalej - choc pedal byl w podlodze, z tego powodu mechanik wymienil zawor przekazujacy moc na turbinie - chyba n75. niby auto odzyskalo wigor ale z czasem zaczelo wiecej palic i tracilo dynamike i , stracilo na mocy. Meczylo mnie to bardz\o, pojechalem na hamownie w grudniu - wyszla moc okolo 75KM, zasugerowano mi ze problem jest we wtryskach. Mechanik od wtryskow namowil mnie na wsadzenie koncowek od TDI 110 KM .

i teraz jest tak,ze auto zostalo odmulone, ma fajna dynamike jazdy , silnik ladnie rowno pracuje, ale po trasie , po ktorej czesto latam na poludnie ok 300 km spalanie nie chce zejsc ponizej 6,5 l, warunki do jazdy plynne , bez korkow, bez wahlowania pedalem gazu itp. - szacuje ze spalanie wzroslo okolo 1-1,2l / 100km .Dodam ze nie jestem typem scigacza , jezdze w trasy z rodzinką (zona + 2 malych dzieci), interesuje mnie przemieszczanie sie z pkt A do B , bez bicia rekordow , predkosc przelotowa 110-120 km/h , podejrzewam ze jadac 130/ h jeszcze wiecej spali

 

WKURZA MNIE TO PODWYZSZONE SPALANIE BO MIALO SIE NIE ZMIENIC .

w zwiazku z powyzszym pytanie:

 

1.czy Waszym zdaniem powinno wzrosnąc spalanie po wymianie koncowek na te od 110KM , czy pozostac na starym poziomie

2. dlaczego teraz komputer pokazuje sr. spalanie 5,2, a faktycznie wlewam paliwa i wychodzi 6,5 l / 100km

3. czy ponowna wymiana koncowek/rozpylaczy na te seryjne do silnika 90KM pozwoli wrocic do starego spalania na poziomie 5-5,5 l / 100 km (oczywiscie tracąc na dynamice-teraz oceniam ze auto ma okolo 100KM), a moze jest cos co powinno się sprawdzic raz jeszcze na kompie u kogos niezaleznego (bo mechanik od wtryskow mowi ze ustawil wszystko ksiazkowo ale wartosci podac nie chce ;))

 

sorry ze tak sie rozpisalem , ale męczy mnie juz wielomiesieczne diagnozowanie problemu, a i kieszen na tym cierpi, lubie swoje auto i chcialbym pojezdzic jeszcze z 2-3 lata)

 

dzieki za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na pewno wtryski z 110 konnej wersji nie dodały Tobie 10 koni, nawet 5 czy 2 ;) Mogłeś odczuć poprawę, bo po prostu Twoje stare końcówki były zużyte. Wtryski z 110 dają jedynie troszkę lepszy moment, czyli prawie niezauważalnie auto powinno się lepiej zbierać z dolnych obrotów. A co do spalania to na pewno litr więcej nie jest od wtrysków, może nie ustawił fabrycznych parametrów tylko sporo wyższą dawkę - wali może na czarno w wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiera sie lepiej, to pewne. Jak jade to przy zmianie biegow i przeciaganiu do 3500 obr dymu nie widze, na stojaco jak depne do 5000 obr, czyyli przegazuje to leci czarny dym, az pod rura snieg czarny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gęsty czarny czy może 0,5 metra od auta już go nie widać? i lepjej sprawdzać kopcenie pod obciążeniem.

jeśli gęsty to albo za mało powietrza (turbo nie domaga) lub za dużo paliwa (za duża dawka lub wtryski leją) i wtedy masz większe spalanie.

 

Ja wsadziłem do Forda Galaxy(sharan) 1,9 tdi 90KM (1Z) pompę i wtryski z AFN-a 110 KM bez żadnych modyfikacji w sofcie czy sterowniku, auto zyskało zdecydowanie na mocy i spalanie też spadło.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzac pod obciazeniem...

 

Co masz na mysli? Wysokie obroty cz zapakowany /zaladowane auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn w ruchu. Jedzie ktoś za tobą a ty na 3 biegu ciągniesz od niskich obrotów do max. A już wypasem by było zrobić logi przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rana Na postoju na rozgrzanym silniku depnalem max do dechy, wyrzuxilo sadze , i czarny dym ale nie tak ze powstala jakas luna, pod rura sie snieg mocno zaczarnil,

przejechalem sie teraz z kumplem na zimnym silniku co prawda, jechal za mna autem, na dwojce i trojce dociagnalem do 4 tys, czyli nie na maxa, widzial tylko delikatny bialy dymek, ktory jest standardem o tej porze roku, nic niepokojacego nie widac

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Piszesz, ze wymieniales tez pompe, u mnie zostala stara, ale mechanik uszczelnil , i ze jest w porzadku na parametrach.

Edytowane przez jarecki100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki dymek i sadza na śniegu to norma, więc turbo i wtryski raczej ok. Można ewentualnie sprawdzić kąt wtrysku i pobawić się dawką paliwa bo skoro ci uszczelniał pompę to musiał to na nowo ustawiać może jest inaczej niż było dawniej. Zwróć uwagę też, że w między czasie miałeś też remont góry więc i tu może być jakaś zmniana( np grubsza uszczelka głowicy). Dodatkowo wiedz że silnik się zużywa i w miarę zużycia traci na sprawności, o i jeszcze dzieciaki urosły więc wozisz parę kilo więcej.

Suma sumarum uzbiera się na ten dodatkowy litr więcej.

 

Ja pompę zmieniałem bo stara ciekła. Nie jestem pewien ale od 110 jest trochę mocniejsza.

 

Wskazania spalania możesz skorygować vagiem (wprowadza się współczyninik korekcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil jaka jest dawka na pierwszym kanale

podejrzewam ze auto idzie troche lepiej niz seryjne 90 km a roznice poznal bys dopiero jak by ci te kilka koni odjąć. Jak lepiej jedzie to sie nie czuje jak wciskasz gaz i z tego moze sie brac spalanie.

Kwestia jeszcze jak ci ustawil te wtryski. Trzeba by na probe wsadzic jakies sensowne wtryski od afn choc na probe i zobaczyc jak idzie.

Czy dźwięk ciepłego silnika jest miekki czy twardy?

Czy mechanik ustawial kąt zaplonu?

Sprawdzales czy nie ma w komputerze jakichs błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cysiokysio,

z tą glowicą to mi teraz zasiales...:( ale rzeczywiscie cos może być na rzeczy - troche wlasnie o tym poczytalem -temat bogato opisany w sieci. ,

natomiast dzieci sa jeszcze male 7 i 10 ,lat - doszlo im może z kilkanascie kg w sumie w ciagu dwoch lat :)

rzeczą normalna jest ze auto doladowane wiecej spali - ale np na trasie do Chorwacji (a wiec teren pofalowany itp ) w wakacje 2015r. przelecialem 1180 km na 57-58l ropy , z rodziną na pokladzie + bagaznik wyładowany turystycznym sprzetam po sam sufit, predkosc 100-130 km/h

silnik na pewno się zuzywa, u jednych szybciej , innych wolniej, u mnie olej byl wymieniany na czas, szanowalem silnik, na zimnym nigdy nie cisnalem gazu itd. , mowią że ten silnik jest bardzo żywotny ,auto ma oryginalny przebieg , zdziwilem sie troche jak mechanik postawil wyrok ze trzeba zrobic silnik, choc rzeczywiscie troche glosniejszy sie zrobil i nie chodzil tak gladko.

 

OK, dzieki za wskazowki , na ten moment przyjmuje ze uszczelka jest w porzadku , sprawdze ką t wtrysku i dawke paliwa - swoją drogą porażką jest to że pompiarz ktory mi wymienial koncowki, a przy poprzedniej wizycie uszczelnil pompę , odpowiada na pytania o dawke paliwa i kat wtrysku - że ustawil książkowo, nie podaje zadnych konkretnych wartości

dam znac jak ustalę

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

1robert,

 

masz na mysli kompletne wtryski czy tylko koncowki/rozpylacze od afn , i dlaczego od afn bo ja mam wlasnie od 110 konnego silnika koncowki wlozone, nie wiem tylko czy sa konkretnie z afn ...

po remoncie silnika ale przed wymiana rozpylaczy chodzil dosc twardo- cos mi w tym nie pasowalo - ale nie osluchalem tez przyznam zbyt wielu silnikow .. wiec i moja ocena moze byc mylna,

teraz cieply silnik dzwieczy na zewnatrz wydaje się dosc miekko , powiedzialbym "z duża kulturą ", w srodku natomiast mam wrazenie ze jak go rozpedzam to dosc twardo idzie, ale to moze przez ten mroz tak go czuję

 

zanim wymienilem koncowki wtryskow, kiedy nie do konca jeszcze wiedzialem co powoduje brak mocy i wzrost zuzycia paliwa bylem u pompiarza i prosilem o sprawdzenie kata wtrysku i dawki paliwa. zauwazyl wtedy ze pompa cieknie wiec ja wyjal i uszczelnil. wtedy mowil ze wszystko wyregulowal jak nalezy, z epompa juz tez ok i odpowiednio podaje - ale to nie przynioslo efektu, dalej ciezko sie rozpedzal i palil duzo ponad norme. pompiaprz namawial mnie wtedy zeby zajrzec tez do wtryskow, ale przystopowalem i dalem sobie czas na przemyslenie , bo to koszty itd. i wkurzalo mnie to ze w sumie bez zadnej diagnostyki komputerowej chce od razu wtryski ogarniac..., potem pojechalem na hamownię , i tu panowie na powaznie zajeli sie autem , wyjechalismy z kompem na trasę, gaz do dechy itd. , wyszlo im ze trzeba zrobic porzadek z wtryskami, turbo bylo ok., wiec pojechalem do pompiarza raz jeszcze na wymiane koncowek

szczerze mowiac po wymianie koncowek nie pytalem pompiarza o kat wtrysku (zaplonu) czy ustawil teraz , wyszedlem z zalozenia ze wie co robi, a pewnie teraz jak zapytam to powie ze tak i na tym sie skonczy

jak pojechalem do niego kilka dni temu zauwazywszy to zwiekszone +=1-1,2 l / 100 i spytalem czy regulacja dawki paliwa by tu cos dala - powioedzial, ze nic nie wniesie, i ze bajki opowiadam ze auto moje jeszcze kilka miesiecy temu 5,5 l palilo , aprzeciez te auta tak palą , nawet sharan potrafi tez zejsc do takich osiagow przy spokojnej jezdzie

 

komputer bledow nie pokazuje

Edytowane przez jarecki100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski sa dwustrumieniowe - dawka wstepna i robocza. Wiekszosc ludzi jak im to powiesz stwierdzi ze nie wiesz co mowisz. Czesc specow potrafi ustawic tylko pierwsze cisnienie czyli wstępną a robocze to juz trzeba miec sprzęt. Od ustawienia zmienia się kultura, spalanie i moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ustawienia dawki wstepnej i roboczej trzeba wyjac wtryski ?, czy robi sie to przez soft nie demontujac ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności