Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

3000zł to dużo za komplet oryginalnych felg z oponami od Passata b6, gdzie same opony na ceneo.pl zaczynają się od 540pln co daję 2160 za opony. Czyli felgi kosztują 840pln. I odchodzą mi koszta przekładki jak i wyważania :)

masz B5 , a nie B6,opony 205/55/16,w B6 205/60/16 lub 215/55/16,opony nokian płaciłem 1230zł za 205/55/16,felgi różnie,od 1000zł nowe z niemiec na allegro po 2500zł za jakieś O.Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest srednica otoworu centrujacego w 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć w 3BG r2001 felgi aluminiowe identyczne z naturalnymi bez żadnych odstępstw od rozmiarów oryginalnych. Zamierzam używać tylko i wyłącznie opon w oryginalnym rozmiarze 195/65/15 i nie chcę żeby mi opona optycznie "ładnie" wystawała poza błotnik. Po przeczytaniu tego sążnistego wątku domyślam się że będzie to:

7x15 cali, 5x112, otwór na piastę 57,1,

ET 37.

tak?

 

Czy stalówki mają oryginalnie te same rozmiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym mieć w 3BG r2001 felgi aluminiowe identyczne z naturalnymi bez żadnych odstępstw od rozmiarów oryginalnych. Zamierzam używać tylko i wyłącznie opon w oryginalnym rozmiarze 195/65/15 i nie chcę żeby mi opona optycznie "ładnie" wystawała poza błotnik. Po przeczytaniu tego sążnistego wątku domyślam się że będzie to:

7x15 cali, 5x112, otwór na piastę 57,1,

ET 37.

tak?

 

Czy stalówki mają oryginalnie te same rozmiary?

W 3B masz ET 45 ,w 3Bg masz ET37 na alu oryginał,oczywiście otwor centrujący 57,1mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grza1
masz B5 , a nie B6,opony 205/55/16,w B6 205/60/16 lub 215/55/16,opony nokian płaciłem 1230zł za 205/55/16,felgi różnie,od 1000zł nowe z niemiec na allegro po 2500zł za jakieś O.Z.

 

Zgadza się. Tyle tylko że opony które są w komplecie to Dunlop Sport 01 97 W 215/55/R16, gdzie tak jak wspomniałem koszt jednej opony dobrze powyżej 500zł. Opony są z lutego 2009. Nówki. Felgi oryginalne od Passata B6, również nówki, nigdy nie zakładane na samochód. Biorąc pod uwagę powyższe informację sądzę że cena za ów komplet jest co najmniej rozsądna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Tyle tylko że opony które są w komplecie to Dunlop Sport 01 97 W 215/55/R16, gdzie tak jak wspomniałem koszt jednej opony dobrze powyżej 500zł. Opony są z lutego 2009. Nówki. Felgi oryginalne od Passata B6, również nówki, nigdy nie zakładane na samochód. Biorąc pod uwagę powyższe informację sądzę że cena za ów komplet jest co najmniej rozsądna. :)

w sumie nie okazja ale cena w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmiar to 57,1

 

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

 

Natomiast ja drodzy koledzy nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru poniewarz zakupiłem felgi z oponkami o rozniarach 225/40/18 " 5x112 ET-35 i nie wiem czy podejdą do mojego Passacika .Za szybka odpowiedz dziękuje bo jak co moge jeszcze zwrócic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko orginalne alusy z oponami to 205/55/16 ET 37 a chce zalozyc 225/45/17 to jakie ma byc to ET tez 37?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie alusy podejda do 3b 7J X 15'' X H2, 5X112,ET 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passacika B5 1.8T z 2001r i chciałbym wstawić 17", ale nie wiem z jakim ET, możecie mi coś doradzić jakich szykać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :). Tak sobie czytam od początku ten post i sporo sie dowiedziałem bo niewiedziałem kompletnie nic :/. Nie mogę się jednak połapać na jakie felgi jakie koła wchodzą :(. Mam oponki 195/65 R15 i chcę zakupić aluminiowe. Akurat tak się składa że ktoś chce sprzedać oryginalne od passata o szerokości 7 cali. Czy moje opony nie będą za małe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :). Tak sobie czytam od początku ten post i sporo sie dowiedziałem bo niewiedziałem kompletnie nic :/. Nie mogę się jednak połapać na jakie felgi jakie koła wchodzą :(. Mam oponki 195/65 R15 i chcę zakupić aluminiowe. Akurat tak się składa że ktoś chce sprzedać oryginalne od passata o szerokości 7 cali. Czy moje opony nie będą za małe ??

7 '' to na alu jest z reguły standard,może być nawet 7,5''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno przerabiałem zakup felg, wiele czytałem na ten temat, więc myślę że mogę udzielić kilku odpowiedzi

 

...zakupiłem felgi z oponkami o rozniarach 225/40/18 " 5x112 ET-35 i nie wiem czy podejdą do mojego Passacika...
Wiele zależy od szerokości felgi. Ja mam podobne opony (225/35) tyle że 19", szerokość felgi to 8,0" i przy ET35 wystaje ona troszkę poza błotniki (chcesz to zrobię zdjęcie i wrzucę żebyś mógł zobaczyć jak to wygląda) - i tu jest duży minus, jazda po deszczu kończy się ochlapanymi progami i drzwiami.

 

a ja mam pytanko orginalne alusy z oponami to 205/55/16 ET 37 a chce zalozyc 225/45/17 to jakie ma byc to ET tez 37
ET pozostaje bez zmian

 

czy takie alusy podejda do 3b 7J X 15'' X H2, 5X112,ET 35
Tak, podejdą bez obaw

 

Witam mam passacika B5 1.8T z 2001r i chciałbym wstawić 17", ale nie wiem z jakim ET, możecie mi coś doradzić jakich szykać?
Najlepiej szukaj felg z ET pomiędzy 45 a 35, oczywiście zależy to jeszcze troszeczkę od szerokości felgi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelb6 ale właśnie o to chodzi że akurat nie mam aktualnie aluminiowych tylko zwykłe felgi i nie wiem czy moje opony się zmieszczą na takie felgi.

 

 

EDIT: No to może było by lepiej jak ktośby wyjaśnił jak się dobiera opony do felg( lub odwrotnie ) bo nigdzie tego nie ma a np. ja chciałbym wiedzieć jakie muszę kupić do 15" a jakie do 16"( nad nimi też myślę ale wtedy moje oponki do wymiany chyba by były( 195/65) ).

Edytowane przez JODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje opony będą pasowały, ja mam ten rozmiar na 7,5'' szerokości.Jeśli będziesz chciał felgi 16'' to wtedy jak mi doradził pawelb6 wybierz 205/55r16, to jest taki optymalny rozmiar. Ja kupiłem 16'' i jestem zadowolony, różnica w prowadzeniu między 15'' a 16'' jest duża na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawelb6 ale właśnie o to chodzi że akurat nie mam aktualnie aluminiowych tylko zwykłe felgi i nie wiem czy moje opony się zmieszczą na takie felgi.

 

 

EDIT: No to może było by lepiej jak ktośby wyjaśnił jak się dobiera opony do felg( lub odwrotnie ) bo nigdzie tego nie ma a np. ja chciałbym wiedzieć jakie muszę kupić do 15" a jakie do 16"( nad nimi też myślę ale wtedy moje oponki do wymiany chyba by były( 195/65) ).

napisałem że się zmieszczą na 6,5'' i 7'' i na 7,5'' =195/65/15 lub 205/60/15

7'' i 7,5''=205/55/16 lub 225/50/16

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :). Akurat na allegro trafiłem oryginalne używane przez 1 sezon ale w bardzo dobrym stanie :) lepiej oryginał niż jakiś tani nowy zamiennik :)http://moto.allegro.pl/item612801506_4_oryginalne_15_calowe_alufelgi_vw_passat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na takich spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 16 z ET50 beda dobre???czy tylko 35 i 48??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET50 to trochę za dużo, będziesz miał koła "głęboko" osadzone.

Najlepiej pomiędzy 35-45. Nie podałeś szerokości felgi, ale możesz kupić fele z ET50, zobaczyć jak to w całości wygląda - czy nic nie trze, jak co to dystans 5 lub 10mm na przód i 15-20 na tył. Chyba że chcesz żeby koła były równo z nadwoziem to podaj szerokość i coś wymyślimy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności