Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Moze posiadacz B6 ma jakis super patent?

 

myślisz że ktoś Ci zdradzi swój patent ? alarm, odcinka, blokada skrzyni powinna wystarczyć ewentualnie alarm z powiadomieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie jakies szczegolne(firma) blokady na kierownice? interesuje mnie tylko i wylacznie te zabezpieczenie czy blokady o wartosci 40-50zl zdaja egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie blokady to nie problem dlazłodzieja wiec nie wiem czy warto to kupowac lepiej sciagnac jakis nie typowy alarm z zagranicy i spac spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egzamin zdaje blokada za 40 - 50zł + kierownica z preta zbrojeniowego 30mm zeby nie szlo go przeciac ani wygiac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o blokadzie na pedały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto wydawac pieniedzy na takie blokady.

lepiej zainwestuj w pstryczek i unieruchom pojazd elektrycznie/mechanicznie rozwierajac jakis obwod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o blokadzie na pedały??

 

My mieliśmy swego czasu zrobioną samoróbke do Sprintera, moim zdaniem jak ktoś ma spaware to mozna taka blokadke na pedały wyspawać, że nie będzie jej jak otworzyć, kłódka z atestem, odwrócona zamkiem do ściany grodziowej, żeby tylko kluczyk wsadzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziś rano stwierdziłem wycięty otwór w prawym nadkolu, co się okazało że ktoś próbował przeciąć mi przewód DODATNI (+), który idzie od akumulatora, i jest poprowadzony zaraz za osuszaczem i przewodami od klimatyzacji przy prawym nadkolu.

 

Macie jakies propozycje jak sie przed taką dywersją zabezpieczyć, bo sie nieco do tego Paska przyzwyczaiłem...

...( tylko nie piszcie AC..itp... )

Edytowane przez oxis4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patentów jest tyle że nie można ich zliczyć. a te wszystkie elektrozaworki i pochodne można sobie wsadzić wiecie gdzie :)ziewal dobrze pisze nikt ci nie zdradzi patentu

Ja mam swoje zabezpieczenie i zakładam je u ojca w warsztacie i na co tylko sobie tam chcesz np na mały niewidoczny mikro pstryczek abo jakis inny moj patent :D a co do blokad na skrzynie i na kierownice to to jest tylko nabijanie ludzi w butle :P Znam kolesia co sciaga takie blokady z zamknietym okiem bo ma tylko jedno. a ciekły azot czy inne pierdoły nie są potrzebne znam ciekawsze sposoby ale tego na forum nie można pisać :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyby na pedały zdają egzamin, tylko wez to zakładaj :/ moze stawiajac samochod pod blokiem warto sie pomeczyc.. (3 razy ochroniły samochod, dziadkowi mojego kumpla ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak auchi007 pisze. Malutki mikrostyczek do odcięcia paliwa ale za komputerem. Nie ma bata, musieliby salą instalacje trzepać żeby go odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo podać na krótko po stwierdzeniu, że nie ma paliwa :evil:

Jak w maluchu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dyby na pedały zdają egzamin,
czy
Dobra blokada na kierownice
zdają egzamin ale tylko jako straszak dla młodego złodzieja (czyt. gówniarza). "Dobry" złodziej (czyt. zawodowiec) , który idzie na konkretne auto łyka taką blokadę jedną chrapą nosa. Owszem jest to dla niego rzecz która o parę sekund przedłuży jego "pracę" i mając dwa identyczne auta niedaleko siebie będzie brał te bez tzw. blokad. Ale jeśli idzie konkretnie na twoje auto to jest przygotowany do zdjęcia tych blokad. Dlatego każde inne nietypowe zabezpieczenie
alarm, odcinka, blokada skrzyni powinna wystarczyć ewentualnie alarm z powiadomieniem
zatrzyma jego dłużej przy aucie a to już dla złodzieja niepotrzebna strata czasu (czyt. możliwość wpadki). Żaden złodziej trafiający na takie przeciwności nie będzie się bawił w szukanie tajemniczego odcięcia zapłonu bądź innych nietypowych zabezpieczeń. No chyba że jest wyjątkowym uparciuchem. Dlatego koledzy robić jak najwięcej utrudnień. Poczytać ten i inne tematy (Przestępczość samochodowa kolegi Zulu) wyciągnąć wnioski i we własnym zakresie takie rzeczy robić. Forum jest też kopalnią wiedzy dla złodziei dlatego jak najmniej chwalenia się tutaj, a polecałbym spoty i zloty gdzie można indywidualnie dowiedzieć się od kolegów z forum jak i w jaki sposób zabezpieczyć auto. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi jeszcze przyszło do głowy... w B5 TDI macie klapę gaszącą, która odcina dopływ powietrza przy gaszeniu silnika. Klapą steruje siłownik podciśnieniowy, który z kolei pracuje wg cyklu elektrozaworu N239. Gdyby sterować tym zaworkiem ukrytym przełącznikiem, lub dorzucić drugi zawór (żeby ECU nie wywalał błędu), można pokrzyżować plany złodziejowi ;) kiedy klapa zamknie się, auto dusi się i gaśnie po 5-10 sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to przyszedł czas próby odkąd zakładam alarmy jeszcze żadnemu klientowi nie próbowali dmuchnąć furki (nie passat ale..)...aż w końcu:) znaleźli 1 z 2 odcięć, jednak zrobione było tak że próba zmostkowania wywalała bezpiecznik hahah aż mi ulżyło bo jak klient zadzwonił że się dobrali do auta to nogi mnie się ugieły.

0 zniszczonych zamków, 0 wbitych szyb...skubańcuchy mają sposoby na wjscie do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe kupiem passka 29.05.09 r. i od tamtego czasu zaczołem trochę czytać sobie to forum między innymi i temat Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ. Po pare stron dziennie i zdążyłem dojść do 30 strony gdy doszło do pierwszej próby kradzieży auta. Została wyłamana wkładka w drzwiach i próbowali dobrac się do stacyjki ale im się łamak złamał (chyba z jakiegoś hipermarketu mieli). Próba zgłoszona na Policji, a auto zaholowane na lawecie stoi w serwisie i czeka na nowe wkładki. Opłata z AC.

 

Auto miało alarm i immobilaizer fabryczny. Jak odbiorę zrobię jakieś doposażenie w zabezpieczenia na pewno dwie syreny mocniejsze niż tą co mam. + jeszcze dwie rzeczy o których wyczytałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ciuxxxon

NIe wiem czy to było ale:

ja zrobiłem sobie ukryte odcięcie zasilania do złącza obdII, co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupywać passka tylko np malucha.

Oczywiście żart.

Passat najcześciej kradną obok fiata Pandy więc oczywiście trudno będzie bo nie ma Takiego samochodu którego złodzieje by nie ukradli. Można kupić gps ale to dość drogie.

A co do dorbaiani kluczy to w Warszawie mam kilku znajomych co się Tym zajmują zawodowo więc mogę polecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zrobiłem sobie ukryte odcięcie zasilania do złącza obdII, co o tym sądzicie ?

Za mało. Po za tym odcięcie musi być za zegarami żeby to miało sens. Samo odcięcie złącza diag nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli zrobic inna kostke na złączu obd?? i miec przejsciowke na wlasne potrzeby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności