Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowy i dość długo przeglądałem oferty, opinie itd...

Wybrałem DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE 205/55R16 91V TL i tutaj do was drodzy forumowicze prośba o doradzenie, jakie felgi dobrać do tych opon, sprzedawca polecał mi felgi 7.0x16 5x112 ET38 (57,1) - mój pasek to Variant 2003r. przeglądając wątek nie powinny być 6.5?

 

 

dest

dzięki za poprawę, oczywiście ma być 5x112m mój błąd - poprawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 205 felga 7.0 ale chyba 5 srub jest 5x112 a et ja mam 35 ladnie wygladaja i nie wystaja za mocno a fabrycznie jest et40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205-->fela 7"

215 i 225--> fela 7,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecyduję na

Firestone TZ200 195/65R15 91 V

 

za 192 zł/szt. Dobra cena i dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zapytam: czy warto zakładać 205 zamiast 195 - jak zwykle, co kierowca to inna opinia, przeglądając wątek wielu z Was wybiera 195.

Mam tylko zimówki na stalowych felgach i na nich zostaną, chcę kupić komplet letnich + felgi aluminiowe, różnica cenowa pomiędzy oponami 195/15, a 205/16 to ok. 100pln, z prostego rachunku wychodzi 400pln - nie lepiej kupić ładniejsze felgi? Opon używanych całkowicie nie biorę pod uwagę, wiem że można tanio kupić jedno-sezonówki, ale niestety zawsze mam tak, że jak na siłę oszczędzam gdzie popadnie to później wychodzę jak "Zabrodzki na mydle" i nie chcę później gdybać w stylu "gdybym kupił nowe to może byłoby inaczej..." Co do felg, jakby się udało kupić w miarę zadbane używki to nie pogardzę i tu drugie pytanie: macie doświadczenie, na co zwrócić uwagę przy zakupie używek? Proszę o jakiekolwiek sugestie:)

 

Z góry dziękuję Wam za wszelką pomoc i rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej 16 i 205 ;) a jeszcze lepiej 17 tyle ze 17 wychodza sporo drozej :( jezdzi sie lepiej na 205 niz na 195 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak zapytam: czy warto zakładać 205 zamiast 195 - jak zwykle, co kierowca to inna opinia, przeglądając wątek wielu z Was wybiera 195.

Mam tylko zimówki na stalowych felgach i na nich zostaną, chcę kupić komplet letnich + felgi aluminiowe, różnica cenowa pomiędzy oponami 195/15, a 205/16 to ok. 100pln, z prostego rachunku wychodzi 400pln - nie lepiej kupić ładniejsze felgi? Opon używanych całkowicie nie biorę pod uwagę, wiem że można tanio kupić jedno-sezonówki, ale niestety zawsze mam tak, że jak na siłę oszczędzam gdzie popadnie to później wychodzę jak "Zabrodzki na mydle" i nie chcę później gdybać w stylu "gdybym kupił nowe to może byłoby inaczej..." Co do felg, jakby się udało kupić w miarę zadbane używki to nie pogardzę i tu drugie pytanie: macie doświadczenie, na co zwrócić uwagę przy zakupie używek? Proszę o jakiekolwiek sugestie:)

 

Z góry dziękuję Wam za wszelką pomoc i rady!

 

Co idzie za zmiana rozmiaru 195 na 205 profil opony bedzie nizszy i nie bedzie sie opona klasc na zakretach. Samochod bedzie sztywniejszy ale bez przesady. Jak chcesz felgi 15 aluminiowe to mam na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sten_cel

A co sądzicie o BFGoodrich Profiler 2 nie są drogie a podobno OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o BFGoodrich Profiler 2 nie są drogie a podobno OK

 

Mam je. Co mogę powiedzieć: trakcja ok, na mokrym ok, nawet sobie na śniegu nieźle radziły (zanim zimówki założyłem) tylko strasznie głośne, szumią niemiłosiernie w porównaniu z moimi zimówkami (Tigar WinterA) a mają zaledwie trzy sezony i jakieś 75tyś. przejechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co powiecie o gumach GOOD YEAR F1 GSD3 225/45/17 lub DUNLOP SPORTMAXX 225/45R17 bądź 225/45r17 TOYO PROXES T1-R nie wiem co wybrać a opony pilnie potrzebne. Licze na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś odpowie proszę jaki jest wg producenta prawidłowy rozmiar opon na fegę 16 lub gdzie mogę to znaleźć.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech mi ktoś odpowie proszę jaki jest wg producenta prawidłowy rozmiar opon na fegę 16 lub gdzie mogę to znaleźć.

pozdr

 

Passat B5 15felgi = 195/65/15 opony

16felgi = 205/55/16 opony

17felgi = 225/45/17 opony.

Uzywaj www.opony.com.pl tam masz cos takiego jak zamiennik opon czy rozmiarow.

 

panowie a co powiecie o gumach GOOD YEAR F1 GSD3 225/45/17 lub DUNLOP SPORTMAXX 225/45R17 bądź 225/45r17 TOYO PROXES T1-R nie wiem co wybrać a opony pilnie potrzebne. Licze na waszą pomoc

 

Lubisz ostro = TOYO

Normalnie = DUNLOP

GoodYear ma fajne zimowki ultra grip 7 !!

 

// edytuj posty

// kazio

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B5 15felgi = 195/65/15 opony

16felgi = 205/55/16 opony

17felgi = 225/45/17 opony.

Uzywaj www.opony.com.pl tam masz cos takiego jak zamiennik opon czy rozmiarow.

dzięki:)

to już teraz wiem skąd przekłamania w prędkości oraz w zuzyciu paliwa wg kompa

jeżdze na 195/65/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOYO PROXES T1-R

Mistrzostwo Świata mam już w 2 autkach i innych opon nie kupię.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo ja kupiłem Toyo Proxes T1-R i jestem z mich bardzo zadowolony, a poza tym z tego co się na forum dowiedziałem to opony Goodyear EAGLE F1 GS-D3 szybko się zużywają chyba każdy kto je miał Ci to powie. A obu opon ceny są porównywalne.

Ja kupiłem tu www.oponytanio.pl konkurencyjne ceny:D

 

 

Jak tam Kopia doszły Ci opony już???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wieć panowie za waszą namową zamawiam TOYO myśle że nie będe żałował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wieć panowie za waszą namową zamawiam TOYO myśle że nie będe żałował

Na pewno będziesz. Kilka dni temu w dziale polecam dałem namiar na kolesia z allegro pewny i ma jeszcze taniej opony niż na oponytanio.pl. Zadzwoń do niego i zapytaj się ile sobie liczy za rozmiar jaki potrzebujesz.

Pozdrawiam Miłosz

EDIT: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno będziesz. Kilka dni temu w dziale polecam dałem namiar na kolesia z allegro pewny i ma jeszcze taniej opony niż na oponytanio.pl. Zadzwoń do niego i zapytaj się ile sobie liczy za rozmiar jaki potrzebujesz.

Pozdrawiam Miłosz

EDIT: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24747

 

 

taka sama cena:p

 

 

pozdro

 

 

Mam do sprzedania 1 oponę Dunlop SP SPORT 9090 225/45 R17 91Y używaną 5-6mm jakby ktoś potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Potrykus

wlasnie wymienilem moje oponki na Yokohamy.Super sie smiga!! Tanie to one nie sa ale dobre i jestem zadowolony.Komplecik kosztowal 2200zl w Norauto.Polecam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności