Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam opony Continental i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos zna taka włoską firme Stunner? Mam możliwość kupienia takich 4 100% nowych opon 235/40/17 za 150 zł sztuka! Opony są nowe ale z roku 2001.. 9 lat przeleżały... Co myślicie o takiej kombinacji? Mi brakuje teraz tylko jednej opony do kompletu więc jak znajdę to odpuszczę te Stunnery ale jak ktos będzie zainteresowany to dam namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos zna taka włoską firme Stunner? Mam możliwość kupienia takich 4 100% nowych opon 235/40/17 za 150 zł sztuka! Opony są nowe ale z roku 2001.. 9 lat przeleżały... Co myślicie o takiej kombinacji? Mi brakuje teraz tylko jednej opony do kompletu więc jak znajdę to odpuszczę te Stunnery ale jak ktos będzie zainteresowany to dam namiary.

 

Jest taka norma okreslajaca wiek ,do ktorego nowa opone uznaje sie za pelnowartosciowa PN-C-94300-7:1997 ....czyli 3 lata.Sam mam 4-letnie zimowki i nie placze z tego powodu,ale nad 9-letnimi kapciami to juz bym chyba nawet nie pomyslal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka norma okreslajaca wiek ,do ktorego nowa opone uznaje sie za pelnowartosciowa PN-C-94300-7:1997 ....czyli 3 lata.Sam mam 4-letnie zimowki i nie placze z tego powodu,ale nad 9-letnimi kapciami to juz bym chyba nawet nie pomyslal

 

dlatego ja na cztero - piecioletnich oponkach nie jezdze 270 km/h na ile pozwala producent przy nowej oponie ;)

 

teraz po stracie dwóch lewych opon z przodu będę miał Bridgestone Potenza RE050 a z tyłu Continentale ContiSport i jednego ocalałego Continentala ContiSport 3 na zapasie. Trochę choinka ale nieststy musze teraz działać po taniości :(

 

Na Continentalach ContiSport 1 i 3 jeździło się chyba normalnie nie zauważyłem żadnych minusów podczas normalnej eksploatacji.

Edytowane przez czarny specjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj założyłem Continental PremiumContact 205/55R16 91W zobaczymy jak się będą sprawować 336zł za sztukę.Do tej pory miałem Falkeny i jak dla mnie to były za głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze przednie opony poszly na wymiane - moge cos napisac :)

 

http://www.raceindustry.com/part-showcase/maxxis-international/3560-ma-z1-victra.html

 

maxxis victra ma-z1 - co tu duzo gadac:

- na suchym perfect

- ruszanie na mokrym - mielilo kolami przy wiekszym gazie

- hamowanie na mokrym ....... czasem sam nie wierzylem ale auto prawie stawalo w miejscu. te opony sa po prostu stwozone na deszcz

 

polecam

 

teraz zmienilem na goodyear eagle f1 i zobaczymy co to bedzie z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje szybka porade,chcem kupic ojcu nowe oponki 195/65/15 do merca c-klassy poradzcie cos dobrego w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goodyear eagle f1

 

Mam komplet z 2008 roku w swoim aucie - były założone jako nowe przez poprzedniego właściciela (Niemcy). Nikomu nie polecę podobnych opon. Hałas jaki generują w trakcie zużywania się (225/45R17) jest niesamowity. Z utęsknieniem czekam na zmianę do zimowych ponieważ nie idzie tego znieść.

 

Powodem tego jest, że opona poprzez swoją charakterystyczną budowę ma (większość ludzi kupuje F1 właśnie ze względu na wygląd!) ma dużą podatność do "ząbkowania". Najpierw na tylnych osiach a później na przedniej. Po wyząbkowaniu 4 sztuk mamy piękną arię szumu i buczenia, która z czasem staje się nie do zniesienia. Nie wspominając, że trafiają się "buble". Jako, że auto kupione w listopadzie zeszłego roku a aura pogodowa nie pozwoliła na ich dokładne sprawdzenie z ostateczną opinią chciałem poczekać do nowego sezonu. Tak się stało i po pokonaniu pierwszych 10.000 km (wiosna-lato) w przedniej oponie pojawił się bąbel po zewnętrznej części.

Szybka diagnoza oponiarza - pękł kord wewnątrz. Dodatkowo sprawdził poprzez "dotyk cudownych rąk" efekt wyząbkowania a napotkany stan skwitował dosyć wymownie "o k***a" :)

 

Musiałem się szybko ratować czym było a z racji, że opony po bieżniku są dosłownie jak nowe zakupiłem ekspresowo 1 szt. używaną, rok starszą niż posiadany komplet. Tragedia! Używka jaką założyłem jest tak poząbkowana, że nie nadaje się na osie pędne - tylko tył w efekcie czego od 150km/h słyszę specyficzny, zmienny hałas porównywalny z uszkodzonym łożyskiem.

 

Wniosek - ten rodzaj kierunkowej opony jest OK do pewnego jednak czasu.

 

Bardzo ważne co zauważyłem ostatnio - oponki już gubią się na mokrym i ostatnio pewna przygoda z kałużą na zakręcie przy prędkości 110km/h spowodowała, że zapaliły się kontrolki systemów wspomagania trakcji. Definitywnie ostatnie kilometry jakie pokonuję tymi oponami.

 

Pomimo, że oponki mają jeszcze ponad 6,5mm rezygnuję z tej marki i w nowym sezonie 2011 inwestycja w nowe (Fulda lub Uniroyal).

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę zakupiłem kleber dynaxer hp2 w rozmiarze 195/65 r15 do tej pory zrobiłem na nich jakieś kilkanaście tys. i sprawują się całkiem całkiem. Jak dla mnie są ciche, nie mają tendencji do ząbkowania. Na mokrej, jak i suchej nawierzchni sprawują się rewelacyjnie. Może troszkę zbyt szybko się ścierają, ale to chyba w dużej mierze zależy od stylu jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% potwierdzam opinię Tomiego na temat Good Year Eagle F1.

Używane w niemal identycznym rozmiarze na Passacie B6 (235/45/17).

Opony zużywające się bardzo szybko, niezwykle głośne po krótkim czasie.

Proszę się absolutnie nie dać złapać na "fajną nazwę" jeśli chcecie pośmigać normalny okres na oponie a nie wyrzucać pieniędzy w błoto to ZDECYDOWANIE nie kupujcie tych opon.

A jakby się komuś trafiły takie używki to brooooń Boże! Bo będziecie mieli w samochodzie huk jak w lokomotywie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Passacie założone opony Michelin Energy Saver 195/65/ 15 i jeździ się przyjemnie, na szerszych nie co większe spalanie zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie mam Bridgestone Potenza 225/45/17 - nie zauważyłem wad.

Wcześniej miałem Dunlop SP Sport 205/60/15 - też były w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% potwierdzam opinię Tomiego na temat Good Year Eagle F1.

 

A to ciekawe bo w sumie Toyo Proxses T1R wyglądają podobanie ale po 10 tys niczego takiego co wy opisujecie nie zauważyłem na całe szczęście dodam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem komplet toyo R1 225/45/17 i muszę przyznać że już więcej nie kupię, śliskie na mokrym w zakręcie często autko ucieka tyłem, dużo lepiej zachowywały się continentale conti sport contakt, jeszcze lepiej continental sport contakt 2 i oczywiście 3. Słabo zachowywały się michelin saver na mokrym ale to ekologiczna guma więc dużych oczekiwań nie było, słabo też dunlop sp 200e i 2000e. Dobrze trzymają sie teraz założone Pirelli pzero szczególnie na suchym, twardsza mieszanka od continentali 3 ale drogie. Zimówki kumho śliskie, yokohama w drive 902 też na mokrym śliskie i głośne nie polecam, choć na suchym lepsze w zakręcie niż ojca micheliny pilot 3, ale zima to głownie po mokrym jeździmy więc bez porównania opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Continental Contipremiumcontact 2 205/60/R15 91 i jestem bardzo zadowolony i oczywiście polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Dunlop Sp 01 225/40/18 i jak dla mnie są bardzo dobre przejechałem na nich około 20 tys. km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo zimowej aury, która daje nam się wszystkim we znaki postanowiłem już teraz podjąć decyzję o nowym komplecie opon letnich.

 

Proszę o opinię zachowania się opony Firestone FHZ80 w Passatach B5.

Czy ktoś z szanownych grupowiczów ma doświadczenie z marką Firestone?

Zależy mi głównie na hałasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprowadziłem passka był na firestone f700.

Przejechałem na tym około 20tysięcy. Gdybym miał możliwość kupienia takich opon to bym je brał, były dosyć ciche, a trakcja była na przyzwoitym poziomie. Za ile możesz to kupić i w jakim rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności