Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 230k licznikowo i wszystkie już były w słabej kondycji... Znajomy wymieniał przy 370k na blacie i tylko 4 górne były do wymiany, dolne jeszcze się trzymały.

 

Na pewno wszystko zależy od tego w jakich warunkach samochód był użytkowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie polecicie końcówki drążków bo mam do wymiany. Wcześniej były zamontowane Meyle i wytrzymały jakieś30 tysięcy.

Ja z końcówkami drążków kierowniczych mam takie doświadczenie, że w 2009 roku przebieg 192500 zmieniłem lewą stronę na SWAG i spokój do dziś, a rok temu zmieniłem prawą na Lemfordera przy przebiegu 330200 i wczoraj wymieniałem bo biła, że strach było jeździć. Dziś mój przebieg to 354500 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nawet mnie nie strasz, kupiłem w ciemno dwie końcówki Lema, i co z tym zrobić? trzeba założyć [emoji14]

 

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam Swaga i mam przejechane do tej pory na nich ponad 20kkm i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że SWAG to pakowacz cześci,zazwyczaj w pudełku siedzi Febi,trafił mi się tez raz oryginał z zatartym logiem VW.

A tak przy okazji chciałem zapytać tych którzy maja zamontowane wahacze LMO(nie zasłyszane opinie,ale własne), niech napisza ile faktycznie taki zestaw wytrzymał u nich,po jakich drogach się poruszają,bo chciałbym wybadać czy faktycznie to dobra relacja ceny do jakości,w obecnym czasie.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wahaczach regenerowanych?

Dwóch niezależnych mechaników mi je bardzo polecało i mówili że jakością przewyższają nawet oryginały lemfordera.

Cena takiego całego zestawu to miedzy 600 a 700 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem regenerowany wahacz szybko poleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regenerowny to można rozrusznik kupić panie.

 

Jak to ma działać przez kolejne dziesiątki tyś. KM ????

Jest coś takiego jak zmęczenie materiału.

 

Zainwestuj bracie raz i do końca użytkowania przez ciebie będziesz miał spokój.

 

Ja tak robie od lat i naprawdę to się opłaca. Załeżenie jest takie :

 

Nie stać mnie na tanie !!!!

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare zostają tylko odlewy alu, wszystkie tuleje i swoznie są nowe i może faktycznie są dobrej jakości.

Ciekawy jestem czy ktoś faktycznie na tym jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku nawet mnie nie strasz, kupiłem w ciemno dwie końcówki Lema, i co z tym zrobić? trzeba założyć [emoji14]

 

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

 

 

 

oj tam na pewno nie było coś nie tak z końcówką tylko może problem przy montażu.

Szymek jest tego świadomy bo wziął od nas komplet lema i ponownie zaufał tej firmie.

Ja mam kontakt z klientami którzy brali od nas lemfordera także wiele lat temu i na zestawach nierzadko przejeżdzali 70-80 tyś po czym z nieuszkodzonym zawieszeniem auto szło do nowego właściciela.

pozdrówki i szerokości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LMO(nie zasłyszane opinie,ale własne), niech napisza ile faktycznie taki zestaw wytrzymał u nich,po jakich drogach się poruszają,bo chciałbym wybadać czy faktycznie to dobra relacja ceny do jakości,w obecnym czasie.

wrzuciłem komplet (wszystkie wahacze, łączniki, końcówki) lema jakieś 4 lata temu. Na razie 75 tys km i jeździ dalej bez żadnych luzów i stuków. Po jakich drogach? Polskich - autostrady czy dobre ekspresówki niezbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i czekam na następne,o stan dróg dlatego pytam bo ma to kolosalne znacznie co do trwałości wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem LMO i moja a4 przelatałem 7 lat 85tys km zrobione po polskich drogach jak narazie zero stukow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Marcinie to działa z LMO, dlatego tak bardzo my za tą firmą stoimy, większość klientów montujących LMO po prostu do wahaczy nie wraca.

 

Kaźdy musi zdecydować sam, niestety wahacze są takie drogie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w jednej z dużych hurtowni motoryzacyjnych i powiem wam, że LMO w aftermarkecie jest takie samo jak na pierwszy montaż.

Ostatnio wymieniałem u siebie końcówki stabilizatora z przodu i na nowych LMO było zeszlifowane miejsce i zastanawiałem się co to ma na celu. W LMO siedzących od nowości okazało się, że nowe LMO w tym wyszlifowanym miejscu powinno mieć numery OE :)

 

Czyli LMO ma jedną linię produkcyjną tylko na końcu taśmy części idące na aftermarket mają zeszlifowywane numery OE. Także skoro OE wytrzymuje do 300tys.km to i nowy LMO też powinien.

 

Pytanie tylko czy LMO nie jest podrabiany?

Edytowane przez lukasz_vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro na allegro jest zestaw LMO za 1200 zł to chyba wiadomo że to podróba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przydała by się opinia jaki przebieg wytrzymały zanim zaczęło stukać,na razie z przedstawionych tu opini największy przebieg to 85tys, a tyle to ja robie w ponad półtora roku, nie to że jestem przeciwny marce LMO, tylko jak pisałem wcześniej chcę się dowiedzieć ile faktycznie wytrzymają km, i czy faktycznie warto wydać tyle kasy na nie, gdzie w/g opini na tym i innych forach na popularnych i sporo tańszych wahaczach ludzie robią w/g ich opinii między 60-80tys.

Na tę jedną linię produkcyjną to bym raczej nie liczył, co najwyżej ten sam odlew

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro na allegro jest zestaw LMO za 1200 zł to chyba wiadomo że to podróba

 

Ziewal po tyle nie kupuje nawet Inter Cars ze skontem :)

Ale Kowalski na allegro za tyle kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu porównywanie i licytacja kto ile zrobił kilometrów na wahaczach. Są dobre albo *jowe :D

 

Jeżeli ktoś chce bawić się w porównywanie to niech podzieli to na kategorie:

 

- uzytkownicy jeżdzący tylko po mieście z dobra nawierzchnią

- użytkownicy jeżdzący tylko po mieście z kiepską nawierzchnią

- użytkownicy jeżdzący po mieście i poza miastem z dobra nawierzchnią

- użytkownicy jeżdzący po mieście i poza miastem ze złą nawierzchnią

- użytkownicy nie szanujący samochodu ( jazda po dziurach, studzienkach, krawężnikach )

- użytkownicy szanujący swoje auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze przydała by się opinia jaki przebieg wytrzymały zanim zaczęło stukać,na razie z przedstawionych tu opini największy przebieg to 85tys, a tyle to ja robie w ponad półtora roku, nie to że jestem przeciwny marce LMO, tylko jak pisałem wcześniej chcę się dowiedzieć ile faktycznie wytrzymają km, i czy faktycznie warto wydać tyle kasy na nie, gdzie w/g opini na tym i innych forach na popularnych i sporo tańszych wahaczach ludzie robią w/g ich opinii między 60-80tys.

Na tę jedną linię produkcyjną to bym raczej nie liczył, co najwyżej ten sam odlew

 

 

 

W takim razie dla Ciebie idealnym tematem byłoby byś dostał opakowanie Krafta Maxgeara MSa SKV Kamoki etc i po 3 miesiącach wszystko wiadomo :)

Bezcenne to by było dla potomnych, czas stracony na wymiany, geometrie bezcenny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności