Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

215/55r16 to idealnie pasuja vw
Nie za wysoki profil ? Nie będzie ocierać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rozmiar (215/55 R16) jest łącznie o 11 mm większa od 205/55 R16.

Czyli promień opony o 5,5 mm większy.

U mnie w Pasku B6 pasują obie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam pytanie planuje ma wionę zakup felg 17 "Szerokość : 7,5 cala jakie polecacie opony ??
a ja zamiennik 225/45 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam problema z wybraniem oponki na mój felunek 18" w sumie wybrałem 225/40/18 ale zastanawiam się nad profilem 45....

...jak sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieliście kiedyś styczność z oponką Bridgestone Turanza ER300 , mój tata uwzioł się na tę oponkę i chce ją zakupić............co myślicie o tej oponce?Jak się sprawuje na śliskiej nawiezchni i jak jest u niej z hałasem i zużyciem? Polecałem mu goodyeara exelemce , ale się uwzioł bo mu koledzy nagadali że ta oponka jest super.A wy macie jakieś opinie o tej oponce? Oponki były by założone w Seacie Toledo.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam pzero toro rosso na tych oponkach mozna poszalec :)

 

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

 

 

mialem w poprzednim aucie te oponki ( bridgestone turanza er300 ), swietna opona, cicha super wlasciwosci trakcyjne, nie mozna sie do niczego przyczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam turanze i jest ok idzie na 1 montarz do vw i nie tylko przyczepnosc w granicach zdrowego rozsadku w miare twarda malo sie sciera na suchym bardzo dobra a na mokro podobnie dobrze hamuje i na boki nie sciaga jedynie co polecic testy adac mowia samo za siebie a marka bridgston jest uwazana za sportowa ja mam 205/55r16 w wiec dosyc sztywna szukalem dlugo opon i zdecydowalem sie na te duzo ludzi ja ma i jest zadowolona wiec sie nie ma co zastanawiac

 

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

 

nie spotkalem sie z osoba ktora by je odradzala turanzy wychodza z roznych fabryk

 

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:21 ----------

 

ps koledzy dobrze nagadali

 

---------- Post added at 00:33 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

 

http://www.auto-motor-i-sport.pl/magazyn/Test-opon-letnich-5894-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mieliście kiedyś styczność z oponką Bridgestone Turanza ER300 , mój tata uwzioł się na tę oponkę i chce ją zakupić............co myślicie o tej oponce?Jak się sprawuje na śliskiej nawiezchni i jak jest u niej z hałasem i zużyciem? Polecałem mu goodyeara exelemce , ale się uwzioł bo mu koledzy nagadali że ta oponka jest super.A wy macie jakieś opinie o tej oponce? Oponki były by założone w Seacie Toledo.Pozdrawiam

 

Poczytaj sobie kilka postów wcześniej - ja mam tą oponkę i na mokrą nawierzchnię jest najlepsza, jaką znam. Mam ją w rozmiarze 195/65 R15, a teraz kupuję do drugiego auta 205/55 R16.

Miałem wcześniej Summerstar Cintinentala - ładny bierznik, ale po jakimś czasie zaczęła się brzydko zachowywać na mokrej nawierzchni.

Turanza ER300 ma, moim zdaniem, bardzo dobre trzymanie na suchej i na mokrej nawierzchni - do tego była projektowana. Sporo moich znajomych na nich jeździ i wszyscy sobie chwalą. Dlatego też ją wybrałem. Firestone Multihawk np. też daje radę (mój ojciec ma w Pasku z '92 i teść w Felicji z 2000r.), ale Turanza jest od nich lepsza.

 

---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

 

3. Letnie Bridgestone Turanza ER300 - bardzo dobre opony, ciche i trzymają się nawierzchni. Nie znam póki co lepszej opony na mokrą nawierzchnię. Wielu moich znajomych ich używa i każdy jeden potwierdza ich dobrą jakość i parametry.

Devil-80 polecam te na mokrą nawierzchnię. Teraz takie właśnie kupuję na lato do mojego Paska.

tutaj o tym pisalem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuję opini na temat opon Nankang w rozmiarze 225/40/r18, jeździ ktoś na takich?? jakieś opinie? warto pakować się w to czy szukać czegos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj sobie kilka postów wcześniej - ja mam tą oponkę i na mokrą nawierzchnię jest najlepsza, jaką znam. Mam ją w rozmiarze 195/65 R15, a teraz kupuję do drugiego auta 205/55 R16.

Miałem wcześniej Summerstar Cintinentala - ładny bierznik, ale po jakimś czasie zaczęła się brzydko zachowywać na mokrej nawierzchni.

Turanza ER300 ma, moim zdaniem, bardzo dobre trzymanie na suchej i na mokrej nawierzchni - do tego była projektowana. Sporo moich znajomych na nich jeździ i wszyscy sobie chwalą. Dlatego też ją wybrałem. Firestone Multihawk np. też daje radę (mój ojciec ma w Pasku z '92 i teść w Felicji z 2000r.), ale Turanza jest od nich lepsza.

 

---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

 

tutaj o tym pisalem wcześniej

Przemku a powiedz mi jak jest z ząbkowaniem tej oponki i jak szybko się zuzywa?Czy wytrzyma 70-80 tyś czy raczej tyle co polska oponka.Patrzylem po opiniach użytkowników i mówią że jest głosna..........Dużo ludzi bardzo zachwala GoodYeara EfficientGrip , podobno super oponka.Młodszy następca Exellence.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemku a powiedz mi jak jest z ząbkowaniem tej oponki i jak szybko się zuzywa?Czy wytrzyma 70-80 tyś czy raczej tyle co polska oponka.Patrzylem po opiniach użytkowników i mówią że jest głosna..........Dużo ludzi bardzo zachwala GoodYeara EfficientGrip , podobno super oponka.Młodszy następca Exellence

 

Osobiście nie zauważyłem ząbkowania - co jakiś czas sprawdzam opony z przyzwyczajenia. Jeżeli chodzi o hałas... dla mnie to pojęcie względne.. Bez pomiarów nic nie możesz powiedzieć. Dla Ciebie głośno, to dla kogoś innego może być normalnie. Wszystko zależy, np. od auta i wyciszenia. Gwarantuję Ci, że nie robi hałasu. Przynajmniej w moim odczuciu.

Zasada jest taka, po zmianie np. z zimowych na letnie jest cisza, ale po jakimś czasie przyzwyczajasz się i robi się coraz "głośniej".

To samo, jak zmieniasz opony jakieś stare letnie na nowe jest podobny efekt. Ja wymieniłem Summerstar Continentala na Turanze właśnie i zauważyłem coś takiego. Na początku jakby nic nie było słychać, po jakimś czasie "halas" się powiększył.

Dodatkowo, o czym wielu zapomina, trzeba zwracać uwagę na nawierzchnię, po której aktualnie się poruszasz. Wielokrotnie, jak zwrócisz uwagę, możesz słyszeć inny hałas, bo akurat powierzchnia jezdni jest inna (zawiera więcej betonu wtedy bardziej hałasuje, gładki asfalt jest dużo cichszy).

Jeżeli chodzi o polecaną oponę GoodYear - nie wypowiadam się, bo nie używałem, także głupotą byłoby wydawanie opinii. Nie słyszalem nawet o niej od nikogo znajomego, także tutaj nie pomogę.

 

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:49 ----------

 

Co do zużywania się opony, przejechałem na niej jakieś 30-40 tys. i nie widzę, żeby jakoś szybko się zużywała... To też zależy od tego, jak się jeździ. Jeżeli będziesz ostro brał zakręty lub chodził bokami na ręcznym, czy też "mielił" przy starcie - wiadomo, co to oznacza dla gum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.......no dzięki Przemku za opinie , widać że madry z Ciebie facet .Pozdrowionka z Ojcowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial to mam na sprzedaz 4 oponki bridgestone turanza er300, po jednym sezonie , bieznik 8mm, w ogole nie jest zuzyta, zrobilem moze 3-4tys km na niej, rozmiar 195/65/15, aha jakby ktos byl ciekawy, auto sprzedalem na zimowkach i zostaly mi opony letnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby ktos chcial to mam na sprzedaz 4 oponki bridgestone turanza er300, po jednym sezonie , bieznik 8mm, w ogole nie jest zuzyta, zrobilem moze 3-4tys km na niej, rozmiar 195/65/15, aha jakby ktos byl ciekawy, auto sprzedalem na zimowkach i zostaly mi opony letnie :)
Misiek ile cenisz te oponki? wyślij mi fotki na mejla [email protected] tych oponek i zrób mi fajna cene to pogadamy.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Letnie Bridgestone Turanza ER300 - bardzo dobre opony, ciche i trzymają się nawierzchni. Nie znam póki co lepszej opony na mokrą nawierzchnię. Wielu moich znajomych ich używa i każdy jeden potwierdza ich dobrą jakość i parametry.

Devil-80 polecam te na mokrą nawierzchnię. Teraz takie właśnie kupuję na lato do mojego Paska.

Czy możecie coś polecić w rozmiarze 205/55/16 która będzie bdb trzymała się na mokrym,dobrze na suchym i jej ścieralność była niezbyt wielka

Ja zrobiłem na tych oponach już ponad 20k...bardzo mała ścieralność, doskonały aquaplaning. Mam ten sam rozmiar jaki szukasz i jeżdże dynamicznie.

Dobrze wydane pieniądze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha.......no dzięki Przemku za opinie

 

Hej, sprawdziłem opony ponownie - nie widzę żadnych większych oznak zużycia - w sumie to wyglądają niewiele gorzej niż po zakupie, a ząbkowania nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku a powiedz mi czym się różni oponka Turanza ER300 od Turanza ER300 Ecopia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemku a powiedz mi czym się różni oponka Turanza ER300 od Turanza ER300 Ecopia ?
to może ja pomogę

Ecopia to uśmiech bridgestone'a w stronę ekologów, mniejsze opory toczenia i takie tak podobne.

Kupiłem takie opony (195/65/15 V) w zeszłym sezonie i z czystym sumieniem mogę polecić.

Pytałeś o ząbkowanie, u mnie nie zauważyłem a zrobiłem ok 15 tys. ale stosuję się do zaleceń z artykułu z linka poniżej.

pozdrawiam

 

http://www.opony.com.pl/artykul/zabkowanie-opon/?id=116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności