Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tut83

A co z zabezpieczeniami mechanicznymi bo te o których tu mowa to tylko elektryczne?

Mój teść miał alarm w tico i teoretycznie powinno wyć A Z... CAŁE KOŁA. więc może blokada tytanowa na pedały kierownicę i skrzynię biegów i wyjęcie wszystkich bezpieczników. wtedy tylko laweta. Albo zastawic innym samochodem to wtedy bedą musieli dwa ukraść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mechanicznych było już pisane. wszystko jest do złamania - kwestia czasu. Na pedała to chyba naprawde dobry materiał chartowana stal i zamek zwrócony w strone podłogi co utrudniło by dostęp. Złodziej otwierając samochód ma nadzieje że wyłamie wkładke rozbrajając alarm firmowy podepnnie sie pod kompa i odjedzie i owszem tak będze w samochodzie z firmowym alarmem. Więc po to wyposa. swój samochod w alarm z czujnikiem przechyłu i wstrząsu umieszczamy tube w miejscu trudnodostępnym, montujemy dodatkowe obwody i np. kryjemy gniazda od komputera w nietywpoych miejscach żeby złodzieja zniechęcić. Profesjonaliści pewnie za chwile lawetą by przyjechali, chociaż dla mnie jest to nie pojęte że nikt nie zareaguje kiedy samochód jest wciągany po oleju przez laweciazy i nie ma policji przy tym. Sam fakt przejazdu przez miasto z wyjącym samochodem jest już intrygujący. Chociąż w kielcach rodzinka była świadkiem jak przyłożyli facetowi broń do głowy i mieli prawie legal samochód.... to już inna bajka bo przed tym uchroni nas street fight i stalowe jaja o ile bedzie jedna broń:D Przeczytaj sobie poradnik i 1 strony. Najlepiej parkować poddrzewami słupami przy krawężniku po to żeby cięzko było sie wyrobić laweta i nie wleźdz pod samochod. Radosna twórczość złodziei nie zna granic - jak sie uprą to buchną. Jedyna rada- garaż dokumenty i klucze ze sobą i ac ^^

Edytowane przez pentel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stoje w trudno dostepnym dla lawety ale w latwo dostepnym dla mlodocianych strzepow, ukradli mi chromowane nakretki na wentylki, ale tylko z prawej strony bo auto stalo od storny krzakow i pod oslona nocy gwizdneli, ludzie to maja kaszane w glowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Acnee

co do kluczyka t oja na twoim miejscu nei zaslepial bym tego tylko dorobil wkledke pod kluczyk poto aby nie bawic sie w rozne kluczyki do drzwi, bagaznika itp co do zabezpieczenia ja sam sobie zrobilem tak ze po przekreceniu stacyjki na klawiaturce musze wklepac kod ktory sobie wybralem zeby napeicie bylo przekazane dalej wtedy dopiero jak przekrece kluczyk rozrtusznik rusza .. nie jest to drogie choc pewnie taki system w sklepie kosztowal by za 1000 zl ale bardzo latwo mozna go zrobic , chetnei pomoge, wiadomo ze moze nei jest to tak ladne jak oryginalne ale dziala i jest cholernie cioezkie do obejscia, a klawiaturke zawsze mozna schowac do bocznej kieszonki drzwi i juz nie szpeci;pp jak cos to pisz na priva jesli cie to interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem sobie takie zabezpieczenie i jestem bardzo zadowolony :

 

http://www.allegro.pl/item741948799_bezobslugowa_blokada_zaplonu_kd_2006_atest_sklep.html

 

Oprócz tego posiadam alarm z powiadamianiem (udar + ultradźwięki + mikrofala) + blokada bearlock.

 

Zamków nie zaślepiałem ponieważ nie ma co ułatwiać im roboty, chyba że zaspawacie otwory lub zamontujecie drzwi bez klamek na siłowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kradzieżami B6, bo przeczytałem cały temat i widzę, że to głównie bolączka właścicieli B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie spostrzeżenie, sami chwalimy się co mamy w naszych autkach, jakie sprzęty, co montujemy itd. Czy nie jest to zachętą dla potencjalnego złodzieja? I tak sobie pomyślałem czy temat "Mój passat" lub taki jak np. ten nie powinny być niewidoczne dla innych.

To tylko taka moja myśl;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nikt by nie mogl widziec bo kazdy potecjalny zlodziej mioze sie zalogowac i pisac tak jak my wiec albo wcale sie nie powinno pisqac ze mam fabryczny alarm i nic wiecej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to nikt by nie mogl widziec bo kazdy potecjalny zlodziej mioze sie zalogowac i pisac tak jak my wiec albo wcale sie nie powinno pisqac ze mam fabryczny alarm i nic wiecej itp.

Chodzi mi raczej o coś typu- punkt2.13 regulaminu -Ograniczenia dla nowych użytkowników oraz osób nie posiadających określonej liczby postów i stażu na forum:

Tu zabezpieczyliśmy się przed nieuczciwym "polecam", "odradzam" i tymi co przelatują przez forum by coś sprzedać. Więc czemu nie zabezpieczyć tematów choćby takich jak "Jakie radio masz????" przed złodziejaszkami ze swojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyglada calkiem pozytecznie. Powiedz mi - jak to zrobileś, lub gdzie kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed niektórymi "złodziejami" nie można się zabezpieczyć. Octavia znajomej z pracy

zamek octavia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpieczna obudowa komputera. Uniemożliwia dostęp, wypięcie, podmianę

i kradzież:

 

Godne pochwały!! O takim czymś właśnie piszę. Jeszcze kilka innych miejsc zabezpieczyć i już jest stosunkowo bezpiecznie.

 

Octavia znajomej z pracy

 

Właśnie dlatego odradzam wyciąganie wkładek. Jeśli ma wejść to na bank wejdzie a przecież lepiej wymienić wkładke niż naprawiać poszycie i malować drzwi.

 

I tak sobie pomyślałem czy temat "Mój passat" lub taki jak np. ten nie powinny być niewidoczne dla innych.

 

Nie wiem na ile od strony technicznej może pozwolić sobie mod, ale na branżowych mamy zamknięty dział gdzie nikt poza instalatorami nie może wejść. Rozwiązanie dobre myślę i gdyby takie coś było to można byłoby tam pisa ć bardziej konretnie, zapodać gotowe rozwiązanie, wkleić zdjęcie... Jestem za i chętnie wniosę coś nowego w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze kilka innych miejsc zabezpieczyć i już jest stosunkowo bezpiecznie.
Jakich konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakich konkretnie?

Pisałem już o tym kilka razy. Ogólnikowo trzeba utrudnić dostęp do elementów istotnych dla poprawnej pracy silnika. Sterownik jak kolega wyżej foto zapodał, immo- czyli zegary, gniazdo OBD, kable magistrali, skrzynka z przekaźnikami bo często w tych okolicach są centralki alarmu i odcinki- czyli zabezpieczyć konsolę przed odkręceniem i wzmocnić ją. Dobrze pomodzić z otwieraniem maski i tego typu psikusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ze swoich aut to robicie twierdze warowne :)

Jak się rano zacznie te wszystkie zabezpieczenia odpinać i odłączać, to się do pracy można spóźnić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie ze swoich aut to robicie twierdze warowne

Jak się rano zacznie te wszystkie zabezpieczenia odpinać i odłączać, to się do pracy można spóźnić

Przesadzasz kolego i to grubo. Nikt nie mówi tutaj o porannym odpinaniu setki zabezpieczeń. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i poczytał wątek od początku to doszedłbyś do wniosku, że tu głównie chodzi o wybór rozwiazania jakie można zastosowac w swoim aucie i prace dodatkowe które trzeba wykonać w związku z wyborem takiej konfiguracji a nie innej. Nie zauważyłem, żeby tu ktos pisał, że ma cztery odcinki, alarm, bloka na skrzyni i jeszcze coś, ale nie powie co. Ty zauważyłeś? Dla Twojej informacji w wątku tym piszemu co warto zrobić i co jest do zrobienia koniecznie, aby w miarę spokojnie spać. Zaproponowano tu kilka dodatkowych rozwiązań typu właśnie wspomniana krata na ECU, żeby utrudnić złodziejowi pracę, ale to nie wpływa na pogorszenie komfortu użytkowania. To tylko dodatek, którego nawet nie zauważasz jak większość innych historii typu schowane OBD. Nie uważam, żeby auto w którym zainstalowany jest alarm z double wyjcem i dodatkową odcinką bylo twierdzą. Alarm to przyciśnięcie jednego przyciski, dodatkowa odcinka- drugi przycisk. Gwarantuje, że się nie spóźnisz do pracy :) Jeśłi ktoś wybierze inny wariant i zastosuje alarm plus niedzwiedzia na skrzyni to też raczej do pracy się nie spóźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do wypowiedzi Sterna

są to tylko propozycje dla tych którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć swój samochód. Nikt nikogo nie zmusza i każdy zrobi co uważa. Z własnego doświadczenia wiem, że gdyby nie dodatkowe odcinki to niemiałbym już mojego passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy miał ktoś z was do czynienia z lokalizatorami gps ukrytymi w autach???

jak to się sprawuje??? czy ktoś ma to założone??? co tym rodzaju zabezpieczenia sądzicie???

 

Zapłacisz za gps 1000 zł a złodziej kupi zagłuszacz gps za 5 zł na allegro który podłączy do zapalniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności