Skocz do zawartości
majek666

rozmiar opon do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam passata 1,9 TDI 90 km wraz z kupnem dostalem felgi 15'' z oponami 205/50 . No i jezdze sobie na nich (debica furio straszne sa...) i bede je zmienial bo sa na wykonczeniu. I moje pytanko poniewaz chce zostawic 15'' felgi i wlozyc opony nowe czy jezdzi ktos na oponach 195/60r15 w passacie b4 czy nie sa za duze i mieszcza sie bez problemow w nadkolu? Z gory dzieki a wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

powinien mieć

195/65/15 albo 205/60/15 albo 215/55/15 albo 225/50/15

 

przy każdym rozmiarze masz zachowana średnicę koła istotną do prawidłowych wskazań prędkościomierza i kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/50/15 były seryjnie zakładane w VR6 :P

 

Polecam 205/55/15, licznik nie będzie przekłamywał tak jak w przypadku 205/50 o 6km/h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/50/15 były seryjnie zakładane w VR6

i co niektórych TDi... :cwaniak:

zreszta to seryjny rozmiar :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba nie rozumieja i sa troszke zle doinformowani. Seryjne rozmiary zalecane przez producenta to : 195/55r15, 205/50r15, 195/60r14 i 185/65r14. Przy rozmiarze 195/60r15 przeklamanie rzedu 3 % nie stanowi zadnego problemu a srednica kola wzrasta o 19 mm w stosunku do rozmiaru 195/55r15.

 

Ps. rozmiary ktore podajecie pasuja dla passata b5 tam seryjny rozmiar to 195/65r15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majek666, skoro wiesz to po co pytasz??? Ja mam z tyłu 225/45/17 i nic nie obciera a z przodu 215/35/17 i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadalem pytanie czy ktos jezdzi na takich oponach (195/60r15) i czy nie ma z nimi problemu bo mimowszystko sa to niestandardowe opony. No to gratuluje kapci i odwagi :P musa fajnie wygladac takie oponki. Ja chce wymienic 205/50 bo na polskich kraweznikach to mnie juz ku***ca bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bondzior

Ja mam u siebie 15" 185/65 więc średnica koła praktycznie taka sama jak 195/60 - na wysokość nic nie powinno ocierać. Ale licznik u mnie oszukuje jak nic testowałem z kumplem oszukuje przy 50 o około 2 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na 195/60 R15 i problemu zadnego nie ma, jakies tam drobne przeklamania na liczniku pewnie sa ale to bład rzedu 5-10% tak ze nie ma sie czym przejmowac.

a miejsca w nadkolu jest jeszcze tyle ze spokojnie o wiele wieksza oponka by sie zmiescila, ale nastepnym razem chyba kupie 195/55 R15, cale kolko o wiele lepiej wyglada. Poprzednio mialem 205/50 R15 i tez nie czulem zadnego dyskomfortu poza tym ze jak wiezdzalem w koleiny to ciagnal w nich jak tramwaj

a 195 sa juz ok

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też 195/60/15 pasują jak ulał, nigdzie nie docierają, przekłamania licznika są małe, na zimę miałem 195/65/15 i te docierały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

ja jezdzilem na 195/60 i jest normalnie nic nie trze ani nic takze mozesz smialo zakladac tylko strasznie t wyglada na felgach ( na ostatnim zdjeciu w lunku w moim podpise z tylu sa jeszcze 195/60) armo ja ma na zime opony w takim rozmiarze jak twoje i nic nie trze jestem z nich barzdo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy strasznie wyglada moze, choc osobiscie nie przywiazuje wagi do wygladu tylko do wlasciwosci jezdnych a tu niestety 205/50 mnie zawodza. 195/55 bym wlozyl ale to sa bardzo drogie oponki w stosunku do 195/60. Dzieki chlopaki za rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majek666, no ja myslalem dokladnie tak jak ty 195/55 sa troche mniej typowe i chcieli 50zl wiecej od sztuki niz za 195/60 bo ten rozmiar jest bardziej popularny, ja u siebie tylko zauwazylem ze wzroslo mi spalanie o jakies 0,5-0,8 litra w porownaniu do 205/50

edit. moze to wina mieszkanki bo teraz mam Fuldy ktore maja twardsza gume od poprzednich Michalinek, ale i tak z Fuldy jestem bardzo zadowolony

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec

Witam

 

Ja zalozylem do swojego 195/55/15 na lato jestem zadowolony. Tez zastanawialem sie dlugo, jakie na lato opony. Juz prawie kupowalem 205/50, ale nasze drogi .....

 

Mam oponki Uniroyal i zdecydowanie polecam - bardzio ciche (nawet przy 170km) i super przyczepnosc w deszcz. Sa tez bardzo komfortowe, nie czuc tego niskiego profilu.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jezdzilem na 195/60 i jest normalnie nic nie trze ani nic takze mozesz smialo zakladac tylko strasznie t wyglada na felgach ( na ostatnim zdjeciu w lunku w moim podpise z tylu sa jeszcze 195/60) armo ja ma na zime opony w takim rozmiarze jak twoje i nic nie trze jestem z nich barzdo zadowolony

 

u mnie te zimówki 195/65/15 przycierają, ale w moim pasku jest strasznie miękkie zawieszenie, może dla tego że to wersja excluziv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekzegarek
.... czy ktos jezdzi na takich oponach (195/60r15) i czy nie ma z nimi problemu bo mimowszystko sa to niestandardowe opony

 

Mama 195/60/15 na wszystkich kołach i nic im nie brakuje. Nie ocierają o nadkola, "prowadzą się" bardzo dobrze. Nie zauważyłem żadnych przekłamań licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr_35

Witam!

Panowie jest jeszcze taki parametr w felgach jak "ET".

Dyskutujecie jakie opony wejda do autka a nie zapominajcie ze orginalna felga stalowa w B4 to 14" i ET38 a aluminiowa to 15" i ET35 przy oponie 205/50/15 , tak wiec nalezy dopasowac rozmiar ET do opony bo inaczej moze byc problem z ocieraniem czy to o krawedz blotnika czy to o sprezyny.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... czy ktos jezdzi na takich oponach (195/60r15) i czy nie ma z nimi problemu bo mimowszystko sa to niestandardowe opony

 

Mama 195/60/15 na wszystkich kołach i nic im nie brakuje. Nie ocierają o nadkola, "prowadzą się" bardzo dobrze. Nie zauważyłem żadnych przekłamań licznika.

co do tych przekłamań licznika to jak miałem peugeota na oryginalnych oponach to trasa z mojego miasta do łodzi wychodziło na liczniku 199km, w pasku na oponach 195/65/15 wychodziło 164km, a na oponach 195,60,15 wychodziło 186km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Saimon_2005

Na innej stronie znalazłem tabelę zamienników opon

Proponowane zamienniki do opony 205/50R15

Profil 35 225/35R17

245/35R16

Profil 40 215/40R16

Profil 45 205/45R16

 

http://www.opony.pl/zamienniki.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole odkopać sobie temat...

 

w tym momencie w moim pasku mam opony 195/50R15 ale że przód jest do wymiany to zastanawiam się nad 205/50R15 a jako że się nie znam to powiedźcie mi jakie są za i przeciw...

 

z góry dzięki

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności