Skocz do zawartości
majek666

rozmiar opon do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam opony 195/60/15 jakiej szerokosci mam załozyć alufelgi?? w wulkanizacji powiedzieli mi że max 6" sprzedawcy na allegro pisza że 6.5 tez bedzie Ok,czy Et w stosunku do orginału 185/65/14 sie zmieni?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jakie oponki do 1,8 B3? jest to sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo to 185/65/14 lub 195/55/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
suzukidr650 załóż 6". Jak Założysz 6 1/2" to będzie Ci wystawał rant felgi, a to psuje ogólny wygląd. Na oponę węższą o centymetr (np. 185 65 14) już 5 1/2" jest idealna, więc po co chcesz kupić o cal szerszą felgę, a oponę tylko o centymetr...?

 

Dzieciaku proszę cię bardzo, zanim sie wypowiesz to zasięgnij informacji, bo nie moge tego oglądac, gdy ktos pisze takie kretyństwa jak ty:mad: Jaki rant ma odstawac? 195 idealnie kładzie sie np na 7J - to nie są jakies szerokie felgi, zresztą, nie chce mi sie opisywac komus takiemu jak ty bo bym pewnie za tydzień skończył ten wykład:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaku proszę cię bardzo, zanim sie wypowiesz to zasięgnij informacji, bo nie moge tego oglądac, gdy ktos pisze takie kretyństwa jak ty:mad: Jaki rant ma odstawac? 195 idealnie kładzie sie np na 7J - to nie są jakies szerokie felgi, zresztą, nie chce mi sie opisywac komus takiemu jak ty bo bym pewnie za tydzień skończył ten wykład:cool:

dokładnie,pozatym chłopaki zakładają 165/60 na 9J więc co wy wypisujecie?

Oponka pięknie się naciąga coś o tym wiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy koła 4x100 ET 37 195/55 R15 będą ok do mojego paska , głównie chodzi o ET ??Prosił bym o szybką i solidną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda pasowac na 100% ET jest o pare mm mniejsze od serii, prawie ze niezauwazale, lepiej bedzie to wygladalo i tarlo nigdzie tez nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi jeszcze powiedzieć czy pierścień centrujący 57.1mm to też będzie git ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57.1mm to też będzie git

 

Jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem ale 205/50 R15 :) Wygląda to nawet fajnie. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat. Opony kupione, felgi odmalowane, ale kurcze nie chce przód wejść..... Rozmiar spisałem ze stalowych felg no i kupiłem alusy. 15" 5x100 ET35.....

No i dramat. Tył założyłem, wszystko oki, ale przód ociera mi o zacisk hamulca.... Gdzieś wyczytałem, że alu do paska ma być ET38... Czy jak założę dystanse 5mm grubości to będzie to w granicach normy?

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wroobelek twoim jedynym problemem jest średnica wewnętrzna felgi ET masz dobre ale wewnętrzny rant jest jeśli się nie mylę mniejszy niż ten po zewnętrznej stronie koła bo kiedyś jak chciałem kupić fele od gościa zresztą bardo ładne czrne z polerowanym rantem okazało się ze po wstępnej przymiarce nie chce wejść na przoód bo zacisk przeszkadza i lipa a takie ładne aluski były :( tak że musisz mieć też na uwadze przy zakupie wewnętrzną wielkość felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 195/65 R15 licznik mi oszukuje o jakies 5/h, jaśli chodzi o obcieranie to zdaza sie czasem na wielkich wybojach przy ostrej pracy amortyzatora. na niemieckie drogi sie nadaja, gorzej na polskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś wyczytałem, że alu do paska ma być ET38

 

Moim zdaniem powinny być ET38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie pytanie wiec prosze o potwierdzenie czy opony 195/50r15 et 35 beda przekalamywac o 3,5% czyli jadąc 100km/h pokaże 96,5km/h. ??? passat jak w opisie.dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wroobelek twoim jedynym problemem jest średnica wewnętrzna felgi ET masz dobre ale wewnętrzny rant jest jeśli się nie mylę mniejszy niż ten po zewnętrznej stronie koła bo kiedyś jak chciałem kupić fele od gościa zresztą bardo ładne czrne z polerowanym rantem okazało się ze po wstępnej przymiarce nie chce wejść na przoód bo zacisk przeszkadza i lipa a takie ładne aluski były :( tak że musisz mieć też na uwadze przy zakupie wewnętrzną wielkość felgi

 

 

Dokładnie jest tak, że alus wchodzi na piastę, można go normalnie dokręcić, ale obciera mi zacisk gdzieś w połowie wysokości felgi... Brakuje może 3 - 4 mm i będzie cacy.

Pozdrawiam.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

No i sprawa rozwiązana.....:)

3 mm dystanse stalowe rozwiązały sprawę....

Alu pięknie siedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem paska B4 sedan 1.9 TDI 90 KM z 94r. jestem na kupnie alusków do niego i mam pytanie czy podejda do niego felgi 16x 9 ET 25 z oponkami 215/40 R16. i czy nie bedzie nic obcierac na dziurach i przy skrecie... bo z przeklamywaniem licznika to jest rzedu 0.4% ;) Z góry dzieki za odpowiedz

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie tarło na 100%,poza tym będą wystawały poza obrys auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki wielkie Kostia... w takim razie pomysle nad 15" i oponki 195/55 albo 50 ;) tylko jaki przedzial ET moze byc bo seryjnie to chyba 38 na alusach i o ile mozna poszalec w jedna i druga strone...;) chociaz z drugiej strony to 16" kusza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności