Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki adapter do telefonu obsługuje funkcje Bluetooth ? Nie ma żadnych napisów i tak się zastanawiam, czy aby na pewno ma Bluetootha, podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to zrobiłem wczoraj. Skasowałem wszystko i próbowałem połączyć xperie z2 i ciągle to samo. Przynioslem z domu s3 bo wiedziałem że działała wcześniej tzn.tylko się łączyła i fakt moduł ja widzi ale jak prosi o dostęp do karty sim to wyłącza się internet i tel szuka innej sieci. Następnie zainstalowałem też ta aplikacje z marketu i d...a też jest potrzebny root bo inaczej nie działa. Szukam teraz programu do zrobienia roota w xperi i wtedy zobaczę czy działa. Jak nie to odpuszczę sobie.

 

Sieci masz na myśli sieć GSM ...

W telefonie możesz na sztywno ustalić z jaką siecią telefon ma się łączyć. Z tego co kiedyś wyczytałem S3 powinna hulać.

Do Xperii musisz mieć roota do tego softu.

 

Sam ciągle zastanawiam się czy kupić Apkę za ~ 37 PLN czy zmienić XPERIA SP na SAMSUNG'a S3 ...

Na razie jeżdżę z nokią.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy taki adapter do telefonu obsługuje funkcje Bluetooth ? Nie ma żadnych napisów i tak się zastanawiam, czy aby na pewno ma Bluetootha, podpowie ktoś?

 

Napisy masz ...

Może pomoże: http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-84319.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę, rozejrzałem się i po pół roku użytkowania paszteta, w końcu mogę się cieszyć zestawem głośnomówiącym.

Myślałem, że jest potrzebna uchwyt do telefonu, aby przyuczyć telefon do modułu, ale okazało się, że przy pomocy przycisku na kierownicy można przyuczyć telefon. Musiałem jeszcze zmienić kodowanie, fabrycznie miałem 0016043, czyli niby pod nawigację, ale wywalało błąd sterownik niezakodowany. Wpisałem kodowanie 0016422, błąd znikł, telefon przyuczyłem i hula, aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sieci masz na myśli sieć GSM ...

W telefonie możesz na sztywno ustalić z jaką siecią telefon ma się łączyć. Z tego co kiedyś wyczytałem S3 powinna hulać.

Do Xperii musisz mieć roota do tego softu.

 

Sam ciągle zastanawiam się czy kupić Apkę za ~ 37 PLN czy zmienić XPERIA SP na SAMSUNG'a S3 ...

Na razie jeżdżę z nokią.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Napisy masz ...

Może pomoże: http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-84319.html

 

Dokładnie o sieć GSM mi chodziło. W telefonie mam ustawione szukanie sieci automatycznie ale po wybraniu mojej sieci też próbuje połączyć się z inną siecią (na samsungu galaxy s3)Na forum przeczytałem że trzeba zmienić kodowanie i u mnie jest 0020055(powie mi ktoś dlaczego jest takie) po zmianie na 0016422 nie przyjmuje kodowania. Jak narazie odpuszczam sobie bo nie mogę zrobić Roota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po zmianie na 0016422 nie przyjmuje kodowania. Jak narazie odpuszczam sobie bo nie mogę zrobić Roota.

 

Nie pamiętam ale jest bit (?) odpowiedzialny za błędy z anteną GSM bodaj - spróbuj 0020221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam ale jest bit (?) odpowiedzialny za błędy z anteną GSM bodaj - spróbuj 0020221

Znalazłem też takie kodowania

 

Zestaw Low*

0016023 = Radio*

0016043 = Radio/Navigation System*

 

Zestaw Premium

VW Golf/Jetta (1K) / VW Passat (3C) / VW Tiguan (5N):*

0020035 = Radio*

0020055 = Radio/Navigation System*

VW Touareg (7L):*

0020021 = Radio*

0020041 = Radio/Navigation System

 

I wychodzi że kodowanie mam dobre ale spróbuję zmienić na inne ale to dopiero wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak ci kolega wyzej napisał w C i D masz hf a w B nie wiem. D dodatkowo różni się od C tym ze dziala jeszcze jako ruter wi-fi w samochodzie, ciągnac twój pakiet danych internetowych

kostki pasują, przepinasz tylko i ma hulać,

 

Dziękuję za pomoc.

Zamówiłem na allegro moduł bluetooth z końcówką C, wczoraj go podpiąłem i wszystko działa super :ok

Jak na razie nie zauważyłem żadnych wyskakujących błędów i telefon w trybie Hands Free działa dobrze.

 

Jedyne co działa dziwnie to streaming Audio przez bluetooth z telefonu gdyż w takim przypadku głos dochodzi tylko z jednego, prawego głośnika, natomiast w czasie rozmowy telefonicznej głos jest z wszystkich głośników samochodowych.

Czy tak powinno być?

 

 

 

ewentualnie sprawdź vcds w opci telefon 77 czy nie pliuje błędami, jak nie pluje to zostawiasz, jak pluje to troche zmienic kodowanie

 

Niestety nie mam tego programu VCDS, więc nie mogę nic sprawdzić.

Czy jego można pobrać gdzieś z netu i czy jako amator dam sobie z nim rady? :roll

 

 

 

A przy okazji jeszcze jedno błahe pytanie, czy można jakoś zmienić te melodyjki dzwonka, bo nie ma tam ani jednego "normalnego" dzwonka?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zwracam się do znawców tematu bo ja zupełnie nie wiem o co w tym bangla... Zakupiłem sobie Bluetootch adapter dotykowy 3C0 051 435TA, wcześniej posiadałem taki bez wyświetlacza dwa przyciski i już. Pod siedzeniem mam moduł, sprawdzałem ale nie jestem wstanie napisać teraz jaki symbol. Przechodząc do sedna, adapter działa, sparował telefon Galaxy S4 i moduł ale nie mogę zrobić synchronizacji ksiązki tel. . Na tel wwyskakuje prośba o potwierdzenie dostępu do ks a po jej udzieleniu wszystko się wyłącza i na adapterze napis błąd... koniec. Mogę normalnie korzystać z adaptera tj, odebrać, zakończyć rozmowe, widzę tez ostatnie połączenia i zadzwonić mogę jeśli tylko znam na pamięc numer... a na pamięc znam tylko do jednego Night Klubu:). Pytanie... czy z adapterem jest coś nie tak, czy to kwestia modułu? Jeśli modułu to jaki powinienem nabyć...? Pomóżcie:) Czasami zamiast na dziewczynki chciałbym zadzwonić do żony!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami zamiast na dziewczynki chciałbym zadzwonić do żony!!!

 

No to jesteś chłopie udupiony, teraz musisz jeździć tylko na dziewczynki.

Jeśli problem pozostanie (mam podobnie ale to inny przypadek) to załatw sobie jakąś nokie starszą z rSAPem , przekopiuj kontakty do tejże noki i zgraj do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie:) Czasami zamiast na dziewczynki chciałbym zadzwonić do żony!!!

 

Tylko, że ty nie masz zestawu premium, a standard i może to być problem adaptera nie modułu.

Za cenę tego adaptera pewnie kupiłbyś moduł premium i byłoby po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jesteś chłopie udupiony, teraz musisz jeździć tylko na dziewczynki.

Jeśli problem pozostanie (mam podobnie ale to inny przypadek) to załatw sobie jakąś nokie starszą z rSAPem , przekopiuj kontakty do tejże noki i zgraj do auta.

 

Oczywiście sprubuję... Dzięki

 

Tylko, że ty nie masz zestawu premium, a standard i może to być problem adaptera nie modułu.

Za cenę tego adaptera pewnie kupiłbyś moduł premium i byłoby po sprawie.

 

Ok... możliwe!!! I tego włąśnie dotyczyło moje pytanie, bo adapter sam w sobie zwiększa funkcjonalność zestawu opartego o fabryczną MFD 2DVD... zatem chciałem wiedzieć jaki moduł kupić (interesuje mnie symbol:) ) aby wszystko banglało.

 

A kwestia jest dosyc żywotna bo mit głosi, że facet który zna na pamięc numer żony to już zakonczył młodość:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... Panowie

 

Ja doszedłam SAM do tego, że potrzebuję moduł 3C8 035 730x i tu jest problem bo w miejsce x mogę wstawić A,B,C,D a nie mam pojęcia czym się różnią. Dwa po lekturze wszelakich wątków nie mam pewności że to będzie chulać z moją MFD2 (uwaga nie zależy mi na wyświetlaniu ani na ekranie Navi ani między zegarami). Do pełni szczęścia brakuje mi aby zaimportować Ks.tel do zestawu z paska. Mam też pytanie o kodowanie, bo jak zrozumiałem bez tego smam podmianka modułu nic nie da, czy ktos zna specjalistę, Pana henia ze smykałką lub jakiś serwis na Dolnym Śląsku, który owe kodowanie może mi przeprowadzić? Z góry dziękuję... i zaznaczam że sprawa poważna bo znam juz pierwsze trzy cyfry numeru żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że nie działa, ale wina leżała po stronie telefonu i niepotrzebnie wymieniłem...

I został mi taki na półce. Jakbyś był gdzieś w pobliżu, możesz sobie wpiąć i przetestować.

moduł.jpg

Edytowane przez wektor
edycja, część postu niezgodna z regulaminem pkt 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy zaoferowali pomoc serdecznie dziękuję....

Szcególnie Grabotg, który chciał mi pomóc via tel poświęcając swój prywatny czas.

 

Problem "jakoś" się rozwiazał. piszę "jakoś" bo nie mam pojęcia jak. W drodze z pracy do domu na adapterze pojawił się napis "synchronizacja ks.tel. następnie zielony pasek postępu i sukces... od dziś mam spis numerów w passacie ale nie wiem jak i dlaczego. Do tej chwili kiedy ręcznie chciałem wymusić synchro zawsze był błąd...hmm nadmienię, że nic nie zmieniałem w ustawieniach ani adaptera, aniu modułu ani telefonu. Tak czy siak mam co mieć chciałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam u siebie taki moduł BT '1K8 035 730 B' za nic w świecie nie chcę połączyć się z telefonem XPERIA S. Radio RCD 310 w ustawieniach widzi funkcję BT lecz nic nie pomaga. W tym wątku nikt nie napisał o tym module, cała sprawa opiera się na module o numerach 3C8 035 730 A lub pokrewnych. Jak sparować telefon z tym sterownikiem BT? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOBI ja miałem 1k8 035 730d i tez nic nie dało sie z nim zrobić , z tym że mi brakowało do stojaka na desce adaptera z kluczykiem i znaczkiem "i". najszybszym i wzasadzie jedynym rozwiązaniem było zmienic moduł na 3c8 , podciągnąc do niego kabel antenowy i teraz wszystko pieknie śmiga, łacznie z wyświetlaniem na fis'e i na rns'ie. patrzyłem codziennie na alegro i na olx i chyba miałem farta bo za półtorej stówki wyrwałem po dwuch tygodniach poszukiwań 730c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam u siebie taki moduł BT '1K8 035 730 B' za nic w świecie nie chcę połączyć się z telefonem XPERIA S. Radio RCD 310 w ustawieniach widzi funkcję BT lecz nic nie pomaga. W tym wątku nikt nie napisał o tym module, cała sprawa opiera się na module o numerach 3C8 035 730 A lub pokrewnych. Jak sparować telefon z tym sterownikiem BT? Pozdrawiam.

 

A czy jesteś pewien że TWój Sony obsługuje zdalny tryb sim?? Sprawdż może najpierw jakiś inny telefon np. nokię. Jeśli Nokia się polączy to problem tkwi w telefonie a nie module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł 1k8 jest modułem low a nie premium wiec jaki zdalny tryb sim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł 1k8 jest modułem low a nie premium wiec jaki zdalny tryb sim....

 

ok sorry za wprowadzenie w bład. Zapomniałem że takie jeszcze istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie dziwne bo i ja i kolega tobi mamy auta z 10roku a zakładali jeszce takie wynalazki z początku istnienia, w naszym przypadku technologia zmiast iśc do przodu staneła w miejscu albo nawet cofneła się, mówie to pod względem rocznikowym auta oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności