Skocz do zawartości
Gość hveti

Metaliczny dźwięk z okolic pokrywy zaworów ???

Rekomendowane odpowiedzi

mam to samo w moim 1.8T ale też jeszcze nie doszedłem do tego co to?? czasem wydaje mi się jak bym kupił diesla a nie benzynę :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety umnie w okolicy nie ma nikogo kompetentnego zajmujacy sie wtryskami,ale mam dobra nowine otoz po wlaniu preparatu do czyszczenia pompowtryskow i przejechaniu 300km dzwiek o wiele sie wyciszyl,moze mialem zanieczyszczone wtryski nie wiem ale milo bylo odpalic z rana auto,jechac i nie slyszec tego stukania.Zobaczymy co bedzie na dniach.

Dam znac .Pozdro All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy specyfik wlałeś czy STP (czarna butelka) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak STP czarna butelka z niebieska etykieta.Tylko przeczytaj uwaznie bys kupil do diesla bo sa rowniez do benzynowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli ja do swojego 1.8T też mogę wlać??? ile to kosztuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mozesz ale ten do benzyny preparat,napewno nie zaszkodzi jak przeczytasz instrukcje ;)

a kosztuje kilkanascie złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak,umnie po przejechaniu 1060km (caly bak) na preparacie STP dzwiek znikł :)) ,szkoda ze nie zaczelem wlasnie od niego ale najwazniejsze ze juz nie dzwoni,mam nadzieje ze tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma identyczny problem i nie może go rozwiązać od pół roku. Ma z 2002, więc kolego jak będziesz wiedział mniej więcej jaki koszt i ile naprawa to napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nie jesteście sami.

Też mam bardzo podobne dźwięki jak te z filmiku stade

U mnie. Po odpaleniu jaki po nagrzaniu cały czas słychać.

Zaobserwowałem jeszcze takie zjawisko.

Jadę np na 3biegu 1500obr/min. tak dłuższy czas po prostej drodze. Auto już nie przyśpiesza obroty stoją w miejscu. Dźwięk jest prawie niesłyszalny.

Dodaję na pół sekundy gazu tak aby obrotomierz ruszył się o 1 mm na blacie i od razu ujmuj gaz. Robię to takimi cyklami (taki mini przygazówki) to słyszę ten klekot w momencie wciskania gazu.

Interpretuję to tak, że komp zwiększa dawkę i pompa lub wtryskiwacz zaczyna klepać.

Mam pożyczony stetoskop ale za cho...ę nie mogę zdiagnozować gdzie to klepie.

dolałem środka xeramic do ON ale jak narazie po 250km żadnych różnic.

Mam kabelek i sprawdzałem korekcje wtrysków - są OK.

 

Czy wtryski mające dobrą korekcję mogą klepać? Czy to niema nic wspólnego ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że te silniki tak poprostu mają, TDI są głośne, i będą tak klekotać przez wiele tysięcy kilometrów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt do cichych nie należą to nie jest CR. Ale skoro wcześniej było dobrze, potem zaczyna klepać a także przy porównaniu do innego TDI (ten sam silnik) chodzi głośniej wiec obstawiam że to nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja rowniez mialem bdb kat wtrysku itp a klepalo.stetoskopem sprawdzilem i na 3-4 wtrysku bylo slychac stukanie ale stetoskopem mozesz sprawdzic z kad mniejwiecej dobiega ten dzwiek a nie wskarze dokladnego miejsca pochodzenia tego dzwieku.Pozdro

 

tez cos takiego obilo mi sie o uszy,a dokladniej ze diesle na pompowtryskach sa glosniejsze

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy.

To powiedzcie czy wtryski mające wg Vaga dobrą korekcję mogą klepać - czy to nie ma nic wspólnego ze soba.

Pytanie 2 czy jak pojadę na sprawdzenie wtrysków (na stole) to tam da sie sprawdzić czy one klepią czy jedynie sprawdzą czy dobrze rozpylają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też mam problem z tym że pasztet zaczął chodzić głośniej i dużo twardziej niż powinien;/ u mnie jest jeszcze tak że raz jest lepiej a raz jest gorzej i to wszystkich mechaników zwala z tropu. kilka razy się zdarzyło że pojechałęm do mechanika i wszystko było ok odjechałem od niego i znowu padaka;/

 

może i ja bym zalał ten STP

rozumiem że to jest to:

http://allegro.pl/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-diesla-i1228697913.html

 

i u Ciebie ustało całkowicie tak?

 

u mnie tak to się dzieje:

[ame]

[/ame]

 

w środku jest dużo może nie głośniej ale tak rezonansowo :D

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego to jest to tylko nie wyglupiaj sie i nie kupuj przez neta tylko podjedz do sklepu :)) butelka jest na caly bak ale na poczatek daj na pol nic sie nie stanie a bedzie bardziej agresywna dawka czyszczenia mam nadzieje ze to pomoze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem nie będę przez neta kupował tak tylko zapodałem bo foto jest i czy to jest to :) a słuchałeś na tym filmiku mojego klekotu? podobny jak w temacie? bo u mnie w pracy zablokowany Youtube i nie mogę osłuchac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_chris_, nie slysze u ciebie tego samego dzwieku co byl u mnie ale to moze jakosc audio,ale wydaje mi sie ze cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh coś na pewno jest nie tak tylko nikt nie wie co:( może ten specyfik pomoże. na pewno nie zaszkodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może i ja bym zalał ten STP

rozumiem że to jest to:

http://allegro.pl/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-diesla-i1228697913.html

ten co podałeś jest do benzyny , do disela masz inny ;)

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FORMUŁA DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY DIESLA

 

??? Do diesla przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności