kamil1993 Zgłoś #2281 Napisano 20 Marca 2017 Panowie pomozecie ??? Mam u siebie w aucie aktualnie opone 235/40/18 i chcialem zmienić na 225/40/18. Powiedzcie mi czy taka opona wejdzie i czy glupio nie będzie wygladac ? Oraz czy licznik nie bedzie przeklamywac ? Felga ma wymiary 8x18 ET 43 i czy opona mocno schowa sie w nadkolu ?? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Zdrowy_zab Zgłoś #2282 Napisano 20 Marca 2017 Używał ktoś Dayton touring 2 lub imperial ecodriver 3 ? Jak wrażenia? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rufichy Zgłoś #2283 Napisano 21 Marca 2017 Witam panowie, jakie opony polecacie do felg 17-stek? Kupiłem felgi i myślałem o oponkach 215/45. Profil ten sam z przodu i z tyłu? Jakiej firmy? Może nie koniecznie continental.. trochę drogie ;p) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Termosik Zgłoś #2284 Napisano 21 Marca 2017 A może takie??? http://www.oponeo.pl/dane-opony/vredestein-ultrac-sessanta-225-45-r17-94-y-xl#135085707 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #2285 Napisano 21 Marca 2017 Rufichy, w Twoim wypadku (B5) powinieneś mieć rozmiar 225/45 R17 ale jeśli przeraża Cię szerokość opony (obawa o koleiny) to możesz zastosować jej zamiennik 205/50 R17. 215/45 będzie trochę przekłamywać licznik i na prędkości i na przebiegu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rufichy Zgłoś #2286 Napisano 21 Marca 2017 kurde 225? trochę laczki a 205 znowu trochę wąskie.. hehe, ale chyba w takim razie byłbym bardziej za 205 hm Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #2287 Napisano 21 Marca 2017 Dyzel w serii czy po jakimś chipie? Nawet w serii powinien spokojnie pociągnąć na 225. W moim już bym się obawiał. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rufichy Zgłoś #2288 Napisano 21 Marca 2017 nie nie normalnie bez kombinowania 90 kucy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #2289 Napisano 21 Marca 2017 To ja bym wrzucił 205/50 i cieszył się komfortem jak na 16" ale za to lepszym wyglądem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rufichy Zgłoś #2290 Napisano 21 Marca 2017 dzięki :victory Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #2291 Napisano 21 Marca 2017 Bo koło ma większą średnicę niż powinno mieć. Dlatego polecam 205/50. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #2292 Napisano 21 Marca 2017 To też. Albo raczej połączenie tych dwóch faktów na raz. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #2293 Napisano 21 Marca 2017 Albo w koleinach których u nas nie brakuje. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtekk Zgłoś #2294 Napisano 21 Marca 2017 Jak wcześniej napisałem nie narzekam na prowadzenie po równej nawierzchni... ale jak ktoś zakłada do serii to ciężko się rozbujać nie będę już wspominał o jeździe po słabej jakości dróg. hmmm to dziwnie, bo ja jakoś specjalnego spadku w osiągach nie odczułem między 15, a 17 nawet 18(lato) calami. Delikatnie tak ale by to mocno doskwierało to nie. Jeśli chodzi o walory trakcyjne to już nie zmienię rozmiaru opon nawet zimą śmigam na 225/40/17 i jest fajnie, nawet w koleinach(dużo zależy od zawieszenia, rozpórek itp). Mam sztywne sportowe (Eibach i bilstein B8 plus rozpórki góra, dół) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtekk Zgłoś #2295 Napisano 21 Marca 2017 Mi na 225 śmiga się spoko na serii AWX było ok teraz po modzie już gubi trakcję na mokrym na suchym na szczęście nie. Co jeszcze przemawia do szerszej opony to bezpieczeństwo na 195/65/15 nie czułem się pewnie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtekk Zgłoś #2296 Napisano 21 Marca 2017 Polecam czytanie ze zrozumieniem... gorsze osiągi nie są warte pogorszenia bezpieczeństwa . tak wgl zalecany rozmiar to raczej nie 225/50/17... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtekk Zgłoś #2297 Napisano 21 Marca 2017 Nie będziemy się spierać, bo to bez sensu ja po prostu spadków w osiągach nie odczułem(takich by przeszkadzały). pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Orson Zgłoś #2298 Napisano 22 Marca 2017 goodyear efficientgrip performance potwierdzam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
turek Zgłoś #2299 Napisano 22 Marca 2017 Ja zawsze jeździłem na felgach 16" 205/55 opona Goodyear Efficientgrip i dopiero teraz przesiadłem się na większe felgi 17" opony 235/45 również Goodyear Efficientgrip i jestem bardzo zadowolony. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rufichy Zgłoś #2300 Napisano 22 Marca 2017 ile użytkowników tyle opini dodam, że ET 40 ma to jakieś znaczenie? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach