Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak jak i ja, jak coś to mogę pomóc nawet telefonicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki grabotg za naprowadzenie na dobre tory. Byłem w PLAYu, tradycyjnie nie wiedzą co to rSAP, ale koleś dał się namówić i polazł ze mną do auta , zabrał telefon i jakiegoś SIMa i zrobiliśmy testy.

Galaxy Core plus (Core plus LTE też) działa jak trzeba.

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że nie jest możliwe działanie Yanosika podczas trybu rSAP. Premium " zawłaszcza" kartą SIM do tego stopnia,że jest ona niewidoczna dla aplikacji.

1.Czy moduły do białych zegarów nie maja takich ograniczeń?

2. Na FIS mam wprawdzie wyświetlone haslo GPRS, ale nic z tym nie daje się zrobić. Co z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej sie nie uda, ponieważ do sieci GSM nie jest podłączony telefon w tym trybie tylko moduł. Chyba ze masz moduł z WiFi to mozesz sprobować podłączyć telefon po wifi do Internetu rozgłaszanego przez moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej wersji VW nie podejdzie moduł z WiFi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cie blokuje? Zegary? Zmień :D. Ja u siebie mam 730d z wifi i powiem ze fajnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Ale może kiedyś zmienię rocznik wraz z bebechami;-)

 

Po wymianie modułu ( i telefonu) moi rozmówcy meldują,że w trybie Premium ( głośnomówiący) jakość rozmowy jest podła. Niewyraźnie, cicho, pogłos etc. Efekt jest taki,że mówią mi,żebym telefon odłączył:-( Sprawdzę to jeszcze sam.

Czy macie podobne odczucia?

Czy VCDS-em można poprawić np. czułość mikrofonu? Może mikrofon gdzieś przenieść (wątpię)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zestawem głośnomówiącym w tym samochodzie. nie łączy się z moim telefonem lg nexus 4

próbowałem na 2 nokiach i samsungu galaxy 4 i łączy się bez problemów a z moim nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z zestawem głośnomówiącym w tym samochodzie. nie łączy się z moim telefonem lg nexus 4

próbowałem na 2 nokiach i samsungu galaxy 4 i łączy się bez problemów a z moim nie chce.

 

Sam już sobie odpowiedziałeś twój telefon nie ma SAP, więc nie połączy się modułem premium, wymiana modułu, ale patrząc na rocznik auta to pewnie czerwone zegary więc raczej zmiana telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi coś, jak się telefon połączy przez rSAP i na fisie wyskakują mi puste prostokąty od zasięgu (w sensie że nie ma zasięgu, mimo że jestem w Warszawie), to czego to jest wina, karty sim że nie została zarejestrowana w sieci czy telefonu jako takiego, czy może modułu UHV PREM (to raczej nie bo inny telefon (starszy) bez problemu się łączy i działa od A do Z). Czy w module jest jakaś "tymczasowa" karta sim i czy moduł przejmuje funkcję telefonu a tylko karta sim jest zdalna?

 

Kolejne pytanie jest takie, co może być powodem, że przy aktualizacji kontaktów moduł przestaje pobierać kontakty z karty sim przy ilości 82 (z 202 na karcie), kontaktów z telefonu moduł w ogóle nie chce pobrać? Z innego starszego telefonu (a w zasadzie ze starszej karty sim) ściąga bez problemu całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczcie mi coś, jak się telefon połączy przez rSAP i na fisie wyskakują mi puste prostokąty od zasięgu (w sensie że nie ma zasięgu, mimo że jestem w Warszawie), to czego to jest wina, karty sim że nie została zarejestrowana w sieci czy telefonu jako takiego, czy może modułu UHV PREM (to raczej nie bo inny telefon (starszy) bez problemu się łączy i działa od A do Z).
Pomaga ustawienie trybu działania sieci na GSM, w telefonie i w ustawieniach modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest skomplikowany problem, bo walczę z Play ze telefon wylogowuje się z sieci LTE i mimo że pokazuje zasięg, to dla połączeń przychodzących jestem niedostępny, a po jakimś czasie przychodzą smsy o nieodebranym połączeniu (na GSM/WCDMA jest ok) i teraz jak moduł VW przejmuje obsługę karty sim to jeżeli są puste kreski, to oznacza, że nie jest to wina telefonu jako takiego, a sieci (albo może karty sim) że nie jest zalogowana do sieci, choć problem ten (z modułem VW) występuje gdy mam w tel ustawione GSM/WCDMA. W starym telefonie i starej karcie SIM (nie mikro) wszystko działa.

 

Aha dodatkowo jest tak, że zrywa mi połączenie bluetooth z modułem VW, bluetooth w telefonie działa dobrze bo słucham np. muzyki na głośniku bluetooth i przesyłam pliki itp. i zawsze jest dobrze, natomiast rozłącza mnie po minucie, dwóch czasem 5 z modułem VW.

 

Więc tak ogólnie mam problem z zasięgiem (często puste prostokąty zasięgu), niemożnością załadowania wszystkich kontaktów oraz rozłączaniem telefonu z modułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z zasięgiem. Play ma podpisaną umowę na roaming rozmów tel z innymi sieciami. Ale tylko na transmisję połączeń głosowych GSM. Jeśli masz w telefonie włączony tryb pracy sieci Automatycznie/UMTS to stacja bazowa będzie logować telefon nowszym protokołem na przykład 3g. Ale z kolei 3g to jest protokół transferu danych, na które play nie ma podpisanego roamingu. Tryb pracy telefony trzeba ustawić na GSM 900/1800 i w telefonie i module. U mnie to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z tym GSM (2G) ale to i tak będzie uciążliwe bo internet w telefonie będzie działał z prędkością typu "Edge" czyli ślimaczą, musiałbym się ręcznie przełączać za każdym razem na WCDMA (3G) lub niedziałające LTE (choć ciągle zastanawiam się nad oddaniem telefonu do serwisu, bo może to jego wina że nierejestruje czasem karty sim w LTE, mimo że pokazuje że to zrobił ;) ).

 

Co do roamingu UMTS (WCDMA) i transeru danych w tym roamingu, to jak najbadziej działa w Play roaming dla HSDPA lub HSUPA (H+) - transfer danych, wiem bo już nie raz korzystałem.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem Maciek. Chodzi o to że nie ma roamingu rozmów głosowych przez protokoły służące do transmisji danych. Przynajmniej tak było do niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w moim pasku mam pod siedzeniem moduł NOKI 3C0 035 729F, radio rcd 500, i adapter do NOKIA Model telefonu: 3100 / 3200 / 6100 / 6220 / 6230 / 6230i / 6820 / 6822 / 7210, i zwykła kierownice. To co przeczytałem to niby jest to moduł z bt, ale nie wiem jak włączyć bt w aucie i sparować z sony xperia m2 czy ogólnie jest taka możliwość zeby to wszystko chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2G też nie pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu udało mi się dogadać z moją ciocią co tam siedzi pod fotelem kierowcy.

IMAG0334.jpg

 

Proszę o odpowiedź czy któreś z tych urządzeń to moduł BT? czy go nie ma w tym aucie, bo nic więcej nie ma pod fotelem kierowcy.

 

Przypomnę część swojego postu z przed kilku tygodni:

Drodzy forumowicze, mam problem gdyż moja ciocia stała się posiadaczką VW B6 który ma uchwyt na telefon w podłokietniku o numerze 3C0035707A i nie wiem czy ma bluetooth czy nie, i w ogóle do jakiego telefonu to jest,

IMAG0336.jpg

IMAG0335.jpg

IMAG0337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wzmaczniacz.

BT jest jak juz pod siedzeniem pasazera. Tam szukaj i daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc pod siedzeniem pasażera znajduje się takie urządzenie:

IMAG0412.jpg

IMAG0413.jpg

IMAG0411.jpg

znowu próbowałem wykryć cokolwiek BT w telefonie i...nic

I przy okazji czy ktoś wie do czego służy przycisk umiejscowiony pod przycieskiem ON/OFF w pokrętle regulacji siły dmuchawy?

IMAG0415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności