Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

A nawet 5 sztuk bo jeszcze jest mały łącznik stabilizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20000
jak po 40 tysiącach napiszesz że szafa gra, żaden wachacz, żadna guma itp nie będzie dawała znaku zużycia to uznam że mnie przekonałeś, ale 20 tysięcy przebiegu niestety nie jest dla mnie przekonujące żeby założyć MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucic okiem na forum Audi A4. Jak ja mnieniałem to sie przymierzałem d MS i tam tetowali te wachacze na długich dystansach i dobrze wypadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie neguje, zerkne nawet tam zaraz :)

 

 

edycja: przeczytałem na a4 wątek o master sportach, opinie sie równoważą, jednak stwierdzam że wole prędzej zamontować TRW jesli nie Lemfordera i mieć spokój. Wielu pisze że LMO np przjezdżają 40 tys a MS 20, adekwatnosc ceny niby daje im remis, ok, tylko przelicz sobie że na jedną wymiane np LMO ty smigasz dwa razy do warsztatu z tymi MS i na zbieżność. Pozdrawiam koledzy :)

Edytowane przez emate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie neguje, zerkne nawet tam zaraz :)

 

 

edycja: przeczytałem na a4 wątek o master sportach, opinie sie równoważą, jednak stwierdzam że wole prędzej zamontować TRW jesli nie Lemfordera i mieć spokój. Wielu pisze że LMO np przjezdżają 40 tys a MS 20, adekwatnosc ceny niby daje im remis, ok, tylko przelicz sobie że na jedną wymiane np LMO ty smigasz dwa razy do warsztatu z tymi MS i na zbieżność. Pozdrawiam koledzy :)

 

Kolego jesli zmieniasz samemu wachacze to jest to duzo roznica jesli chodzi o kase. A jak by nie bylo to na naszych drogach to i lem kleknie:) Tak wiec narazie nie narzekam na MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dolamamPanowie jakość naszych dróg się znacznie poprawia,wiec mam nadzieje że za 2 lata już nie będzie tyle dziur w naszych drogach.Wracając do wątku o Firmie Lemforder czy MasterSport,sam się zastanawiałem nad MS(700 zł na Allegro z przesyłką + montaż 350 zł + zbieżność 70 zł= 1120 zł ) ale większość znajomych którzy je założyli to odradzali,kupiłem na Allegro LMO (1 099 zł z przesyłką + montaż 350 zł +zbieżność 70 zł = 1519 zł ),uważam że to dobry wybór i nie będę żałował.ps sprawdzałem przed chwilą że gość od którego kupiłem podniósł cene o 100 zł czyli teraz kosztują 1199 to są linki do niego .zł.http://moto.allegro.pl/item936810729_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_kpl_wawa.html stara cena.http://moto.allegro.pl/item954057555_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_kpl_wawa.html nowa cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno kupiłem passata z 2002r 2.0 130km kombi. Mje pytanie brzmi jakie koszty sa zwiazane z zawieszeniem a przede wszystkim chodzi mi o budowe zawieszenia zarowno przod jak i tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest z innej beczki. Jakie zawieszenie będzie najdłużej pracowało na wrocławskich drogach ? Dodam iż dziura na dziurze tu jest. Wiem, że żadne nie będzie wystarczająco długo pracowało, ale które wytrzyma wg. was najdłużej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemfordera jest na 1 montaż dawane więc powinno trochę wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakość naszych dróg się znacznie poprawia,wiec mam nadzieje że za 2 lata już nie będzie tyle dziur w naszych drogach.Wracając do wątku o Firmie Lemforder czy MasterSport,sam się zastanawiałem nad MS(700 zł na Allegro z przesyłką + montaż 350 zł + zbieżność 70 zł= 1120 zł ) ale większość znajomych którzy je założyli to odradzali,kupiłem na Allegro LMO (1 099 zł z przesyłką + montaż 350 zł +zbieżność 70 zł = 1519 zł ),uważam że to dobry wybór i nie będę żałował.ps sprawdzałem przed chwilą że gość od którego kupiłem podniósł cene o 100 zł czyli teraz kosztują 1199 to są linki do niego .zł.http://moto.allegro.pl/item936810729..._kpl_wawa.html stara cena.http://moto.allegro.pl/item954057555..._kpl_wawa.html nowa cena .

 

Z całym szacunkiem ciężko jest kupić ori LMO za 1100zł, obyś nie miał pecha, zdarzają się "identyczne" podróbki, nawet podrobione folie, hologramy itp. Ale życzę długiej i bezawaryjnej jazdy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół roku temu wymieniałem górne i dolne wachacze właśnie na lemforedera za górne płaciłem (sztuka)ok 200 zł a dolny ok 400 (w inter cars) do tej pory nic nie stuka i żadnych luzów wcześniej na podróbce nie zrobiłem 5tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dolamamPanowie jakość naszych dróg się znacznie poprawia,wiec mam nadzieje że za 2 lata już nie będzie tyle dziur w naszych drogach.Wracając do wątku o Firmie Lemforder czy MasterSport,sam się zastanawiałem nad MS(700 zł na Allegro z przesyłką + montaż 350 zł + zbieżność 70 zł= 1120 zł ) ale większość znajomych którzy je założyli to odradzali,kupiłem na Allegro LMO (1 099 zł z przesyłką + montaż 350 zł +zbieżność 70 zł = 1519 zł ),uważam że to dobry wybór i nie będę żałował.ps sprawdzałem przed chwilą że gość od którego kupiłem podniósł cene o 100 zł czyli teraz kosztują 1199 to są linki do niego .zł.http://moto.allegro.pl/item936810729_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_kpl_wawa.html stara cena.http://moto.allegro.pl/item954057555_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_kpl_wawa.html nowa cena .

 

Ja mam złe doświadczenia z użytkownikiem -carde- z allegro i jego wahaczami za 1100 złoty . Okazały sie zwykłym szajsem mimo tego ze do złudzenia przypominają oryginał, może nawet są oryginalne ale bardzo słabej jakości po ok 15000 i zimie jest kaplica. Nie wiem co to jest jakiś odpad z produkcji albo jakiś inny sziiit . Co by nie było nie polecam gościa o reklamacji można zapomnieć, jak twierdzi każdy diagnosta z twierdzi że to winna polskich dróg. Ma gościu bajere i wciska ludzią gówno .......... Szkoda 1100 lepiej wydać 1800 w sklepie i mieć normalną gwarancje a nie gówno od w sumie oszusta . Ja sie wiecej nie dam w jajo zrobić szkoda tylko że za głupote trzeba tyle płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wyglądają na ori ale kto wie najlepiej w sklepie zamówić zapłacisz 1800 ale masz pewną gwarancję wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że jak kupiłem te wachacze z allegro od -carde- to nawet byłem w inter carsie porównać czy ważą tyle samo co te ze sklepu i sie okazało że ważą i wyglądają identycznie poza jednym nie miały tego oznaczenia z datą produkcji. reszt identyczne. ale jak by były oryginalne to po 15000 tysiącach były by w idealnej kondycji tym bardziej ze jezdze po w miare dobrych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, ale za 1800 to jest przód i tył, czy tylko za przód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, w zwiazku z tym, ze nie chce zakladac nowego tematu, to mam pytanie:

 

Na jakiej zasadzie dziala tuleja w dolnym glownym wahaczu? to jest rodzaj tulei gumowo - metalowej, czy to jest jakis element olejowy? moglby mi to ktos lopatologicznie wyjasnic?

 

Dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja, w zwiazku z tym, ze nie chce zakladac nowego tematu, to mam pytanie:

 

Na jakiej zasadzie dziala tuleja w dolnym glownym wahaczu? to jest rodzaj tulei gumowo - metalowej, czy to jest jakis element olejowy? moglby mi to ktos lopatologicznie wyjasnic?

 

Dzieki:)

to tuleja metalowo-gumowa jak większość tulei w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku w marcu kupiłem komplet od -carde-, to jakaś pomyłka!!!, już jesienią miałem pierwsze symptomy zużycia wahaczy, ale sądziłem, ze mi się zdawało. Ależ skąd!!!

Jak kupiłem badziew to czego tu oczekiwać, te wahacze to jedna wielka lipa!!! szkoda kasy!!! Dziś jeżdżę po naszych "drogach" i już wiem, że muszę się rozglądać za kolejnym zestawem bo nie wiem czy badanie techniczne przejdzie. Nie dajcie się nabrać, dołóż kasy, kup w sklepie i miej paragon jako dowód na reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "chytry traci dwa razy".

Cały zestaw wahaczy LMO kosztuje w Inter Carsie 2200zł.

TRW na którym jeżdże jest taniszy, z tym tylko że ja nie wymieniam odrazu wszytskich wahaczy ale sukcesywnie po dwa (lżej dla portwela). Mając chociaż trochę pojęcia o mechanice można je bez problemu wymieniać samemu i zbierzność się nie przestawia jak się nie rusza końcówek drążków. Za górne wahacze w IC płaciłem po 150zł. przód i 190zł. tył i wymiana banalnie prosta.:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności