Skocz do zawartości
Tomasz32

Problemy z centralnym zamkiem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest następujący. Od pół roku mam założony alarm w samochodzie. Cały czas było super. Teraz zamykając drzwi pilotem, zamkną się wszystkie ale nie ryglują tylko te od kierowcy(co powoduje nie załączenie się diody od immobilaizera). Wtedy muszę przekręcić dodatkowo kluczykiem i jest ok. Dlaczego tak się dzieje, co może mieć przyczynę? Dodam, że nie za każdym razem. Czasem zamyka się pilotem wszystko ok, czasem właśnie tak jak opisałem. Gdzie szukaćprzyczyny? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój problem jest następujący. Od pół roku mam założony alarm w samochodzie. Cały czas było super. Teraz zamykając drzwi pilotem, zamkną się wszystkie ale nie ryglują tylko te od kierowcy(co powoduje nie załączenie się diody od immobilaizera). Wtedy muszę przekręcić dodatkowo kluczykiem i jest ok. Dlaczego tak się dzieje, co może mieć przyczynę? Dodam, że nie za każdym razem. Czasem zamyka się pilotem wszystko ok, czasem właśnie tak jak opisałem. Gdzie szukaćprzyczyny? Pozdrawiam

 

Przyczyny szukaj w mikroprzełącznikach w zamku(zimne luty), ewentualnie zacznij od kostki w gumowym rękawie (zaśniedziałe styki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie niby standard bo to drzwi kierowcy... otóż oświetlenie wnętrza za pomocą tych drzwi się nie uuchamia, zamykanie z pilota jest wzorowe za to kluczykiem zamykają sie jak polonez na max w prawo obrót i zamkniete. ALE następny problem nie da się za pomocą tych drzwi zamknąc reszty drzwi - zero reakcji. Proszę o pomoc i podanie jak najbardziej prawdopodobnej przyczyny ( lub bardziej prawdopodobniej przyczyn) bo wymiana całego zamka to troche hajsu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze wymiana zamka to wcale nie taki duży problem - myślę, że w Twoim przypadku generalny problem to to, że moduł sterujący (pod siedzeniem kierowcy) nie dostaje pełnych informacji z zamka. Co mogło się stać:

a) padły krańcówki w zamku - trzeba go wyjąc rozebrać, dokupić nowe i przylutować - albo od razu nowy zamek

b) zimne luty w zamku - jak wyżej: rozebrać i przelutować albo nowy zamek

c) padł moduł sterujący w drzwiach - mało prawdopodobne - ale możliwe - nie jestem pewien czy on w ogóle pośredniczy w przekazywaniu sygnałów, kable idą wiązką więc trzeba by z miernikiem się pobawić

d) problem z kablami pomiędzy zamkiem a modułem sterującym w drzwiach (np zaśniedziałe styki we wtyku), pomiędzy drzwiami a wnętrzem auta (kable idą w takie osłonie gumowej i lubią sobie tam popękać), albo 'zgniły' kable które idą do modułu pod siedzeniem - naprawa mniej więcej taka sama: rozebrać, zlokalizować przerwę i polutować

Oczywiście najgorszy przypadek to kombinacje powyższych problemów ale najczęściej występują samodzielnie a) lub b). Jeśli masz wodę pod dywanikami pod siedzeniem kierowcy to może być c) ....

 

pozdrawiam i powodzenia

janosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boniek

Witam

Ja posiadam paska z 2002 1,9TDI i przy zamykaniu drzwi z pilota (bądz z kluczyka) nie zamykają sie tylne drzwi za kierowca- czy miał ktoś podobny problem i jak ją naprawił.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy miał ktoś podobny problem i jak ją naprawił.
Podobny problem to nie jeden miał, zerknij do Tego wątku nie wiem czy jest tam rozwiązanie, ale powinieneś tam znaleźć wskazówki jak to naprawić. Edytowane przez GURAL
brak "]" w cytacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Tomasza32 w moim przypadku alarm działa wzorowo a problem z drzwiami identyczny z tym ze nawet nie mam domykania i otwierania wszystkich drzwi jednocześnie z drzwi kierowcy ale niedługo sie zabiore za to.

--- scalone ---

sory poprawka wszystkich szyb jednocześnie.:)

--- scalone ---

Kurde przecież jest fabryczna opcja zablokowania klapy bagażnika Kluczykiem na stałe... Czytałeś o tym??? wtedy ni hu hu nie otworzy sie z pilota albo przednich drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. to moze teraz mi ktoś pomoze i stwierdzi czego to moze być przyczyna. Oświetlenie wewnątrz samochodu mam w pozycji na otwarte drzwi.. wszystko ok działało lecz do pewnego czasu gdy idę do samochodu otwieram z pilota wsiadam przekecam kluczyk i w tym momencie powinno gasnąc oświetlenie wewnątrza ono niestety nie gaśnie tylko się świeci i lampka od prawych drzwi na dole się świecie również chcoiaż drwi są dobrze po domykane. i niestety, ale teraz lampke oświetlenia wew. mam ustawioną w pozycji 0 a od drzwi z lampki po prostu odłaczyłem kostke !

I bóg wie co sie stało tak z dnia na dzień !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu padła (mogła się zaciąć) ci krańcówka w zamku

odłączenie kostki na pewno pomogło tylko teraz nie załącza ci się alarm bo myśli że drzwi są nadal otwarte

cóż czeka cie rozbiórka drzwi i wyciągnięcie zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie o to chodzi, ze alarm się załancza i kontrolka od imobilaizera na drzwiach normalnie mruga.. i własnie to mnie zdziwło i jakas temu godzine z tym się bawiłem i w drzwiach pod tą gumą ruszyłem kablem no i zgasło.. a więc zamknałem drzwi.. no i musiałem wjechać do garażu, odpaliłem silnik ruszenia kawałek i znowu sie zaświeciło.. podejrzewam, ze to chyba coś mozę gdzieś na stykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ruszałeś gumą i zgasło to tam szukaj przyczyny. Zdejmij ją z jednej strony i zerknij na kabe. W Twoim roczniku mogą już byc połamane i na tą usterkę stawiam. Jeśli po naprawie wiązki nie zgaśnie lampka w drzwiach to dodatkowo Cię czeka rozbiórka kasety zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem mianowicie jezeli otwieram zamek z pilota drzwi od pasazerow sie otworzą ale od kierowcy ponownie się zamkną, kiedy chce zamknać, drzwi od kierowcy sie otwierają, reszta drzwi się zamyka i alarm się uzbraja, muszę zamknąć drzwi od kierowcy z kluczyka, po otwarciu drzwi siwiatelka sie zapalaja, wiec problem tkwi w tym ze zamek od kierowcy nie dziala synchronicznie z reszta zamkow a raczej dziala odwrotnie, gdzie powinienem szukac problemu, czutalem ze mogą to być tylko styki w zamku w dzrzwiach lub moduł sterujący pod siedzeniem nie chcial bym czegos rozebrac aby pozniej okazalo się ze to nie jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel75

Odnosnie tylnej klapy to mam inny problem a mianowicie

Nie moge otworzyc zamka tylnej klapy ani pilotem ani kluczykiem

inne zamki sie otwieraja

sprawdzilem kabel podlaczenia silownika i nie dochodzi prad

spotkal sie ktos z podobnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos takiego jak otwierak przednie drzwi lewe czy tez prawe to nie zapalaja sie lampki w srodku czu tez nawet w drzwiach centralny dziala bez zastrzezen i jak sa zapalone swiatla to nie dziala brzeczyk i pare razy zdazylo sie zostawic zapalone swiatla na chwile bo sie wrocilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy może mi ktoś pomóc w ustaleniu przyczyny niedziałającego central zamka? problemów mam kilka, a mianowicie:

-pilot tak jakby rozładowuje baterie (gdy włoże nową to pilot działa 2 dni, potem klapa) - da sie to naprawić czy lepiej od razu kupić nowy?

- gdy zamykam z kluczyka to na sygnał central zamka odpowiada tylko klapa bagażnika, wszysktie drzwi musze zamykać ręcznie(pilot także zamyka i otwiera tylko bagażnik) - czytałem o zacinających się krańcówkach czy też zimnym lucie, ale kiedyś podłączałem inny zamek pod kostkę w drzwiach przedniego pasażera i też zero reakcji, więc to nie to. Prześledziłem kable w tych drzwiach i wyglądają bdb.

Czy to oznacza, że winny jest moduł komfortu czy jeszcze jest jakaś inna możliwość?

Podginałem wykładzinę przy tym module i nie ma tam wilgoci, moduł wygląda jak nowy, czy mimo to może być uszkodzony?

Na dodatek nie działa elektryka lusterek wstecznych. Czy moduł też jest za nie odpowiedzialny?

Sorki za wywód, mam nadzieje że komuś będzie się chciało to w całości przeczytać :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie czy prawe drzwi maja cos do nie palacych sie lampek w srodku i nie dzialajacego brzeczka rozebralem lewe drzwi nic nie znalazlem w tym calem pudeleczku co sa te niby styki i reszta kabelkow modul komfortu tez wyciagalem i faktycznie bylo troche za sniedziane oczuscilem i nie pomoglo moze jest cos wspolnego w prawych drzwiach z tym nie chce mi sie darmo rozbierac jesli nic tam nie ma

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z centralnym gdy zamykam od srodka wszystkie drzwi sie zamykaja tylko w tych od kierowcy wyskakuje grzybek spowrotem. A jak zamykam od zewnatrz to nie zapali sie dioda w drzwiach za pierwszym przekreceniem kluczyka tylko za drugim. Co moglo sie stac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy macie problemy z zamkami - wymontujcie zamki od strony kierowcy i sprawdźcie dokładnie ten mikrostyk który jest zaraz przy ruchomej cześci zamka (nie te w plasikowej obudowie). To jest mikrostyk który odpowiada za podanie informacji do modułu komfortu o zamkniętych drzwiach kierowcy. Idą tam dwa kabelki - jeden chyba niebieski a drugi czerwony. Zazwyczaj pomaga dopchnięcie tego mikrostyku do mechanizmu i zblokowanie go czymś (z czasem sworzeń w mikrostyku się wyciera od otwierania i zamykania drzwi). Kiedy ten mikrostych będzie prawidłowo podawał sygnał o zamknięciu drzwi wasze problemy się skończą :) Sam miałem podobnie i pomogło - jak ręką odjął.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu centralny nie otwiera mi klapy bagażnika. Jak sprawdzic siłownik? Myślę,że dusząc na pilota powinien być przesyłany jakiś sygnał do siłownika. Może w ten sposób sprawdzać? Niestety probówka nie wskazała żadnego sygnału. Szwankuje mi od dłuższego czasu elektronika w zamku kierowcy, czy może być to powiązane, czy drzwi kierowcy nie mają z klapą nic wspólnego? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności