Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że jeździsz na wielosezonowych? Jestem w stanie poświęcić trochę wytrzymałości na rzecz lepszej przyczepności szczególnie, że też czasem lubię szybciej pojeździć. W granicach rozsądku oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przejeździłem już drugi sezon na VREDESTEIN ULTRAC-SEASANTA 235/40/R18 i jest ok. Te raczej nie ząbkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś do Conti nie jestem przekonany. Wystarczy poszukać o aferze z testami ADAC gdzie zawsze wygrywały Conti. A może spróbuj choćby Bridgestonów Potenzy Adrenalin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem do Ciebie. Jazda cały czas na letnich też jest rozwiązaniem chociaż ja wolę jednak zmieniać na zimówki. Mieszkam na wsi i często jeździ się po słabo odśnieżonych drogach.

 

A co do Bridgestonów to kolega ma na audi a4 i chyba podobny przebieg zrobił jak ja. Słyszałem o tej aferze ale ogólnie moje odczucia co do Conti są pozytywne, chociaż tak na prawdę to nie mam jakiegoś wielkiego porównania bo to pierwsze opony, które kupiłem do tego samochodu. Jeździ się naprawdę spoko tylko mogłyby być trochę trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku rzeczywiście zmiana na zimówki nie ma sensu. To mówisz, że Michelin ponad 40tys Ci wytrzymuje? A jaki model opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sporo czasu to będę myślał. Wybór duży a i ceny w podobnych klasach zbliżone. 205/55/16 z tych bardziej znanych marek praktycznie wszystkie około 1100-1200 komplet. A ma ktoś może porównanie Conti CPC5 z Uniroyal Rainsport 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że lepiej dołożyć ze 200zł i kupić coś z klasy premium typu conti, goodyear, michelin, dunlop czy brigdestone? A jakaś różnica jest pomiędzy portenzą a turanzą z brigdestona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę sobie myślał. Do czasu zakupu nowego kompletu pewnie wypowie się tu jeszcze parę osób to będę sobie co jakiś czas czytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

co sądzicie o letnich Michelin Pilot Sport 4? (235/45/17)

Mam zamiar kupić i chciałbym Waszą opinię poznać.

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie. No to dobrze słyszeć, bo opinii jest niewiele w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cena jest niezła. Opinie są bdb ale mało ich w porównaniu z innymi. W przyszłym tygodniu pewnie nabędę jak nic nie zakłóci mojego pozytywnego spojrzenia na nie. Pozostanie tylko na wiosnę/lato wymienić i wtedy się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no cena jest niezła. Opinie są bdb ale mało ich w porównaniu z innymi. W przyszłym tygodniu pewnie nabędę jak nic nie zakłóci mojego pozytywnego spojrzenia na nie. Pozostanie tylko na wiosnę/lato wymienić i wtedy się okaże :)

 

Ogólnie wydaję mi się, że opony z marek premium mają bardzo zbliżone osiągi. I tak swoją drogą, ktoś chyba niedawno tutaj pisał, że lepiej opony kupować w okolicach marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w archiwum allegro te opony to w zeszłym roku w marcu cena za komplet była 1970 czy jakoś tak, a teraz w Norauto za komplet jest coś koło 1940. Generalnie różnice niewielkie jak na taki koszt całkowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie ale jakiś tam temu nabyłem vw cc i szukam odpowiednich felg oczywiście jak największych najlepiej 18'' lub 19'' i moje pytanie brzmi bo spotkałem różne et 35 et 45 czy nawet et41 jest jakaś duża różnica w nich ze będą obcierać o nadkola np. Przepraszam jestem zielony w dopasowaniu felg do samochodu :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wątki o felgach więc najlepiej to tam pytaj. A najszybciej to znajdź gdzieś na allegro aukcję z oryginalnymi felgami w interesującym Cię rozmiarze(o ile oczywiście Twój samochód na takich fabrycznie wychodził)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i były dwie różnice et 35 i et 45 fabrycznie były max 18^ i takie poszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszych doświadczeń wynika czy wiarygodne są te tabelki o zużyciu paliwa przez opony, drodze hamowania i hałasie ?

Mam auto 2 rok i teraz ( po zimie ) będę kupował opony letnie pierwszy raz. Totalnie maksymalnie zalezy mi na jak najmniejszym hałasie i pytanie czy te tabelki o hałasie na takim OPONEO.PL sa coś warte? Moim zdaniem nie bo testy pewnie ni jak się mają do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakich tabelkach mówisz? Chodzi i o dane z etykiet podawane przez producenta? Jeśli tak to nimi raczej bym się za specjalnie nie sugerował. Lepiej poszukać testów ale one też nie zawsze są miarodajne. Poczytaj opinie np na takim oponeo opon, które Cię interesują to wtedy pewnie się więcej dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jesteś w błędzie ta etykieta UE jest jak najbardziej miarodajna.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Tak samo miarodajna jak emisja spalin :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koledzy polecam uniroyal rain sport 3 bardzo dobra przyczepność nawet po dużym deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności