Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów Posiadam zestaw BT w swoim autku typ sterownika 1K8 035 730 D nawi RNS 310 a nie widzi żadnego telefonu nie działa przycisk telefonu na kierownicy wielof. proszę o poradę pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michał a mozesz do niego wejśc przy pomocy vcds ? bo albo jest zle zakodowany abo walniety bt tgz po burzy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wchodzę do niego bez problemu i nie wywala mi żadnych błędów gdy testuję sterownik i nie mam włączonego BT pyta się cz włączyć BT włącza: i jest sygnał tonu

Adres 77: Telefon (J738) Plik etykiet: 1K8-035-730.clb

Oznaczenie elementu SW: 1K8 035 730 D HW: 1K8 035 730 D

Komponent: Telefon H08 6900

Weryfikacja: 00008000 Numer seryjny: 00000329392234

Kodowanie: 012120 :dupablada

jednum słowem

Kod serwisu: WSC 05314 000 00000

VCID: 2A50210145E4089

 

Nie znaleziono błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowy na forum i nie mogę założyć odrębnego tematu.

Stałem się właśnie właścicielem B6tki varianta w wersji highline. Jest to uzywka z komisu i raczej sprzedawca nie ma zbytniego pojęcia o BT (zresztą wmawiał mi, że 2,0 TFSI ma dsg - ale nie oceniam go, bo auto jest w dobrym stanie). Posiadam MFA+, kierownicę multifunkcyjną i RNS510. Moje pytanie jest takie. Jak sprawdzić czy, gdzie i jaki mam moduł BT (oba siedzenia są elektrycznie regulowane). Przesiadłem się z fiata, który posiadał Blue&me. Tam włączałem opcję dodaj telefon, wyszukiwałem w aparacie urządzenie BT i je parowałem. Chciałbym mieć tutaj to samo. Nie zależy mi na czytaniu smsów, wybieraniu głosowym, czy innych wodotryskach (wszystko to miałem we fiacie, a przez 5 lat użytkowania, nawet raz z tego nie skorzystałem). Chcę po prostu rozmawiać przez telefon, bez słuchawki przy uchu, czy w uchu (bo od razu zastrzegam, że mam takową, ale nie chcę jej w aucie, bo mi przeszkadza). Proszę o wszelkie sugestie. Dodam, że jestem beton z motoryzacji, jestem informatykiem, ale na autach znam się średnio, więc dłubanie za pomocą jakiś serwisowych kabli odpada, chociażby dlatego, że ich nie mam. Jeśli potrzeba coś dokupić, to proszę o radę co i wtedy pewnie poproszę o pomoc w montażu tego. Jak będzie potrzeba, to zapłacę, byle byłoby zrobione to rzetelnie - jeśli ktoś z forum by się tego podjął. Jestem z Łodzi, ale przebywam też koło głuchowa. Jak będzie trzeba, to podjadę. Proszę również o sugestie np. gdzie i kto takie rzeczy robi i robi je dobrze.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Fedwo

 

U mojego kolegi to działa, odzywa się "miła" pani z informacji VW Polska. Zczytałem numery jakie kumpel ma wpisane w sterowniku telefonu. Chciałem u siebie je wpisać, ale pojawia się informacja, że je błędnie wpisuję (powinny być ze spacjami i w hex'sie). I tak je właśnie wpisuję...

Kolega ma taki sam moduł jak ja, takie samo auto, passat b7 ale mój jest z lipca 2011 a kolegi z grudnia 2011. W servisie VW po 5 minutach namysłu powiedzieli 'nie da się'.:swirus

 

Czy ktoś rozgryzł ten temat?

 

Ano ciekaw jestem, bo googlałem po niemiecku i angielsku za tym i nic nie udało mi się odnaleźć. Serwis nie kuma o co kaman.

 

Ja mam wpisany jakiś numer 0 800 (nie pamiętam teraz, muszę sprawdzić) i oczywiście przy próbie połączenia przez komórkę dostaje grzeczny komunikat operatora "połączenie nie może być zrealizowane".

 

Passat B7 lipiec 2012. Sterownik telefonu 5K0 035 730 D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to mnie intryguje. Może komuś udało się rozpracować ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na tej infolinii w ogóle jest dostępne? Ten przycisk od "wzywania pomocy" to rozumiem jakiś assistance VW?

 

A z tymi numerami to w ogóle da radę z komórki się połączyć, bo może powinniście dać stacjonarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK znalazłem to

 

After a bit of messing around, I was able to code both buttons on the center roof console for Information (little 'i' picture) and Service/Breakdown (spanner picture) to numbers of my choosing. I now have the breakdown/service button calling VW roadside assistance and the information button calling my VW dealer.

 

For those interested, under the Telephone module --> Adaption in VCDS there are four items at the bottom of the drop down list. Two for each button, one being a 'roaming' version. The Service/Breakdown coding requires 7 bytes which are entered as their raw numeric values. So for VW roadside I entered 18 00 63 71 81 00 00 (note padding with 0's for the last two bytes). The Information number requires 8 bytes, again pad with 0's for the extra bytes. link do forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, muszę to sprawdzić. Błędnie zera wpisywałem nie na końcu, tylko na początku numeru.

Dzięki Piotr za ten przydatny materiał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu Passata Alltrack z RNS510 i instalacją do telefonu. Mam wątpliwości który zestaw wybrać: Start (zawarty w pakiecie 990), Plus (1220zł) czy Premium (1320zł). Korzystam z iPhone 4 i to przez dłuższy czas się nie zmieni. W Mondziaku mam Parrota MKi9100, który sprawuje się znakomicie - ma bardzo wygodne i dobrze działające wybieranie głosowe po polsku (tego chyba zabraknie w Passacie :( ).

 

Przebrnąłem przez cały wątek i dowiedziałem się, że aktualnie zestaw Premium obsługuje zarówno rSAP jak i HFP.

Proszę Was o kilka informacji.

1) Czy wybór rodzaju połączenia rSAP/HFP dokonuje się automatycznie czy ręcznie z menu?

2) Czy funkcjonalność zestawów Start, Plus, Premium przy połączeniu HFP jest identyczna? - mam na myśli wyświetlane informacje, sposób wybierania numeru, etc. (pomijam kwestię uchwytu w Plusie).

3) Który zestaw polecacie do iPhone 4 (nie patrząc na kasę, dopłata jest symboliczna) mając na uwadze ewentualną zmianę telefonu w przyszłości ?

 

Zastanawiam się czy zakup Premiuma ma sens bo generalnie nie zakładam wykorzystania rSAP (nawet w telefonie, który by go obsługiwał) ze względu na przypisanie SMS, MMS i historii połączeń do urządzenia używanego w danej chwili (komórka/samochód).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Czy wybór rodzaju połączenia rSAP/HFP dokonuje się automatycznie czy ręcznie z menu?

 

ręcznie z FISa

 

 

) Który zestaw polecacie do iPhone 4 (nie patrząc na kasę, dopłata jest symboliczna) mając na uwadze ewentualną zmianę telefonu w przyszłości

 

Premium

 

 

Zastanawiam się czy zakup Premiuma ma sens bo generalnie nie zakładam wykorzystania rSAP (nawet w telefonie, który by go obsługiwał) ze względu na przypisanie SMS, MMS i historii połączeń do urządzenia używanego w danej chwili (komórka/samochód).

 

kupuj premium, przy tak niewielkiej różnicy nie ma sensu kupowania Start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te smsy, mmsy można skopiować do telefonu, nie jestem pewien czy też nie można zrobić tego automatycznie z poziomu telefonu. Ja z premium jestem bardzo zadowolony, fabryczna klawiatura, brak telefonu na desce rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Przymierzam się do zakupu Passata Alltrack z RNS510 i instalacją do telefonu. Mam wątpliwości który zestaw wybrać: Start (zawarty w pakiecie 990), Plus (1220zł) czy Premium (1320zł)...

 

Nie dałem rady przebrnąć przez cały wątek ale (może to się komuś przyda):

 

1. mam B7 lipiec 2012

2. auto ma pakiet Start (jako element opcji/pakietu 990)

3. w środku siedzi moduł 5K0 035 730 D

 

I teraz co ten moduł potrafi:

 

Podpiąłem pod niego cztery telefony HTC Desire, Nokię E51, Blackberry oraz Sony Experię Neo V.

 

Telefon - HFP,PBAP

 

Wszystkie rozpoznał, utworzył indywidualne profile, pobrał książki telefoniczne (z polskimi literkami) - gładko, bez zająknięcia. Jak zauważyłem moduł pobiera tylko jeden numer telefoniczny przypisany do kontaktu - przy czym ciekawostka jeśli podstawowy numer jest zdefiniowany (w HTC) jako służbowy, w RCD 510 wyświetla się przy nim ikonka "fabryki" a jeśli domowy - to (Jakże by inaczej) "domek".

 

Telefon - rSAP

 

Tylko Nokia E51 ma rSAP ale tego nie testowałem (telefon proponował ten protokół, ale nie sprawdzałem). Na tym forum facet twierdzi, że moduł 5K0 035 730 D jak najbardziej obsługuje rSAP i jak najbardziej korzysta z anteny GSM w samochodzie dla lepszego odbioru.

 

Multimedia (audio)

 

A2DP działa idealnie. Gra czysto bez zająknięcia. Mam RCD 510 z 2009 r. (data produkcji FD 0309, z poprzedniego passata) i nie działa sterowanie utworami przez radio. Podobno moduł 5K0 035 730 D ma opcję sterowania odtwarzaczem (zmiana utworów, zamiast tylko "BT -audio" pokazuje także tytuł utworów) ale działa to być może tylko z RNS-510.

 

Nie wiem więc jaka jest rzeczywista wartość dodana zestawu Plus lub Premium, jeżeli np. klawiatura wyświetlana jest jako dotykowa np. na RNS 510. W zasadzie telefonu można nie wyciągać z kieszeni, wszystko działa automatycznie.

Edytowane przez hulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje :)Nuttie, co miałeś na myśli pisząc "fabryczna klawiatura" ?

 

Prośba o jeszcze kilka wyjaśnień.

 

Czy w zestawie Premium jest możliwość włożenia karty SIM zamiast połączenia rSAP z kartą SIM w komórce? Chodzi mi o wykorzystanie dodatkowej karty SIM w usłudze T-Mobile Tandem.

 

Czy uchwyt 3C0.051.435.CD dedykowany do iPhone 4 do zestawu Plus zapewnia tylko zasilanie czy również połączenie z anteną dachową (musiałby mieć sprzęgacz bo iPhone nie ma gniazda anteny zewn.) ?

 

Nadal nie wiem czy funkcjonalność zestawów Start, Plus, Premium przy połączeniu HFP jest identyczna... głównie zależy mi na potwierdzeniu czy Premium skonfigurowany jako HFP nie będę miał mniejszej funkcjonalności niż Start czy Plus, które z założenia działają tylko w HFP. Szkoda, że VW przywiązuje tak mało wagi do jakości informacji technicznych dotyczących poszczególnych opcji (nie tylko zestawów telefonicznych)... dobra, już nie narzekam ;)

Edytowane przez keisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o taką klawiaturę:

http://www.volkswagen.pl/firma/archiwum/8

 

tylko nie zakumałem, że masz RNS 510 (dotykowa i tam chyba można jakoś to wszystko połączyć (klawiatura na wyświetlaczu RNS510) - niech ktoś to zweryfikuje), ja mam MFD2 DVD bez możliwości zintegrowania zestawu Premium z wyświetlaczem Navi, więc ta klawiatura jest dla mnie zbawienna. W podłkietniku mam drugą półkę z miejscem na wpięcie adaptera pod telefon - ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@keisim zajrzyj tu http://87.230.74.92/mobiltelefonvorbereitung.html

 

Haha! Jest tam tabela zgodności - wybierasz producenta i model, a VW dzieli się swoimi uwagami po przeprowadzonych testach. Wygląda na to, że żaden telefon nie jest w 100% kompatybilny.

Edytowane przez hulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakto, biorę zestaw Premium, wybieram Nokię C6 i... widzę wszędzie "supported", tę tabelę znalazłem w kwietniu jak miałem zmienić telefon i nie wiedziałem, który wziąć żeby pasował (tak jak mój dotychczasowy) z zestawiem w aucie.

 

edit: choć to tabela od 2011 r., gdzieś była też możliwość sprawdzenia "starszego" systemu. W starszym np. nokia 6700 classic miała też wszędzie supported, a tu w 2011 r. już nie wszędzie.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie Nokia C6 bez uwag...ja sprawdzałem wszystkie telefony, które mam pod ręka i każdemu coś dolegało. Kolega który pytał o premium ma iPhona, zobacz sobie model 4S - lista uwag zdaje się nie mieć końca - więcej nie można niż można :)

 

W praktyce jednak może to wyglądać lepiej niż z opisu - mój htc desire działa, skopiował do książki tylko jeden numer - fakt, o tym napisali, ale to mi na razie nie przeszkadza.

 

Korekta - HTC Desire kopiuje kontakty do samochodu z kilkoma numerami. Przetestowane.

Edytowane przez hulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem i chciałem Cię zapytac czy coś Ci się udało z tym zrobić, czy może ktoś z forum się do Ciebie odezwał ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć - sprawdziłem dokładniej - kopiowane są wszystkie numery podpięte pod kontakt / wpis w książce (ja po prostu mam niewiele kontaktów wielonumerowych w książce, stąd błędne wrażenie). Zrobiłem test - pełny kontakt 4 numery - praca, dom, służbowy, komórkowy. (2 zdjęcia - bo cztery numery nie zmieściły się na wyświetlaczu MFA).

 

Telefon HTC Desire, moduł 5K0 035 730 D

 

imag0223m.th.jpg

 

imag0224z.th.jpg

Edytowane przez hulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności