Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja powiem tak, w gazecie MOTOR był test opon i właśnie BRIDGESTONE TURANZA ER300 zajęła ostatnie miejsce! Pierwsze zajeła continental.

 

No to widocznie test testowi nie równy:D :P

Ja z nowych kapcioszków jestem zadowolony i je będę polecał;)

 

Dorzucam info z testu:P

http://www.autocentrum.pl/opony/test-opon-letnich-185-60-r15-2009/

Edytowane przez Ercemo
uaktualnienie wpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno wsumie wyczuć co jest dobre,to sie dopiero okarze w praniu;) Też jetem na kupnie opon, co kupie to w tej sytuacji patrząc na te testy nie wiem, ale też nie wiem czy im wierzyć do końca. Zobaczymy,jak kupie to dam znać co kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na Toyo T1R i w sumie zrobiłem dopiero 500km na nich, więc za dużo nie mogę napisać, ale...zakręty które pokonywałem dajemy 100 na godzinę teraz spokojnie 120-130. Ciche i kleją się do drogi jak lep. Nie wiem jak będzie na wodzie ale myślę że równie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja postawiłem na Toyo T1R i w sumie zrobiłem dopiero 500km na nich, więc za dużo nie mogę napisać, ale...zakręty które pokonywałem dajemy 100 na godzinę teraz spokojnie 120-130. Ciche i kleją się do drogi jak lep. Nie wiem jak będzie na wodzie ale myślę że równie dobrze

Ja też się zastanawiam nad toyo, a powiedz mi ty masz sedana cz variant,bo ja mam varianta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to przereklamowana opona

Tu się z tobą nie zgodzę. Przejeździłem poprzedni sezon na oponach Bridgestone "Turanza er300". i nie mogę złego słowa powiedzieć. Bardzo dobra przyczepność na Suchym oraz Mokrym i dosyć ciche. Moim zdaniem opona warta swojej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiam nad toyo, a powiedz mi ty masz sedana cz variant,bo ja mam varianta

 

Sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na toykach ok 5000km. Nie zawiodły mnie, bieżnik fajnie wyglądał. Autka które były wcześniej szybsze od 136 konnego b3 doganiały go dopiero gdy wpinałem trzeci bieg. Na wodzie było też dobrze, ciekawe jakby było na nowych uniroyalach rainsport 2 :)

 

Ogólnie dużo czytałem na temat tr1 w kierunku jazdy po torze i oponie były jednoznaczne. Słabe boki opony. Widziałem wiele sztuk z pozdzieranymi bocznymi napisami. Forum racing.forum.pl bardzo poleca bridgestone oraz yokohama prada spec 2.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż sie boje zapytać

Ale już tłumacze, że te opony nie mają byc dla mnie. Co sądzicie o takim wynalazku?

 

Kolego mam takie i są głośne jak potrzeba sprzedam 2 sztuki w rozmiarku 205/55/16 za 200 pln przejechałem na nich około 3000 km. Przesiadam się na Michelin exalto 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Opony DUNLOP Sp Sport 9090 dobrze spisują sie na mokrym jak i na suchym :) jestem z nich zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał tomekk1980

Ja też się zastanawiam nad toyo, a powiedz mi ty masz sedana cz variant,bo ja mam varianta

 

Sedana.

Bez znaczenia.

Toyo sa swietnymi oponami.

Jezeli kogos stac to albo toyo albo yokohama c-drive.

jezeli ktos chce tansze to eagle f1( ok 100-200zl taniej na komplecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie o Toyo.

Mam właśnie u siebie T1R i jak dla mnie są rewelacyjne. Zrobiłem na nich już prawie 30 000km i myślę, że jeszcze spokojnie drugie tyle przejeżdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Opony DUNLOP Sp Sport 9090 dobrze spisują sie na mokrym jak i na suchym jestem z nich zadowolony

 

Można coś więcej na ten temat? Ponieważ jak sądzę są one bliźniacze dla modelu sp sport 9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ jak sądzę są one bliźniacze dla modelu sp sport 9000.

 

 

Są z tego co pamiętam prawdopodobnie wzmacniane. Pisze "prawdopodobnie" bo na 100 % są przeznaczone do aut 4x4 a więc muszą być w pewien sposób inne.Bieżnik maja identyczny jak SP9000 :)

 

DUNLOP Sp Sport 9090 dobrze spisują sie na mokrym jak i na suchym

 

Ktoś wcześniej tez je polecał a ja zdecydowanie odradzam. Te opony na deszczu sa tragiczne ! Energiczne ruszanie, cięcie zakrętów = poślizg...Miałem je w dwóch samochodach z przypadku ( takie zakupiłem z autem ) i w życiu bym ich nie kupił. Na śliskim t-r-a-g-e-d-i-a :) a może to moc aut była za duża ? Hmmm.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te opony na deszczu sa tragiczne ! Energiczne ruszanie, cięcie zakrętów = poślizg...Miałem je w dwóch samochodach z przypadku ( takie zakupiłem z autem ) i w życiu bym ich nie kupił. Na śliskim t-r-a-g-e-d-i-a a może to moc aut była za duża ? Hmmm.......

 

To mnie nie pociesza, a możesz choć powiedzieć ile mniej więcej mocy te auta miały? Bo ja te sp mam w komplecie z alu, wszystko było by cacy gdyby nie fakt że jedna opona jest już na wykończeniu.

 

Czytam opinie na temat tych opon i są w sumie niejednoznaczne, na x opini trafia się jedna gdzie na deszczu ich nie polecają. Zdjęcia tej opony u mnie w temacie. I w sumie nie wiem co teraz począć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie nie pociesza, a możesz choć powiedzieć ile mniej więcej mocy te auta miały?

 

Jeden vr6 174 KM, audi A6 193 KM w Quattro gdzie mnie w łuku w deszczu na nich poniosło, oczywiście sam to sprowokowałem testując je. Na bridgestone RE030 tego nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michelin Energy.Na suchym ok,ale głośne.Na mokrym tragedia.Potrafią niemile zaskoczyć,więc trzeba uważać.Poza tym wysoka cena jak za taki badziew.Też muszę wymienić w drugim autki i z kasą różnie.Miał ktoś do czynienia z tymi oponami http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=160780&rodzaj=1 W sumie tylko wygląd pasuje,ale co z właściwościami?Dodam,że będą na autku które mało jezdzi.Sam jestem za continentalem,bo zwykle na takich śmigałem i każdy model(prócz eco) był dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włąsnie kupiłem oponki Gislaved, szwedzkie z grupy continentala. Zimówki tej firmy sie sprawdziły u mnie więc zaryzykowałem z letnimi tym bardziej ze udało mi sie je wyrwac w cenie chińskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merphy17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jeżdżę na Yokohama'ch tyle że modelu Parada SPEC-II

Opony chwalę sobie i mogę śmiało polecić każdemu

Bardzo dobra przyczepność na suchym i mokrym, na szybkich zakrętach i gwałtownym hamowaniu.

Napewno takie same opony kupię następnym razem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obojętnie jaka opona zawsze podobny opis:((

W oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne stworzyliśmy oponę która się nie zużywa, przyczepność zadziwia tak, bardzo że na oponach letnich przejeździsz nawet kilka sezonów zimowych i inne dyrdymały, du*a du*a du*a..

Wiem, że trzeba zachwalać produkt żeby go sprzedać ale ktoś kto chce kupić opony jak czyta taką wazelinę to najchętniej jeździł by na samych tarczach...

ehh..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności