Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xefi

...a jak masz 1 wylacznik zaplonu, to trzymasz go przekrecajac kluczyk? prosze cie...

to dziala tak ze tylko naciskasz... a ten dwu punktowy dziala podobnie, dotykasz.. zamykasz obieg i puszczasz... no i masz wtedy wolne obie rece, bo zapalaja sie kontrolki i przekrecasz kluczyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xefi chyba chciał napisąć że jedną ręką dotykasz ukryty drucik a drugą mase samochodu np. stacyjke zapalniczk itp i wtedy mamy zamknięty obieg masy. Bez masy autka nie pojadą/tak działają takie zabezpieczneia. Chociaż wciskając dwa jednowcześnie też ma sens da sie to zrobić.

Pozdrowionka all

:vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xefi

..pewnie ze sie da, bo tak mam zabezpieczone audi, dlatego polecam to rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zawsze na dwie oddzielne śrubki bez masy :ok:

 

Urządzenie proste i działa już 12 lat niezawodnie, szkoda że już nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z boku drzwi jest plastikowa zaślepka (zdejmujemy ją) pod zaślepką jest śruba torsowa, kecimy nią (tak jak byśmy odkręcali), poluzowuje się wtedy zamek i wychodzi cały bębęnek.

Montaż czynność odwrotna.

A czy masz może jakies foto tej zaślepki?

 

[Marek] to jest zwykła plastikowa zaślepka (kapselek) wielkosci 1cm. Znajduje się ona zaraz przy samym zamku (od strony bocznej drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

czarna, plastikowa, okrągła, wielkości kapsla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK już mam jasnoś

Wielkie dzięki Marku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Proszę mi podpowiedzieć, czy zabezpieczenie z odłączanym zapłonem jest mozliwe do zamontowania we własnym zakresie, czy też wymagana jest wizyta w zakładzie. Jak to wygląda praktycznie. Znów się naczytałem o skradzionych passkach. Zgroza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam-olejnik, Najlepiej udać się do zakładu który montuje Alarmy i zabezpieczenia. To będzie najlepsze rozwiązanie jakie można zrobić we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Jestem świadomy tego, że to może pachnie trochę wygodnictwem, ale może poda mi ktoś adres zakładu, w którym takie zabezpieczenie mógłbym zrobić w woj. podkarpackim. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować w Jaśe - techniczek, chyba tak sie nazywają - na Krakowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Dzięki, skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pić, pierd...ć, nie żałować, bida musi pofolgować!!

Chyba za bardzo nie wiesz co to do końca znaczy ale czuje się urażony :[

Sorki za :offtopic:

 

 

 

"Kuczlaw" małe pytanko robisz w firmie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się, jak umarł mój sąsiad parę lat temu. Zamierzam wkrótce kupic passata i poruszyłem w rozmowie problem kradzieży samochodów i dowiedziałem się, że parę dni przed śmiercią, zawał serca, ukradziono sąsiadowi poloneza, który był niezbedny do wykonywania pracy. Samochód się póżniej odnalazł, ale on już nie żył. Nic dodać, nic ująć. Może ci, którzy kradną samochody, myślę, że często dla zabawy, i czytają te forum, zastanowią się nad tym, bo czasami słowa zabijają, a co dopiero czyny. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedras

Apropo wywalenia bębenków w b4 , który ma pneumtykę a nie elektrykę.

W sytuacji - wyładowany akumulator chyba oprócz sterowania masą CZ trzeba by było zasilić pomkę w bagażniku, czyli wyprowadzic jakieś kable by zadziałała w sytuacji kryzysowej.

Czy da radę dmuchnąć z baterii 9v by otworzyć drzwi?

Jaki macie pomysł jak to zrobić przy zamku pneumatycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały temat - ogrom informacji :padam: jestem na etapie zabezpieczania paska... :cisza:

 

Co do nieszczesnych wkladek. W passatach b5 najczesciej wymiana wkladki na zaslepke nic nie da.

Zasiegnalem tematu i...

paski b5 robi sie ..... SRUBOKRETEM za 9 PLN kupionym w Castoramie....

Jezyk mi spadl jak mi to powiedziano.

...wlasnie skasowalem troche tekstu bo chyba nie powinienem tu przytaczac szczegolow.

W kazdym razie jak wkladka jest wyciagnieta (dziura kolo klamki) to samochod jest juz praktycznie otwarty a alarma FABRYCZNY deaktywowany.

Teraz to juz tylko albo zlacze diagnostyczne albo zegary. Jak to juz ich tajemnica.

Domyslam sie ze cos spreparowanego.

Tak wiec panowie i panie wymiana wkladek i tak nic nie daje bo to sie wyjmuje zeby auto otworzyc. (koszt 9PLN).

szokuje jak sie to slyszy. I to mimo zastosowania sprzegiel w zamkach itp.

Ale dowiedzialem sie, ze B6 ma juz to poprawione i wkladki sie tak latwo nie wyciagnie.

Mozna by bylo pod tym katem poszukac. Czy ktos wie cosik naten temat?

 

jak to jest z tymi zamkami?

wyjęcie i włożenie zaślepki pozbawia złodzieja możliwości dostanie się poprzez otwarcie drzwi? Marek to poleca, ale znowu yarecky3 napisał że tak "zabezpieczone" auto jest dla złodzieja jak prawie otwarte... Można wsadzać monety, zaklejać zamki klejem... Ja jestem za zaślepkami ale czy to pomaga mi czy złodziejowi :zdziwko: ??

 

następna sprawa - wyczytałem o jakiejś krateczce na komputer który znajduje się w podszybiu... tanie i chyba skuteczne zabezpieczenie, wtedy złodziej już nie podmieni komputerka, chyba że szlifierkę bedzie miał :hyhy: Mi dostęp do tego komputerka nie jest potrzebny, a jak coś to szlifierka ;]

 

Coś będzie trzeba zrobić z gniazdem poprzez które podłączamy komputer do passata... zmienić miejsce gniazda, albo cos przy nim pomodzić...

 

i jakiś "magiczny pstryczek" po aktywacji którego dopiero odpalimy machine

 

adam-olejnik ja będę robił to w ESSIE w Rzeszowie http://www.essa.com.pl

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Adams, czy dobrze popatrzyłeś na ich cennik ??

Np, za taki zwykły czujnik /4-czujki/cofania z wyświetlaczem z diodami, normalny badziew, krzyczą 400 - 500 zeta, chyba ktoś tu na głowę zachorował.

A o zgrozo, z 8 czujkami ten sam badziewny diodowy wyświetlacz, okrągły tysiąć chyba bez złotówki??

Ty Adams dobrze się zastanowiłeś, co tam u nich będziesz działał, bo z tego co widzę to obedrą cie ze skóry.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Witam!

Adams, już zamontowałem wszelkie zabezpieczenia, dzięki za podpowiedź. Ale czytając Stefano to pewnie bym nie skorzystał.

Popzdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam-olejnik gdzie montowałeś? co i jaka cena?? możesz to na priv napisać

 

stefaneo - dzisiaj bebeszyłem fora internetowe i szukałem dobrych zabezpieczeń, jutro poszukam warsztatów i popytram jakie ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z tymi zamkami?

wyjęcie i włożenie zaślepki pozbawia złodzieja możliwości dostanie się poprzez otwarcie drzwi? Marek to poleca, ale znowu yarecky3 napisał że tak "zabezpieczone" auto jest dla złodzieja jak prawie otwarte...

 

Nie wiem jak tam można włożyć śrubokręt jak zaślepka składa się z metalowej części montowanej zamiast zamka i na nią nakłada się plastikową lakierowaną ?? no chyba że ktoś poprostu nakłada zaślepkę plastikową na otwór po zamku to wtedy nawet śróbokrętem za 2 zł można otworzyć ... i nie trzeba specjalnie jechać do castoramy ... troche wyobraźni kolego ... jak słyszę że ktoś ze znajomych posiada fabryczny alarm to tak jakby mówił "chodźcie weźcie mój samochód"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności