Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby sprawdzić moduł, to najłatwiej wpiac na chwile inny.

A czy ma zimne luty, to trzeba oglądnać dobrze płytkę i ewentualnie poprawić wątpliwe miejsca.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na slupku ta zielonkawa/niebieskawa wtyczka jest od komfortu

20151111_141401.jpg

20151111_140925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na slupku ta zielonkawa/niebieskawa wtyczka jest od komfortu

[ATTACH]149692[/ATTACH][ATTACH]149693[/ATTACH]

 

O w mordę, wielkie dzięki chłopaku. Wszystko wyczyszczone, wszystkie oryginalne zgrzewy zrobione na nowo. Teraz nie działa tylko podświetlenie tylnych lewych drzwi i bagażnika. Pytanie za dychę czy to dalej coś związanego z modułem komfortu (wydaje mi się, że już wszystko co tam mogłem poprawić jest zrobione) czy też mogą to być mikrostyki w zamkach - dodam tylko, że z klapy bagażnika centralny działa, ale przecież są też mikrostyki odpowiedzialne za różne rzeczy w zamku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mikrostyk w zamku. Inny jest odpowiedzialny za centralny inny za swiatlo. A w tylnych drzwiach lubią sobie płytki skorodować i nie ma przejscia. A czasami wystarczy tylko luty poprawić.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam passata b5 z 2001r i mam problem z elektryczna szybą która się nie otwiera drzwi przednich prawych,zamek nie otwiera ani nie zamyka,nie ma podświetlenia przycisku szyby oraz nie świeci lampka z dołu tapicerki.działa jedynie głośnik reszta w przednich prawych drzwiach umarła.

Została sprawdzona wiązka od modułu do prawego słupka wszystko OK następnie z prawego słupka do drzwi również wszystkie przejścia są

Wyjąłem moduł było trochę wody pod nim ale jedynego znalazlem to jeden gruby przewód masowy był delikatnie zaśniedziały w kostce.

Rozebralem moduł ale tam również nie było śniedzi.Bezpieczniki sprawdzone

Czy ma ktoś jakieś pomysły co to może być?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam jeszcze że nie działa sterowanie prawym lusterkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień silniczek szyby. Albo sam moduł ktory w nim jest. Jego uszkodzenie może powodować takie objawy.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podmień silniczek szyby. Albo sam moduł ktory w nim jest. Jego uszkodzenie może powodować takie objawy.

 

Wysłane z 1+3

 

Sam moduł mogę wypiąć od silniczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mozesz go wyciągnąć.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mozesz go wyciągnąć.

 

Wysłane z 1+3

 

Możesz mi powiedzieć gdzie wypiąć ten moduł żeby nic nie uszkodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po bokach takie 3 zabki z każdej strony. Trzeba podwazyc i wysunąć. Ciężkie do zrobienia bez demontazu silniczka, a więc rozebrania drzwi. Najlepiej podjechac na szrot, i na próbę bez montażu podpiąć inny silniczek o koniecznie takim samym numerze modułu i sprawdzic czy wszystko ruszy. Jeżeli tak, to wtedy przekladac.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a jeżeli chciałbym wyjąc silniczek to można to zrobić bez problemu czy puszcza linki od mechanizmu szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie wyjmiesz. Tyle, ze musisz całe drzwi rozebrać.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziękuje za przyjęcie jestem tu nowy i moze był już ten temat ale nie znalazłem lub źle szukałem jak był to ktoś skasuje. Mam problem pacjent passat b5 110 km 97r po zamknieciu wszystki dzwi z kluczyka ponownie otworzyłem i nie moge zamknac ponownie wszystkich dzwi tylko od kierowcy sie zamykaja? moze wiecie gdzie powinienem zaczac szukac problemu z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem w passacie b5 99r nie działają szyby i lusterka.

Sprawdziłem moduł komfortu i okazało sie że w połowie kable są przerwane.

Moje pytanie: od strony modułu wychodzi jeden kabel czerwony a od strony wiązki z progu 6 czerwonych.

Czy mam połączyć ten jeden z tymi sześcioma???Tak samo z białym. Od strony modułu jeden od strony wiązki dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W tym jest właśnie problem, ze te połączenia się rozwalaja. Sprawdź dobrze powinny byc jeszcze ze 3 takie polaczenia, tez je od razu na wszelki wypadek zrob od nowa.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podmieniłem moduły drzwi z prawych na lewa stronę ale nic nie działa nadal z tym że maja one inne numery wiec chyba maja prawo co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem ze swoim passatem może ktoś miał taki przypadek. Po rozgrzaniu się samochodu i przejechaniu około 10kilometrow licznik kilometrow opada na zero A gdy jadąc samochodem i bujajac go na boki wariuje wskaźnik od benzyny. Ale gdy się zatrzymań i ruszam i jadę wolno do 20km/h działa.Co może być mu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Panowi a ja mam delikatnie inny problem, otóż wyładował mi się akumulator i od tego czasu pilot nie działa mi tak jak działał poprzednio, tzn, wcześniej pilot miałem tak zrobiony że jak otwierałem raz to otwierały mi się drzwi kierowcy, jak otwierałem dwa razy to otwierały mi się wszystkie drzwi + bagażnik.

 

Obecnie po częściowym naładowaniu akumulatora mam tak że jak nie ważne ile razy otwieram to i tak otwierają mi się drzwi kierowcy (i tylko kierowcy).

 

Otwieranie kluczykiem działa poprawnie jak poprzednio czyli jak raz przekręcę to kierowcy jak dwa to wszystko.

Jakieś pomysły, spotkał się może ktoś z czymś podobnym, czy chodzi o kodowanie pilota / akumulator / moduł komfortu ? pasek b5 TDI 1.9 2004,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak jakby Ci się pilot rozkodował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł komfortu odpowiada też za błąd poduszki powietrznej oraz lampki nad kokpitem? Nie świecą mi po otwarciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności