Skocz do zawartości
majek666

rozmiar opon do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad 205/50R15

mozna zakladac na 4 kapcie

na zakretach oki, ale koleiny :dobani: i zawiecha dostaje w dupe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba jednak wybiore 195/50 lub 195/55 (chyba takie sa zalecane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko, 205 mialem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko, 205 mialem u siebie

 

więc wiesz o czym mówisz...

 

a wiecie jaka będzie różnica między 195/50 a 195/55:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

na 195/50 licznik sporo przklamuje i sa za male ja zmienilem na 215/40/17 i komfort jazdy jes porownwalny czyli praktycznie zaden:p i na 15 i na 17 ciaga go na koleinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję Wam link do kalkulatora, dzięki któremu można sprawdzić czy licznik będzie oszukiwał czy nie (być może ta strona była już gdzieś podawana na forum ale w tym temacie akurat go nie widziałem):

 

Kalkulator rozmiaru opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość degoll

Witajcie , po raz pierwszy od momentu zarejestrowanie się na tym forum chcę się wypowiedziec , tak pokrótce się przedstawię , jestem z Wawki , zakupiłem niedawno Passata 1,8i Variant B-4 , trochę z powodu jego zakupu mam problemów , ale nie natury mechaniczno-elektrycznej tylko brakującego wyposażenia jakie miało by na stanie tego poj. a nie mam lub jest zepsute , walczę z nieuczcwym przedsiębiorcą , który to mnie okłamał , wprowadził świadomie i celowo w błąd i min tu do was trafiłem :):( nie iwm czy sie z tego powodu cieszyc , czy smucic :I

 

Ale nie o tym chciałem pisac , tak jak wy chcę sie dowiedziec , czy oponki 195/60/15 będą ok do moich alufelg jak i mojego Passka , mam alufelgi 15" 6J ET-40 4x100 , szukałem opon odpowiednich , tj. 195/55/15 ale te są zaj... drogie , co ma dla mnie znaczenie , więc postanowiłem zakupic oponki 195/60/15 i w związku z tym poszukuję odpowiedzi , czy one są odpowiednie , nie ze względów na przekłamania licznikowe , ale ze wg. na bezpieczeństwo jak i zgodnośc z prawem , przy ew. np. wypadku , czy nie będę pociągany do odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie ze wg. na złę dopasowanie opon w moim samochodzie , w instrukcji opisane jest , że oponki zamienniki 185/65/14 to 195/55/15 lub 205/50/15 ... więc zadałem zapytanie na stronie internetowej pod linkiem , który podajecie w tym temacie i w odpowiedzi otrzymałem :

 

 

Dnia 15-02-2008 o godz. 13:06 NetCar-sklep internetowy <[email protected]> napisał(a):

> Szanowni Państwo,

>

> Rozmiar 195/60R15 nie jest prawidłowym zamiennikiem rozmiaru 195/55R15

> i 205/50R15. Jeżeli zastosują Państwo ten rozmiar, wystąpią

> przekłamania na liczniku, które mogą sięgać nawet 3%. Należy też

> sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo miejsca w nadkolu - różnica w

> średnicy koła wynosi ok. 2cm.

> Lepszym rozwiązaniem będzie zakup opon w rozmiarze 185/60R15.

>

> W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

>

> Pozdrawiamy

> NetCar

>

> NetCar - Opony i felgi najtaniej!

> email: [email protected]

> tel.: 0-801-550-770, 0-602-605-651

 

Co sądzicie o rozmiarze 185/60/15 wygląda wg przelicznika , który również tu jest zamieszczony , że pasuje ten rozmiar idealnie :)

 

Zaznaczę , że moje zapytanie do NetCar było w rodzaju:

jakie opony mogę zastosowac w Passacie 1,8i Variant B-4 z 94r. przy montażu ich na alufelgi 15" 6J ET-40 4x100 , w odpowiedzi otrzymałem terśc powyżej .

 

Pozdrawiam

degoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpieczeństwo jak i zgodnośc z prawem , przy ew. np. wypadku , czy nie będę pociągany do odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie ze wg. na złę dopasowanie opon w moim samochodzie , w instrukcji opisane jest , że oponki zamienniki 185/65/14 to 195/55/15 lub 205/50/15 ... więc zadałem zapytanie na stronie internetowej pod linkiem , który podajecie w tym temacie i w

Co do twojego pytania nie spotkałem się ani nie słyszałem o takim wypadku , żeby "pociągany do odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie ze wg. na złę dopasowanie opon" .(Oczywiście w granicach rozsądku)opona powinna być sprawna ( nie będe tłumaczył jak i co :D ) a te 3% nie ma znaczenia na bezpieczeństwo jazdy. Proponuję kupić na przód odpowiedni rozmiar a na tył takie o których jest mowa. Chociaż 3% (103KM/h) i tak w trakcie zużycia będzie się przybliżać do orgianlnych wymiarów.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość degoll

W takim razie czy mam zwracac uwagę przy zakupie opon np. 195/50/15 na indeks nośności ? Zazwyczaj ( prawie zawsze ) w tym rozmiarze maja one 82 , a VW zaleca 86 . Jeden ze sprzedawców Allegro ( hurtownia nwych opon ) odradzał mi zakup jego opon 195/50/15 z indeksem nośności 82 , z powodu , że nie odpowiada on zalecanemu indeksowi odnośnie modelu Passat Varian . Zalecał zakup 195/55/15 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na zime mam zalozone 195/60/15 na ory BBS 15 ET 35 i jest gitara - komfort oczywiscie wzrosl z 205/50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Cześć! A ja swojego kupiłem na 195/55/15 i zaraz je zdjąłem bo jazda po koleinach była horrorem. Założyłem Dębicę Navigator 2 195/65/15 (na oryginalne alu) i jest dobrze. Żadne garby nie są mu straszne i komfort dobry. Licznik oczywiście zaniża o 8% ale o tym wiem więc to nie problem. Jedynie po założeniu przednie obcierały o rant zderzaka ale wytarły co trzeba i jest dobrze (kilka dołków załatwiło sprawę). Te opony są wielosezonowe więc wreszcie skończył się problem z przekładaniem, magazynowaniem - a jak sie mieszka w bloku to problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielk82

Ja miałem 205/50/15 i zmieniłem na 195/60/15 poniewasz felgi się gieły i jest ok ,troche jest wolniejszy według licznika, na 205/50 miałem wrażenie że lepiej sie zbierał i lepiej przyjmował zakręty ale gorzej przyjmował dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość degoll
Co do twojego pytania nie spotkałem się ani nie słyszałem o takim wypadku , żeby "pociągany do odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie ze wg. na złę dopasowanie opon" .(Oczywiście w granicach rozsądku)opona powinna być sprawna ( nie będe tłumaczył jak i co :D ) a te 3% nie ma znaczenia na bezpieczeństwo jazdy. Proponuję kupić na przód odpowiedni rozmiar a na tył takie o których jest mowa. Chociaż 3% (103KM/h) i tak w trakcie zużycia będzie się przybliżać do orgianlnych wymiarów.

Pozdrawiam :vw:

 

No i okazuje sie , że w naszych przepisach nie ma mowy o karaniu kierowcy za montaż na felgach opon o zaniżonym profilu od tego który zaleca producent , jest tak w jakiś krajach " w jakiś " , bo nie wiem w jakich :) a u nas ważne jest by na jednej osi były opony o takim samym wzorze bieżnika ( nie wiem czy dobrze to ująłem ) oraz wysokośc bieżnika nie może byc mniejsza poniżej wymiaru 1,6 mm ( nie wiem czy dobrze to ująłem ) ;) punkt twin .

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a może ktoś wie czy do b4 sedan wejdą koła 16 o rozmiarze 195 na 55 na felgach 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile cali ma felga szerokosci i jakie ET?

ja mam 16" na 9" z tyłu i mieszcza sie bez problemu na balonie 215/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość degoll

Podsumowując , gdy założę oponki 195/50/15 czego mogę się spodziewac podczas jazdy , no po naszych krajowych drogach , zalety/wady , będę wdzięczny za opisanie przez was waszych spostrzeżeń oraz doświadczeń z użytkowania tego "rozmiarem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu i zapytam czy oponki 205/50/16 przy feldze z ET 25 podejdą bez problemów do B4 kombi, bo wydaje mi się że będą trochę za duże i mogą ocierać o nadkola, szczególnie z tyłu. Ma ktoś z Was może takie założone? Będe wdzięczny za jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/65/15 bedą obcierały w b4, ale 195/60/15 to moim zdaniem najlepszy kompromis pomiedzy komfortem a przyczepnością -przynajmniej na naszych "drogach"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz jeżdżę na 225/45/17 przy ET 32 i z tyłu jest kozak ale z przodu na większych dziurach lekko obciera z przodu. bedę chciał go posadzić a wtedy na pewno niższy profil i węższe opony. optymalny rozmiar wg mnie to 205/50/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności